TEMAT DNIA

Burmistrz Darłowa broni ratowników

Akcja ratownicza w Darłówku Akcja ratownicza w Darłówku  Paweł Breszka / Facebook

Nie milknie dyskusja wokół tragedii w Darłowie. – Niewątpliwie mamy do czynienia z próbą przerzucenia odpowiedzialności na ratowników – mówi w rozmowie z „Wyborczą” Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, gdzie morze zabrało trójkę rodzeństwa.

TO TEŻ WARTO PRZECZYTAĆ

Zabytkowe kamienne drogowskazy odnalazły się w przydomowych ogródkach

Odnalezione przez policję kamienne drogowskazyOdnalezione przez policję kamienne drogowskazy Materiały policji

Będące atrakcją turystyczną i ważnym elementem historii regionu kamienne drogowskazy od XIX wieku stały na skrzyżowaniach brukowanych, leśnych dróg. Niedawno zniknęły w tajemniczych okolicznościach. Policja odnalazła je… w przydomowych prywatnych ogródkach.

Najpierw niech wszyscy będą traktowani równo i uczciwie

Konferencja Koalicji ObywatelskiejKonferencja Koalicji Obywatelskiej sim

Bezpartyjni prezydenta Piotra Krzystka apelują o czystą (dosłownie i w przenośni) kampanię wyborczą. PO i N odpowiadają: A uczciwość? I przypominają rok 2014.

Czy ktoś w końcu przerwie hiszpańską klątwę?

Dustin Brown na Pekao Szczecin Open 2017Dustin Brown na Pekao Szczecin Open 2017 CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Silną obsadę będzie miał największy i najstarszy turniej tenisowy w Polsce Pekao Szczecin Open. Wśród zawodników Hiszpanie z pierwszej setki rankingu ATP i były partner deblowy Rafaela Nadala. Co jeszcze dzieje się w sporcie?

Dziwny przypadek przerabiania basenu na fontannę

Basen przeciwpożarowy przy ul. NiemierzyńskiejBasen przeciwpożarowy przy ul. Niemierzyńskiej Andrzej Kraśnicki jr

Ciekawostka technologiczna. Urząd Miasta ogrodził teren i ogłosił rozpoczęcie przebudowy kolejnego basenu ppoż. na fontannę. Tymczasem nie było jeszcze nawet przetargu na wykonawcę inwestycji.

Trzy dni z dużymi utrudnieniami w ruchu

Zamknięte ulice w okolicach Wałów ChrobregoZamknięte ulice w okolicach Wałów Chrobrego CEZARY ASZKIELOWICZ

Blokada drogi przez mieszkańców, rajd rowerowy, półmaraton. W weekend kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. Zamkniętych zostanie wiele ulic, część autobusów pojedzie zmienionymi trasami.

Prawdziwy mistrz parkowania jaguarem

Jaguar parkujący między barierkami na tymczasowym przejściu dla pieszych na al. PiastówJaguar parkujący między barierkami na tymczasowym przejściu dla pieszych na al. Piastów Fot. lop

Kierowca tego samochodu musiał sobie zadać dużo trudu: zatrzymać się na środkowym pasie jezdni, odsunąć barierki, wjechać na tymczasowe przejście dla pieszych, zaparkować i z powrotem zsunąć barierki za sobą.

JESZCZE ZDĄŻYSZ (lub: A PO PRACY...)

Nie-realny świat Marszałka i historia z dreszczykiem szczecińskiego dziennikarza

Jeden z obrazów Waldemara J. Marszałka na wystawie 'Maluję w tonacji Dur'Jeden z obrazów Waldemara J. Marszałka na wystawie 'Maluję w tonacji Dur' materiały organizatora

Od dziś w filharmonii szczecińskiej można oglądać prace jednego z bardziej znanych polskich malarzy Waldemara Marszałka. Wernisaż o godz. 19. Wstęp wolny.

Zbigniew Pankiewicz, były dziennikarz telewizyjny, opowie o swojej debiutanckiej książce „Tajemnica Hintersee”. To coś dla miłośników historii Szczecina i regionu. Empik w Kaskadzie, godz. 18. Wstęp wolny. Co jeszcze dzieje się w kulturze?

NAPISZ DO NAS

Chcesz nam coś opowiedzieć? Masz sprawę lub historię, którą chcesz się z nami podzielić? Napisz: listy@szczecin.agora.pl