Wygodne, bezpieczne a do tego przestronne - SUV-y Volvo to samochody, które doskonale nadają się służbowych, jak i prywatnych podróży.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szeroka oferta SUV-ów Volvo pozwala wybrać najlepsze rozwiązanie, niezależnie od tego, czy poszukuje się auta do podróży służbowych, prywatnych, czy obu jednocześnie. Wszystkie SUV-y Volvo: XC40, XC60 oraz XC90 oferują nowoczesne rozwiązania, które uczynią każdą podróż komfortową i sprawią, że auto stanie się idealnym, codziennym towarzyszem w pracy i poza nią.

1. Stylistyka, która zachwyca

SUV-y Volvo wyróżnia ponadczasowa stylistyka.. Ścięte reflektory, masywny grill, ciekawie zaprojektowana linia boczna robią duże wrażenie, nadając samochodom sportowego i nieco drapieżnego charakteru.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Auta zachwycają też wewnątrz. W centrum kokpitu znajduje się dotykowy ekran. Co rzadko spotykane, jest on zintegrowany z deską rozdzielczą, co nie tylko świetnie się prezentuje, ale i jest bardzo wygodne. W oczy rzuca się elegancka,  minimslityczna stylistyka. Szwedzki styl daje tutaj mocno o sobie znać. Modele XC60 i XC90 zachwycają naturalnymi elementami drewnianymi i dźwignią zmiany biegów wykonaną ze szwedzkiego kryształu. W modelu XC40 zastosowano dywaniki pochodzące z materiału uzyskanego częściowo z recyklingu i mnóstwo schowków, które ułatwiają codzienne podróże. Jest miejsce do przechowywania butelek wody, toreb sportowych, telefonów, laptopów, a nawet haczyki do zabezpieczania toreb z zakupami lub jedzeniem na wynos.

2. Szeroki wybór jednostek napędowych

Volvo podąża nie tylko za oczekiwaniami kierowców, ale i wyzwaniami świata. SUV-y oferowane są w kilku wersjach silnikowych. Polscy klienci najchętniej wybierają wersje benzynowe, nieco rzadziej Diesle. W XC40 znajdziemy wyłącznie silniki benzynowe. Podstawowy wariant T2 osiąga moc 129 KM. Mam też dwie miękkie hybrydy B3 i B4 (163 KM i 197 KM) wspomagane niewielkim silnikiem elektrycznym. W XC60 klienci najczęściej decydują się na wariant B4 o mocy 197 + 14 KM. Pod tą samą nazwą kryje się silnik benzynowy i Diesel. Od kilku tak więcej osób i firm wybiera odmiany benzynowe. Diesel ma się dobrze w największym SUV-ie – czyli XC90. Tutaj wariant wysokoprężny osiąga moc 235 + 14 KM. Zwolennicy wersji benzynowych mają do wyboru odmianę B5 AWD 250 KM.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

3. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Samochody Volvo to synonim bezpieczeństwa. SUV-y szwedzkiej marki wyposażone są w wiele rozwiązań wspomagających kierowcę zarówno na parkingu, jak i podczas podróży. Auta posiadają kamery 360 stopni, zapewniające widok z lotu ptaka, który ułatwia parkowanie. O manewry na parkingu można być także spokojnym dzięki układowi ostrzegania o ruchu poprzecznym. Jest w stanie wykryć pojazdy przejeżdżające z tyłu, a w razie potrzeby włączyć automatyczne hamowanie. Podczas jazdy pomaga układ autonomicznego hamowania awaryjnego City Safety, wykrywający nie tylko pojazdy, ale też pieszych czy zwierzęta.

Samochody wyposażone są także w układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek (BLIS). Ta funkcja przydaje się podczas zmiany pasa ruchu. Jeśli istnieje ryzyko kolizji z innymi pojazdami znajdującymi się na sąsiednim pasie, układ BLIS może delikatnie skorygować tor jazdy, pomagając utrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. Ciekawą jest także funkcja wykrywania opuszczania pasa ruchu. Samochód, po przekroczeniu prędkości, może wykryć nadjeżdżający pojazd i skorygować tor jazdy, pomagając wrócić do bardziej bezpiecznej pozycji na drodze.

4. Google w samochodzie

We wszystkich SUV-ach Volvo można korzystać z usług Google. Volvo zdecydowało się podjąć współpracę z technologicznym gigantem, by jeszcze bardziej ułatwić podróże. W modelach XC40, XC60 i XC90 można korzystać ze zintegrowanych map, asystenta Google oraz sklepu Play.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Po zalogowaniu się na swoje konto Google można w samochodzie uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji, z których korzysta się w smartfonie, jak choćby YouTube czy Spotify. Z wielu funkcji można korzystać bez konieczności odrywania wzroku od drogi – wystarczy wypowiedzieć komendę głosową. Za pomocą głosu można wyszukać listy odtwarzania, wybrać wykonawcę albo konkretny utwór. Można też zwiększać głośność, poprosić o wyszukanie najbliższej stacji paliw lub ładowania, a także restauracji.

5. Wielkość robi wrażenie

Dzięki szerokiemu wyborowi, Volvo pozwala dobrać samochód do indywidualnych oczekiwań. Kompaktowe XC40 świetnie sprawdzi się do jazdy po mieście, ale i na długich trasach nie zawodzi. Bagażnik ma pojemność 419 litrów. Średniej wielkości SUV – XC60 oferuje bagażnik o pojemności 483 litrów, natomiast najbardziej luksusowy model w ofercie Volvo XC90 o pojemności 640 litrów. SUV-em XC90 wygodnie może podróżować nawet 7 osób. Aby przekonać się, jak wiele zalet mają SUV-y Volvo, warto skorzystać z oferty leasingu 105 proc., którą obecnie oferuje producent. Dzięki niej można cieszyć się z jazdy przy jak najmniejszym comiesięcznym obciążeniu.  

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej