Niezależnie od tego, czy potrzebujemy auta, by docierać na spotkania w różnych częściach miasta, czy przemierzać długie kilometry, by odbywać biznesowe spotkania. Czy po pracy odwozimy całą rodzinę do domu, czy podróżujemy w pojedynkę - dzięki szerokiej ofercie SUV-ów Volvo, bez trudu można wybrać auto szyte na miarę potrzeb.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Samochody to nie tylko środki codziennego transportu, to także narzędzia pracy. Często zdarza się, że pełnią obie te funkcje jednocześnie. Przez część dnia wykorzystujemy je, by dojechać do klientów, załatwić biznesowe sprawy, przewożąc w nich dokumenty, a nierzadko także inne służbowe narzędzia, przez pozostałą – służą, by zrobić codzienne zakupy, odebrać dzieci z przedszkola lub szkoły, dojechać na siłownię czy basen.

Samochodom, które mają służyć zarówno do celów prywatnych, jak i zawodowych, stawia się duże wymagania. Coraz bardziej istotny staje się design. Auta wpisują się w nasz styl życia,  i znacząco nam je ułatwiają. W przypadku aut do celów służbowych design najczęściej schodzi na dalszy plan, na pierwszy wychodzi pojemność bagażnika i wyniki spalania. Jeśli jednak auto ma być wykorzystywane także po pracy, design nabiera większego znaczenia. Do tego wszystkiego dochodzi komfort jazdy oraz rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na te wszystkie wyzwania doskonale odpowiadają SUV-y Volvo. Ich szeroki wybór sprawia, że można dobrać je do indywidualnych oczekiwań, zawsze ciesząc się nowoczesnym designem, najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa i konkurencyjnymi wynikami w zakresie spalania.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Do pracy i podróży w mieście

SUV-y uchodzą za samochody, dla których żaden teren nie stanowi przeszkody. Te mniejsze, dzięki kompaktowym rozmiarom, doskonale radzą sobie także w miastach. Niestraszne im wysokie krawężniki czy ciasne parkingi. Do służbowych i prywatnych podróży po mieście świetnie posłuży Volvo XC40. Ten zgrabny SUV wyróżnia się designem. Panoramiczny dach, w połączeniu ze ściętymi reflektorami i przeprojektowanym zderzakiem nadają mu sportowego i nieco drapieżnego charakteru. Pomimo kompaktowych rozmiarów, XC40 zapewnia przestronne wnętrze. Na co dzień docenia się ergonomiczne schowki. W aucie znajdziemy elementy do przechowywania butelek wody, toreb sportowych, telefonów, laptopów, a nawet haczyki do zabezpieczania toreb z zakupami lub jedzenia na wynos. Bagaże czy narzędzia pracy można również bez trudu zmieścić w bagażniku. Jego pojemność wynosi aż 419 litrów.

Auto dostępne jest w kilku wersjach: spalinowej (T2), mild hybrid (B3 i B4).

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

W dłuższe trasy, także z rodziną

Na dłuższe wyprawy, czy to służbowe, czy z rodziną, ale też dla osób, które lubią większe samochody, odpowiedniejszy będzie model Volvo XC60. SUV średniej wielkości pozwala podróżować w przestronnym wnętrzu wyjątkowo wygodnie, o co dbają doskonale wyprofilowane fotele – przednie posiadają funkcję dziesięciopunktowego masażu pleców. Uwagę przyciągają elementy dekoracyjne stworzone z naturalnego drewna czy dźwignia zmiany biegów – wykonana ręcznie z prawdziwego szwedzkiego kryształu. Jednocześnie auto świetnie sprawdzi się jako narzędzie pracy. O porządek zadba bagażnik, którego pojemność wynosi aż 483 litrów.

Volvo XC60 dociera do celu szybko i wydajnie. Najpopularniejsze są wersje mild hybrid: B4 Diesel oraz benzynowe B4 i B5.

SUV dla najbardziej wymagających

Dla ceniących luksus czeka Volvo XC90. Największy SUV w ofercie szwedzkiej marki. Elegancki, przestronny, nieuznający żadnych kompromisów. Doskonale wpisuje się w biznesowy styl życia, ale stanowi też świetny samochód dla rodzin. W wygodną podróż zabierze nawet siedem osób i żadna nie będzie narzekała na brak miejsca. Nie ma też obaw o miejsce na bagaże. Bagażnik ma pojemność 640 litrów. Panoramiczny dach tworzy naturalną, przestronną atmosferę, a dźwignia zmiany biegów z prawdziwego szwedzkiego kryształu w połączeniu z elementami z drewna pozwalają poczuć się naprawdę luksusowo.

Volvo XC90 dostępne jest w kilku wersjach silnikowych. Polacy wciąż najchętniej wybierają model B5 AWD Diesel.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Podróże SUV-ami Volvo to nie tylko wygoda, to poczucie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Układ autonomicznego hamowania awaryjnego City Safety, wykrywający nie tylko pojazdy, ale też pieszych czy zwierzęta, kamery 360 stopni, zapewniające widok z lotu ptaka, układ ostrzegania o ruchu poprzecznym czy technologia wspomagania bezpieczeństwa podczas skręcania – to tylko kilka z nowoczesnych funkcji ułatwiających jazdę i parkowanie, które zastosowało w SUV-ach Volvo. Do tego warto dodać układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek (BLIS), wspomagający kierowcę podczas zmiany pasa czy funkcję wykrywania opuszczania pasa ruchu. Wygodnemu prowadzeniu sprzyjają zintegrowane mapy, asystent i sklep Google. Wiele funkcji uruchamia się bez użycia rąk, a to oznacza mniej rozproszeń podczas jazdy. A o to, by jechało się w jeszcze bardziej komfortowych warunkach dba zastosowany w SUV-ach Volvo jeden z najlepszych na świecie systemów filtrów kabinowych z oczyszczaniem powietrza, eliminujący do 95 proc. cząstek stałych PM 2.5 i PM 10.

Leasing 105  proc. dla firm

SUV-y Volvo sprostają oczekiwaniom każdego, kto chce wykorzystywać auto zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Stają się codziennym towarzyszem, wspierając kierowcę zarówno na dalekich trasach, jak i w jeździe po mieście. Teraz dostępne są w atrakcyjnej ofercie leasingu 105 proc. dla firm. To obecnie jedna z lepszych ofert leasingowych na rynku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej