Centrum Gdańska to jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Polsce. Przywracana w nim do życia dzielnica Młode Miasto w najbliższych latach stanie się jedną z wizytówek aglomeracji, podobnie jak ma to miejsce w innych portowych miastach Europy. W jej sercu znajduje się MONTOWNIA, zabytkowy budynek z lat 30. XX wieku, w którym po rewitalizacji powstaną lofty serwisowane, stanowiące unikatową ofertą dla inwestorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
 

Zabytek w centrum miasta

MONTOWNIA, będąca dawną montażownią silników do łodzi podwodnych, stanowi integralny element DOKÓW, wielofunkcyjnej inwestycji typu brownfield powstającej na postoczniowych, historycznie znaczących terenach, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. Znajdzie się tu mieszkaniowy kwartał zabudowy – DOKI Living, z ponad 1000 apartamentów i lokali usługowych, realizowany – tak jak MONTOWNIA – przez Euro Styl, oraz część biurowa – DOKI Office, za którą odpowiada firma Torus. W zabytkowym gmachu MONTOWNI powstaje m.in. 114 unikatowych loftów serwisowanych, które są produktem inwestycyjnym o charakterze hotelowym.

- Nadajemy temu obszarowi nową funkcję. Ze względu na lokalizację, w centrum Gdańska, projekt ten idealnie wpisuje się w koncepcję 15-minutowego miasta. Sama MONTOWNIA to unikatowy architektonicznie, imponujący gmach, będący pod ochroną konserwatorską. Powstaną w niej m.in. lofty serwisowane, centrum konferencyjne oraz największy w Gdańsku food hall. Zakup apartamentu w atrakcyjnej lokalizacji, o takim potencjale historycznym, stanowi niewątpliwie doskonałą ochronę kapitału i daje przyjemność posiadania wyjątkowej przynoszącej zyski nieruchomościmówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzają i członek zarządu w spółce Euro Styl.

MONTOWNIA, wizualizacja
MONTOWNIA, wizualizacja 

MONTOWNIA będzie przyciągać nie tylko mieszkańców DOKI Living, ale także bliższej i dalszej okolicy, jak również turystów czy osoby przybywające do miasta w celach biznesowych. W pełni wyposażone lofty serwisowane w MONTOWNI stanowią wygodne połączenie oferty hotelowej z niezależnością, którą dają funkcjonalnie zaprojektowane apartamenty z kompletnie wyposażonymi aneksami kuchennymi. Imponująca wysokość kondygnacji, sięgająca nawet 5 metrów, pozwoliła na stworzenie antresoli sypialnianych, dzięki czemu w każdym apartamencie komfortowo wypocznie nawet 4-6 osób. Do apartamentów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą.

MONTOWNIA, wizualizacja
MONTOWNIA, wizualizacja 

- Lofty będą profesjonalnie zarządzane przez specjalistów z naszej spółki operatorskiej, dbających nie tylko o maksymalne obłożenie, ale też o wysokiej jakości serwis. Nasze apartamenty mają powierzchnię dwukrotnie większą od typowych pokoi hotelowych, dzięki czemu mogą swobodnie pomieścić większą grupę osób, rodzinę z dziećmi czy przyjaciół, którzy wybrali się nad morze. Cechy naszych loftów pozwalają łączyć ofertę hotelową z domową niezależnością i prywatnością. Każdy z nich wyposażony będzie w system zarządzania energią, a także w inteligentny zamek umożliwiający otwieranie drzwi za pomocą smartfonamówi Tomasz Albrycht, dyrektor generalny MONTOWNI.

W budynku MONTOWNI znajdą się również przestrzenie wspólne dla gości, takie jak sala biznesowa, czytelnia i pokój zabaw dla dzieci.

Sztuka w MONTOWNI 

Apartamenty będą stanowić połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością.

- Po rewitalizacji widoczny stanie się oryginalny, galeryjny układ budynku. Przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami ukazywać będzie wysoką, sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Zachowane, historyczne elementy wyposażenia obiektu będą starannie wkomponowane w nowe wnętrza. Części wspólne wzbogaci ambitna sztuka, a w loftach, na zdjęciach będzie można odnaleźć kawałek historii stocznimówi Łukasz Rayss, główny projektant, pracownia Rayss Group.

MONTOWNIA, wizualizacja
MONTOWNIA, wizualizacja 

Między kondygnacjami zawieszonych zostanie 17 efektownych obiektów świetlnych o wielkości od 2 do 9 metrów, zaprojektowanych przez uznanego artystę Tomasza Krupińskiego. Z kolei ściany loftów zdobić będą unikatowe, wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest Michał Szlaga, znany dokumentalista.

- Inwestycja wpisuje się w trend rewitalizacji zabytkowych budynków w historycznych centrach miast, czego dobrym przykładem jest elektrownia Battersea w Londynie. Takie obiekty przywracane są do użytku, z nowymi funkcjami i pięknymi aranżacjami, doskonale wpisując się w obraz nowoczesnych miastdodaje Łukasz Rayss.

Oferta dla koneserów inwestowania

Lofty serwisowane w MONTOWNI stanowią dla inwestorów niepowtarzalną możliwość nabycia zabytkowej nieruchomości w centrum Gdańska.

- Stworzony przez nas produkt inwestycyjny doceniają osoby z różnych części kraju, osoby indywidualne, doświadczeni inwestorzy, a nawet znane nazwiska z nagłówków gazetdodaje Magdalena Reńska.

Model biznesowy zakłada sprzedaż samodzielnych loftów o funkcji hotelowej. Klienci, którzy je kupią (także osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej), mają możliwość zwrotu 23 proc. VAT. Profesjonalny operator zadba o maksymalne obłożenie, a właściciele czerpać będą proporcjonalne zyski z wynajmu całego obiektu, przy minimalnym zaangażowaniu własnego czasu.

Dla zainteresowanych przygotowane zostały apartamenty pokazowe – aby mogli poczuć klimat, wyjątkowość miejsca i budynku.

Montownia powita pierwszych gości hotelowych oraz restauracyjnych już w kwietniu 2023 roku. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej