SUV-y to auta coraz częściej wybierane nie tylko do użytku prywatnego, ale także służbowego. Świetnie radzą sobie zarówno w długich trasach, jak i w miejskich zakamarkach. Teraz, dzięki ofercie Volvo, można wykorzystać pełnię ich możliwości w leasingu 105 proc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

SUV-y stają się samochodami pierwszego wyboru, jeśli chodzi o auta do użytku prywatnego. W ostatnich latach plasują się w czołówce najchętniej wybieranych podwozi. Coraz chętniej wybierane są także przez firmy, zwłaszcza jeśli samochód ma służyć jednocześnie do celów prywatnych i zawodowych.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Lepsza widoczność, większa wygoda

Co wpływa na sukces SUV-ów?  Są to samochody uniwersalne. Kierowca siedzi wyżej i ma lepszą widoczność. Istnieją także badania pokazujące, że wyższa pozycja za kierownicą daje większe poczucie bezpieczeństwa. I wreszcie dzięki wyższemu prześwitowi podwozia i wyższemu profilowi opon SUV-em łatwiej jest wjechać na krawężnik, pokonać progi zwalniające, czy poradzić sobie z dziurawą nawierzchnią. Jeśli zdecydujemy się na SUV-a z napędem na cztery koła, jeszcze bardziej wzrosną jego możliwości pokonywania słabszych, a nawet nieutwardzonych dróg. Zimą wyższym samochodem łatwiej jest zaparkować i nie uszkodzić zderzaka o pryzmy śniegu. Do wyższego auta łatwiej wkłada się foteliki dziecięce i wsadza dzieci. SUV-y są przestronne, mają duże bagażniki i dobrze wyglądają. A to ostatnie w biznesie jest nie do przecenienia.

Bezpieczeństwo i zrównoważona jazda

W codziennym użytkowaniu, zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych docenia się także nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa. Pod tym względem niewątpliwie wyróżniają się SUV-y Volvo. Szwedzka marka to synonim bezpieczeństwa. We wszystkich SUV-ach w ofercie Volvo: XC40, XC60 i XC90 zastosowano wiele rozwiązań, dzięki którym zarówno jazda po mieście, jak i w dłuższą trasę staje się niezwykle komfortowa. SUV-y Volvo oferują także konkurencyjne wyniki w zakresie spalania, a dzięki szerokiej gamie silników, pozwalają zrobić duży krok w stronę zrównoważonej floty, co w przypadku firm ma coraz większe znaczenie.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Wsparcie na każdym etapie podróży

Kierowca może liczyć na szerokie wsparcie w zakresie bezpiecznej jazdy. SUV-y Volvo były i są pionierami nowoczesnych rozwiązań wspomagających jazdę. To właśnie w 2008 roku w modelu XC60 po raz pierwszy szwedzka marka zastosowała układ automatycznego hamowania awaryjnego City Safety, który później stał się standardowym wyposażeniem wszystkich aut Volvo. System wykrywa nie tylko pojazdy, ale też pieszych czy zwierzęta i automatycznie wyhamowuje samochód w razie bezpośredniego zagrożenia kolizją, jeśli kierowca nie zareaguje na czas poprzez hamowanie i/lub zmianę toru jazdy.

Modele XC40, XC60 oraz XC90 wyposażono także w układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek (BLIS). Gdy istnieje ryzyko kolizji z innymi pojazdami znajdującymi się na sąsiednim pasie, układ BLIS może delikatnie skorygować tor jazdy, pomagając utrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. SUV-y Volvo wyposażone są również w funkcje wykrywania opuszczania pasa ruchu, kamery 360 stopni, zapewniające widok z lotu ptaka oraz układ ostrzegania o ruchu poprzecznym, który wykrywa pojazdy przejeżdżające z tyłu i w razie potrzeby włącza automatyczne hamowanie.

Google w samochodzie

To, co docenia się w samochodach służbowych, to także łatwość zintegrowania go z urządzeniami mobilnymi. SUV-y Volvo bez trudu można połączyć z posiadanym smartfonem, same także oferują łatwy dostęp do potrzebnych narzędzi: posiadają zintegrowane mapy, asystenta i sklep Google – z funkcji można korzystać na dotykowym ekranie, a wiele opcji wykorzystać bez odrywania rąk od kierowcy, wypowiadając komendy głosowe. 

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Nowoczesne rozwiązania to jednak nie wszystko. Modele XC40, XC60 i XC90 przyciągają wzrok ciekawą stylistyką. Panoramiczny dach, w połączeniu ze ściętymi reflektorami i przemodelowanym zderzakiem nadają autom nieco drapieżnego i sportowego charakteru. W ich wnętrzach panuje spokój i harmonia. Zgodnie ze szwedzkim designem wszystkiego jest tutaj w sam raz. W modelach XC60 i XC90 uwagę przykuwają detale z naturalnego drewna i dźwignia zmiany biegów wykonana ręcznie ze szwedzkiego kryształu. Design jest prosty, a przez to ponadczasowy. Wszystkie SUV-y Volvo wyposażone są w zaawansowany system oczyszczania powietrza, który eliminuje niebezpieczne cząstki stałe PM 2.5 z powietrza dopływającego do kabiny.

Myśląc o zakupie SUV-a do celów służbowych, czy służbowo-prywatnych, warto skorzystać z oferty leasingu 105 proc., którą przygotowało Volvo.  To oprocentowanie jest poniżej nominalnych stóp procentowych i jednocześnie jest jednym z najkorzystniejszych produktów finansowych ułatwiających zakup nowego auta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej