Dołącz do subskrybentów. Podziel się dalej.

Policjanci udusili Igora Stachowiaka?

15 maja 2016 r. w komisariacie we Wrocławiu zmarł 25-letni Stachowiak. Wcześniej był maltretowany. Mimo dwukrotnej sekcji zwłok, śledczym nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny zgonu. Tymczasem eksperci, do których dotarł Jacek Harłukowicz, mówią o uduszeniu. Dlaczego pominięto ten wątek? Komu zależy na tuszowaniu sprawy?

Igor Stachowiak zmarł po tym, jak był torturowany paralizatorem przez policjęIgor Stachowiak zmarł po tym, jak był torturowany paralizatorem przez policję Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta

Prezes ostatnią nadzieją Gowina?

Prawdopodobnie już dziś posłowie zagłosują w Sejmie w sprawie reformy szkolnictwa wyższego wicepremiera Jarosława Gowina. Mimo że posłom PiS grożą kary finansowe za sprzeciw wobec woli prezesa, jej los wisi na włosku. – Mam już przygotowane 1000 zł – zażartował niedawno prof. Włodzimierz Bernacki, poseł PiS, pytany przez serwis wPolityce.pl o głosowanie. Czy jego koledzy również są gotowi zapłacić kary, żeby dogryźć Gowinowi?

Europa kłóci się o imigrantów

Ponad 600 imigrantów - nastolatków bez opieki, małych dzieci i kobiet w ciąży - utknęło na malutkim statku między Maltą a Włochami. Dramatyczna historia „Aquariusa” dowiodła, że rozwiązania kryzysu migracyjnego zamiast w portach trzeba szukać w europejskich stolicach. Tylko czy jesteśmy gotowi na coś więcej niż czcze deklaracje?

Statek 'Aquarius' organizacji pomocowej SOS Mediterranee u wybrzeży Włoch, 1 czerwca 2018Statek 'Aquarius' organizacji pomocowej SOS Mediterranee u wybrzeży Włoch, 1 czerwca 2018 SALVATORE CAVALLI/AP

Kto potrzebuje tego lotniska?

Wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli sztandarowej inwestycji rządu, coraz więcej zamieszania, chciejstwa i niekompetencji. Komu potrzebne jest to lotnisko i jak politycy PiS próbują wyplątać się z matni?

Miś Uszatek a łódzkie kobiety

O figurze i ubiorze Morawieckiego czy Kaczyńskiego się nie dyskutuje, a o broszkach premier Szydło już tak. Dlaczego kobiety traktuje się inaczej niż mężczyzn? W Łodzi, gdzie w weekend na Kongres Kobiet zjedzie ponad cztery tysiące osób, swój pomnik ma nawet Miś Uszatek. Znanych łodzianek próżno szukać. Dlaczego?

Dołącz do dyskusji na Facebooku.

 Migawka

Mundial 2018, Robbie WilliamsMundial 2018, Robbie Williams Fot. Antonio Calanni / AP Photo

Gwiazdą ceremonii otwarcia mistrzostw świata w Rosji był Robbie Williams. Podczas jednej z piosenek pokazał do kamery środkowy palec.

 A to, które drużyny wyjdą z poszczególnych grup i z kim zagrają potem, zobaczycie w symulacji naszego serwisu BIQdata.pl.

Wyborcza to Wy!

Jak długo można czekać z otwarciem gotowej kładki dla pieszych? Okazuje się, że nawet 12 lat. Ale dla warszawskich drogowców to i tak mało.

Kładka w Wawrze nad Płowiecką (zdj. arch.)Kładka w Wawrze nad Płowiecką (zdj. arch.) fot. Krzysztof Smardzewski

Zanim pójdziesz

- Sąd Najwyższy oddalił kasację Zbigniewa Ziobry. To historyczne zwycięstwo i ogromny krok w kierunku równouprawnienia w Polsce osób LGBT.

- Zdobyta przez Girls on Fire opolska „Karolinka” ma zaklejone usta. Dlaczego?

- O stadionie w Soczi mówi się, że to architektoniczna perła w polu kapusty. Dzisiejszy hit fazy grupowej Hiszpania – Portugalia będzie pierwszym od roku meczem granym na tym obiekcie.

- Mundial po godzinach, czyli tajemnice kadry, wielka kasa i matematyczne piękno futbolu.

Andrzej Rysuje 

Andrzej Rysuje | DRUKARZAndrzej Rysuje | DRUKARZ Andrzej Rysuje, 15.06.2018

Więcej komentarzy Andrzeja "Rysuje" Milewskiego znajdziesz na serwisie "Wyborczej".

Chcesz nam coś opowiedzieć? Masz sprawę lub historię, którą chcesz się z nami podzielić? Odpowiedz na ten e-mail!