Uczniowie z ponad połowy polskich podstawówek napisali w czwartek Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem. To próba generalna przed prawdziwym testem, który odbędzie się w kwietniu i będzie inny od dotychczasowych. Jutro w "Wyborczej" znajdziesz arkusze wraz z odpowiedziami!

Próbę - już po raz szósty - organizują Wydawnictwo Pedagogiczne Operon i "Wyborcza". Udział w teście zgłosiło ponad 60 proc. szkół z całego kraju. 200 tys. uczniów przystąpiło do zmagań z pytaniami z języka polskiego i matematyki. W tym roku na prawdziwym egzaminie po raz pierwszy szóstoklasiści będą mieli również egzamin z języka obcego. Operon przygotował pytania z angielskiego. Próbny test z języka odbył się po zakończeniu pierwszej części sprawdzianu.

- Dla uczniów i nauczycieli to bardzo dobry sposób, by się zorientować, co należy jeszcze potrenować przed właściwym egzaminem - mówi Marta Siudak z wydawnictwa Operon.

Partnerem projektu jest portal Edulandia.pl. Szkoły mogły wziąć udział w próbnym sprawdzianie bezpłatnie, pobierając arkusze egzaminacyjne z internetu (po wcześniejszym zalogowaniu się i zgłoszeniu takiej chęci).

W piątek wydrukujemy je wraz z odpowiedziami w "Wyborczej"; będą również dostępne na stronie www.operon.pl/sprawdzian oraz w serwisie Edulandia.pl.

Prawdziwy sprawdzian odbędzie się 1 kwietnia. Jeśli uczniowie nie chcą iść do swojego gimnazjum rejonowego (które ma obowiązek ich przyjąć), wynik sprawdzianu ma kolosalne znaczenie. Szkoły spoza rejonu przyjmują bowiem kandydatów na jego podstawie - każdy punkt jest na wagę złota.

Znajdziesz nas na Twitterze , Google+ i Instagramie

 

Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.

 

Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

Roman Imielski poleca

Przydatne linki

Więcej