Gwiazda świata sztuki pokaże prace w Orońsku, Muzeum Sztuki zestawi polską surrealistkę z malarzem z Gujany, a Mariola Przyjemska pożegna starą Zachętę.

W galeriach i muzeach wciąż można nadrobić wystawy, które otwierały się wiosną i latem — prezentację twórczości Aleksandry Waliszewskiej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej; nowe spojrzenie na Witkacego w Muzeum Narodowym; monumentalną "Politykę w sztuce" w MOCAK-u; przyciągające tłumy dzieła Tamary Łempickiej, które z Lublina zostały przeniesione do Krakowa; monografię Marii Nicz-Borowiakowej w Poznaniu; "Kryjówki" Natalii Romik, pokazywane teraz w Trafo w Szczecinie. Ale jeszcze przed końcem roku otworzy się kilka kolejnych świetnych ekspozycji. Na co zwrócić uwagę tej jesieni?

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Chciałem zobaczyć tych mistrzów będąc w Warszawie w teatrze w Łazienkach. Muzeum czynne do 18, a o godzinie 17.25 pracownica tłumaczyła mi poświęcając energię i czas, że kasa jest czynna do 17 i już nie kupię biletu. A ja chciałem zobaczyć tylko te 5 obrazów, co zrobiłbym w 5 minut. Ale nie dało się - kasa rozliczona, nie można! I jeszcze udowodniono mi że informacja o zamknięciu kasy jest w internecie - rzeczywiście, małym drukiem gdzieś tam jest. Ale gdyby była chęć to zobaczyłbym wystawę. Poczułem się jak w urzędzie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Wystawa Tamary Łempickiej w Lublinie (zakończona) i w Krakowie (trwająca) to dwa różne przedsięwzięcia. Pierwsza opowiada o Kobiecie i Artystce, czasem ilustrując opowieść obrazami, druga to w zasadzie samo malarstwo Łempickiej z krótkimi objaśnieniami. Warto było zobaczyć i pierwszą i pośpieszyć się na drugą
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Obrazy, obrazy... najłatwiej w tym kraju o obrazy uczuć religijnych.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3