Cenisz SUV-y za dynamiczną jazdę, bezpieczeństwo, lepszą widoczność i komfort, ale jednocześnie chcesz zrobić krok w stronę zrównoważonego transportu? Szeroka oferta SUV-ów Volvo sprawi, że nie trzeba będzie iść na żadne kompromisy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Według Europejskiej Agencji Środowiska transport drogowy odpowiada za około jedną piątą emisji CO2 w Unii Europejskiej. Głównym źródłem zanieczyszczeń, generując aż 61 proc. wszystkich emisji CO2 z transportu drogowego w Europie, są samochody osobowe. Celem nadrzędnym stało się ograniczenie emisji pochodzących z tego źródła. Są dwie prowadzące do tego drogi: zwiększenie wydajności pojazdów lub zmiana wykorzystywanego paliwa.

Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera 

Już teraz po naszych drogach jeździ coraz więcej samochodów hybrydowych i elektrycznych. Od elektromobilności nie ma odwrotu. To najlepszy sposób na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. Volvo od kilku lat daje kierowcom wybór, wyposażając auta w silniki elektryczne, hybrydowe czy tzw. mild hybrid, czyli łagodną hybrydę i pozwalając tym samym na zrobienie kroku w zakresie zrównoważonego transportu. Silniki tego typu trafiają nie tylko do małych, miejskich aut, ale także do SUV-ów. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom SUV-y Volvo odpowiadają na potrzeby zmieniającego się świata, nie tracąc nic na komforcie, bezpieczeństwie i dynamice, z której słyną.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Elektryczny SUV? Odkryj możliwości XC40 

W wersji z napędem elektrycznym dostępne jest Volvo XC40. Model XC40 Recharge zaskakuje płynnym przyspieszaniem przy zerowej emisji spalin. Auto oferuje na napędzie elektrycznym zasięg aż do 418 km. Wyróżnia się mocą 408 KM. Do setki przyspiesza w 4,9 sekundy. Szybkie ładowanie pozwala uzupełnić baterię w 80 proc. w ciągu zaledwie 28 minut. To kompaktowy, najmniejszy SUV w ofercie Volvo, który doskonale sprawdzi się do jazdy po mieście, ale i, jeśli podróżuje się w pojedynkę czy we dwoje, także na dłuższe trasy.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Zaskakujące zasięgi

Większy wybór Volvo oferuje w zakresie silników hybrydowych oraz mild-hybrid. W tych wersjach dostępne są wszystkie SUV-y Volvo: od kompaktowego XC40, po nieco większego XC60, aż do najbardziej luksusowego SUV-a – XC90. W wersji łagodnej hybrydy wszystkie SUV-y Volvo odzyskują energię wytworzoną podczas hamowania i magazynują ją w akumulatorze 48 V. Wykorzystywanie tej energii przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz obniżenia poziomu emisji spalin.

Jeśli chodzi o hybrydy typu plug-in, każdy z SUV-ów może pochwalić się własnymi osiągami. W XC40 zastosowano opracowany przez Volvo Twin Engine, który łączy niskoemisyjny silnik benzynowy i silnik elektryczny, zapewniając wyjątkowo niską emisję CO2. Zasięg w trybie czysto elektrycznym wynosi dla hybrydy aż 45 km. Moc – 262 KM. Zaskakują także zasięgi Volvo XC60. W wersji hybrydy typu plug-in, dzięki nowej 2-fazowej ładowarce pokładowej o mocy 6,4 kW, model XC60 na napędzie elektrycznym pojedzie 78 km. Moc SUV-a w tej wersji wynosi 455 KM. Podobną mocą może pochwalić się XC90. W wersji hybrydy typu plug-in zasięg wynosi 73 km. Wybierając właściwe auto, warto kierować się nie tylko osiągami, ale i własnymi potrzebami. XC60 zapewni większy komfort rodzinie dwa plus dwa czy dwa plus trzy niż XC40. Z kolei w Volvo XC90 wygodnie może podróżować nawet siedem osób.

Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera 

Nie tylko silniki

Volvo myśli o środowisku nie tylko opracowując bardziej zrównoważone formy napędu. We wszystkich modelach położono nacisk na wykorzystywanie naturalnych materiałów. W XC40 w wersji elektrycznej oraz XC60 w wersji hybrydy zdecydowano się na tapicerkę z mieszanki wełny. W modelu XC40 wykładziny wykonano z materiałów pochodzących częściowo z recyklingu. Są nie tylko bardziej ekologiczne, ale także doskonale harmonizują wizualnie z wystrojem wnętrza. W modelu XC90 postawiono na naturalne elementy ozdobne z drewna. Wszystkie SUV-y Volvo pozwalają cieszyć się naturalnym światłem – posiadając panoramiczne dachy, wszystkie też dbają o jakość powietrza w kabinie dzięki filtrom wychwytującym zanieczyszczenia z zewnątrz.

Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera 

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy SUV-a do jazdy po mieście, czy na długie podróże rodzinne lub służbowe – z Volvo łatwo wybrać najlepsze rozwiązanie. Do tego w ofercie noworocznej auta dostępne są w atrakcyjnych cenach:  XC40 w cenie od 134 900 zł, XC60 od 182 200 zł oraz XC90 od 274 900 zł. To dobry argument, by w nowy rok wjechać dynamicznym, zrównoważonym samochodem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej