Być częścią wspólnoty, czerpać harmonię ze świata przyrody, pozostawać w zgodzie z własną naturą - to dziś marzenie wielu mieszkańców miast. W architekturze odpowiedzią na tego typu pragnienia jest styl "biophilic design". Właśnie w takim duchu powstaje najnowsza inwestycja NDI Development, Jagiellońska 13 w Gdańsku Przymorzu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

NDI Development, Jagiellońska 13
NDI Development, Jagiellońska 13 

- Człowiek jest częścią przyrody, jest z nią powiązany, zespolony i czuje głęboką tęsknotę, zwłaszcza w świecie galopującego postępu cywilizacyjnego. Wprowadzenie „biophilic design" do projektowanego budynku zrodziło się więc z potrzeby odnowienia i umocnienia tej nadszarpniętej więzi. „Biophilic design" opiera się na zastosowaniu we wnętrzach naturalnych elementów – od roślin i całych zielonych ścian, poprzez naturalne oświetlenie, materiały i tkaniny, aż po wzory i motywy nawiązujące do świata przyrodytłumaczy Krzysztof Wilchowski z Roark Studio, które dla NDI Development projektowało budynek Jagiellońskiej 13.

 

Zieleń będzie przenikać poprzez poszczególne przestrzenie w tym obiekcie. Naprzeciwko recepcji pojawi się dwukondygnacyjna „zielona ściana" z roślin. Całość dopełniają gustownie dobrane meble oraz elementy dekoracyjne w kolorystyce nawiązującej do natury.

NDI Development, Jagiellońska 13
NDI Development, Jagiellońska 13 

W kontakcie z naturą

W centralnej części budynku, powstanie wewnętrzne zielone patio - z drzewem fikusem benjaminem i roślinami z gatunku aglaonema, kalatea czy scindapsus złoty. Nadmorskiego, wydmowego charakteru nabierze roślinność zlokalizowana wokół budynku.

Dodatkowo kontakt z naturą ułatwi położenie inwestycji. Jagiellońska 13 powstaje 900 metrów od malowniczej plaży, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Reagana, który kusi urokliwymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi, placami zabaw, skate parkiem.

NDI Development, Jagiellońska 13
NDI Development, Jagiellońska 13 

Przyszli mieszkańcy na co dzień będą mogli również korzystać z uroków życia w dużym mieście – na wyciągnięcie ręki będą mieli szkoły, przedszkola, centra biznesowe, przychodnie, basen czy korty.

Z panoramą na morze

Walorem tej inwestycji są też zaaranżowane z myślą o budowaniu sąsiedzkich relacji przestrzenie wspólne. Mieszkańcy w wolnej chwili będą mogli spotkać się w sali klubowej czy odwiedzić „coffee corner". Na najmłodszych będzie czekać bawialnia. Zapracowani mogą skorzystać z przestrzeni „coworkingowych".

NDI Development, Jagiellońska 13
NDI Development, Jagiellońska 13 

- Jagiellońska 13 to świetna propozycja dla singli, par i rodzin, które poszukują dla siebie mieszkania docelowego, ale i dla tych, którzy pragnę znaleźć atrakcyjny „second home" z widokiem na morze lub dochodową inwestycję pod najem długoterminowy. Budynek powstaje w pięknej, nadmorskiej lokalizacji, z bogatą infrastrukturą i będzie oferować wyjątkowe usługipodkreśla Jarosław Bator, prezes NDI Development. – Każdy znajdzie ofertę dla siebie. Mamy między innymi piękne apartamenty na najwyższym, dwunastym piętrze, z panoramą na Zatokę Gdańską. Oferujemy zróżnicowany metraż mieszkań – od 35 do 110 m2.

NDI Development, Jagiellońska 13
NDI Development, Jagiellońska 13 

Wysublimowane wnętrza

Planowany termin zakończenia budowy to już pierwszy kwartał przyszłego roku. Dla chętnych istnieje możliwość wykończenia apartamentu „pod klucz" przez renomowanych architektów z Baltic Interiors, którzy zadbają o każdy detal.

Więcej informacji na temat inwestycji w Biurze Sprzedaży przy ul. Jagiellońskiej 13 oraz na stronie jagiellonska13.com.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej