Player to najbardziej holistyczny serwis ze wszystkich dostępnych na polskim rynku. To przede wszystkim seriale polskiej produkcji, to też filmy - najgorętsze tytuły - często wkrótce po premierze kinowej - z polskich i światowych dużych ekranów. To programy rozrywkowe, bajki, kanały informacyjne i sportowe. Prawdziwa skarbnica emocji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Serwisy streamingowe od kilku ostatnich lat zyskują na popularności. I trudno się temu dziwić. Dają dostęp do rozrywki nie tylko na telewizorach, ale i urządzeniach mobilnych: telefonach, tabletach. Pozwalają oglądać, to, na co aktualnie mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy na to czas.  

Skarbnica polskich seriali

W Polsce niezmiennie najprężniej rozwijającym się lokalnym serwisem VOD jest Player. To przede wszystkim skarbnica polskich seriali. Z najnowszych badań agencji Kantar wynika, że Player to serwis posiadający najlepszą i największą bazę polskich seriali. Doceniają to widzowie. W ciągu ostatniego roku spędzili ponad 22 mln godzin na oglądanie dostępnych w serwisie seriali. Produkcje pod marką Player Original liczą już ponad 20 tytułów! Wśród najlepiej ocenianych, nie tylko przez widzów, ale i krytyków są takie serie, jak „Chyłka", „Szadź", „Skazana" czy „Behawiorysta".

Szadź - serial Player Original
Szadź - serial Player Original 

„Chyłka" i „Behawiorysta" to seriale powstałe na podstawie prozy Remigiusza Mroza, autora bestsellerowych kryminałów, jednego z najbardziej cenionych polskich pisarzy młodego pokolenia. „Chyłka" to opowieść o inteligentnej, upartej pani mecenas, która mierzy się z trudnymi sprawami i życiowymi zakrętami. „Behawiorysta" to historia o współczesnym świecie, gdzie to, co realne, miesza się z tym, co wirtualne. Behawiorysta Gerard Edling próbuje dotrzeć do wytrawnego zabójcy schowanego za ekranem komputera.

W tropienie zabójcy wciąga także „Szadź". Serial powstały na podstawie powieści autorstwa Igora Brejdyganta o tym samym tytule, to opowieść o podążaniu przez odważną panią komisarz tropem seryjnego mordercy. W nieco inny klimat wprowadza „Skazana". Fabuła serialu oparta jest na motywach książki Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie". To historia sędzi sądu okręgowego, która zostaje niesłusznie skazana i trafia do zakładu karnego, w którym walczy o sprawiedliwość.

Nowości i odkryte talenty

Player rozwija nie tylko swoje największe serialowe hity, racząc widzów kolejnymi ich seriami, ale wciąż pracuje nad nowościami. W grudniu w ofercie pojawi się serial „Mój agent", czyli rodzima wersja hitu „Call my agent". Ten francuski serial w ubiegłym roku otrzymał nagrodę Emmy. Akcja serialu rozgrywa się w agencji talentów i opisuje perypetie zawodowe i osobiste zatrudnionych w niej pracowników. Realizacja tej produkcji to dowód na to, że Player nie boi się nowych wyzwań.

Szadź - serial Player Original
Szadź - serial Player Original 

A skoro o odwadze mowa. To właśnie Player podjął współpracę z Nataszą Parzymies, młodą wizjonerką, reżyserką, autorką 2-minutowej etiudy „Kontrola" powstałej w ramach zaliczenia zajęć na studiach. Produkcję przetłumaczono na wiele języków i pokazywano na festiwalach filmowych na całym świecie. Player przygotował na jej podstawie 7-odcinkowy serial. Ten Seria zwojowała świat, stała się też pierwszą produkcją Player Original w światowej dystrybucji za pośrednictwem platformy discovery+. Natasza została natomiast wyróżniona prestiżową nagrodą przyznawaną przez tygodnik "Variety". 

Serwis na tym jednak nie poprzestaje. Do końca 2023 r. planuje przynajmniej 10 premier pod marką Player Original. Jedną z nich będzie ekranizacja prozy Katarzyny Puzyńskiej oraz spin-off „Skazanej".

Player filmami stoi

Player to jednak nie tylko seriale, to także światowe i polskie hity filmowe. Większość z nich dostępna jest już w podstawowym pakiecie, czyli dla każdego użytkownika bez dodatkowej opłaty. To ponad 300 najlepszych filmów! Są wśród tytuły pochodzące od najlepszych światowych dystrybutorów, m.in. Warner, Cineman, ale też lokalnych partnerów. Ważne miejsce w Player zajmują dokumenty. Te pod marką discovery+ Originals niedostępne są nigdzie indziej. Niektóre, jak najnowsze: „Dom Hammerów – mroczne tajemnice" czy „Depp kontra Heard: proces dekady" opisują najgłośniejsze i najbardziej wstrząsające sprawy ostatnich lat, oparte o dokumenty, informacje płynące z otoczenia, zebrane w sprawach dowody.

Szadź - serial Player Original
Szadź - serial Player Original 

Dopełnieniem tych produkcji są programy rozrywkowe. W Player obejrzeć można nowe sezony m.in. „Mam talent", „Kuchennych rewolucji", „Kuby Wojewódzkiego", „Ślubu od pierwszego wejrzenia" czy „Hotelu Paradaise". Potrzebę zdobycia bieżących informacji pozwalają zaspokoić programy informacyjne, a głód sportowych emocji – transmisje live z jednych z najważniejszych imprez: letnich i zimowych Igrzysk Olimpijskich, rozgrywek tenisowych, żużlowych Grand Prix czy Pucharu Świata w sportach zimowych. W serwisie Player każdy znajdzie program, serial czy film odpowiadający swoim preferencjom i wypełni czas tak, jak lubi najbardziej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej