Lekki, wydajny, z dużym ekranem i funkcjami ułatwiającymi pracę zdalną. Nowy Huawei MateBook D 16 to rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują najwyższej jakości sprzętu z możliwie największą przestrzenią roboczą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ostatnich latach dokonała się prawdziwa rewolucja w sposobie, w jaki pracujemy. W 2020 roku świat przeszedł na pracę zdalną. Zdecydowano się ją wprowadzić nawet w tych sektorach, w których dotąd nigdy takiego trybu nie stosowano. Na pracę zdalną przeszli pracownicy banków, korporacji, a nawet firmy headhunterskie, by przeprowadzać spotkania z kandydatami online. Gdy można już było bezpiecznie wracać do pracy, okazało się, że wiele firm podjęło decyzję, by pozostać w trybie zdalnym, jeśli nie całkowicie, to przynajmniej częściowo, wprowadzając w swoich organizacjach pracę hybrydową.

Nowe możliwości, nowe wyzwania

Ten tryb pracy na stałe zagościł w dużych, ale też małych przedsiębiorstwach i firmach jednoosobowych. Sprzyja elastyczności prowadzenia biznesu, pomaga pogodzić obowiązki prywatne z zawodowymi, ale też przyspiesza wiele czynności. Ten rodzaj pracy cenią szczególnie twórcy internetowi, dla których sztywne ramy pracy w biurze, bywają przeszkodą w rozwoju kreatywności.   

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Praca hybrydowa generuje jednak nowe wyzwania. Aby była komfortowa i można było z niej w pełni korzystać, wybierając sobie dogodne miejsce do wykonywania obowiązków służbowych, istotny jest sprzęt, na którym się pracuje. Huawei, odpowiadając na wyzwania pracy hybrydowej, stworzył laptopa MateBook D 16, który, dzięki dużej przestrzeni roboczej, zapewnia wygodę pracy, a dzięki niewielkiej wadze pozwala pracować z dowolnie wybranego miejsca.

Duży ekran, niska waga

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Laptop wyposażony jest w największy ekran w portfolio marki, 16-calowy wyświetlacz umieszczono w obudowie typowej dla urządzeń o rozmiarze 15,6 cala. Współczynnik ekranu do obudowy wynosi aż 90 proc. Dzięki temu można cieszyć się dużą przestrzenią roboczą o praktycznych proporcjach 16:10, a jednocześnie wygodnie przemieszczać się z laptopem, korzystając z możliwości pracy poza biurem. Sprzyja temu też waga – laptop, pomimo dużego ekranu, waży zaledwie 1,7 kg przy grubości do 18,4 mm. Doskonale nadaje się także do zaaranżowanego miejsca do pracy w domu, zwłaszcza jeśli nie posiadamy przestrzeni na stacjonarny komputer albo biuro tworzymy tylko okazyjnie i w godzinach pracy, a po południu zmieniamy je w przestrzeń do relaksu czy spędzania czasu z bliskimi.

Lepsze otoczenie do zdalnych spotkań

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Brak miejsca w domu okazał się tylko jednym z wielu wyzwań, jakie przyniosła zmiana trybu pracy. Kolejnym była utrata komfortu. Praca z domu to nierzadko duże wyzwanie logistyczne: kłopoty z łączem internetowym, hałasami dochodzącymi z otoczenia czy kiepskiej jakości kamerą, uniemożliwiającą odbywanie spotkań online. Aby rozwiązać te problemy, Huawei wyposażył MateBooka D 16 w szereg nowoczesnych rozwiązań: kamerę 1080p u góry ekranu, która podwaja rozdzielczość tradycyjnej kamery i zapewnia szersze pole widzenia. Do tego marka wdrożyła opracowane przez siebie algorytmy sztucznej inteligencji, takie jak dynamiczne wirtualne tło, funkcję śledzenia twarzy i utrzymania kontaktu wzrokowego, aby jeszcze bardziej poprawić jakość połączeń wideo.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Innowacje nie ograniczają się do efektów wizualnych. Nowy Huawei MateBook D 16 jest wyposażony w system mikrofonów, który umożliwia wyłapanie głosu osoby mówiącej nawet do pięciu metrów od urządzenia. Co więcej, opracowane przez Huawei algorytmy redukcji szumów AI minimalizują echo generowane przez stronę odbierającą połączenia i skutecznie redukują dźwięki, takie jak odgłos stukania w klawiaturę, klikanie myszką czy odgłosy dochodzące z domu.

W trosce o oczy

Przy tym Huawei MateBook D 16 zapewnia dużą wydajność. Sercem laptopa są nowoczesne procesory Intel® Core™ serii H 12 generacji. W laptopie zastosowano także najnowszą wersję Huawei Share oraz standard Wi-Fi 6, umożliwiający szybsze i bardziej stabilne połączenie internetowe. Marka zadbała także o komfort oczu, stosując w laptopie wyświetlacz FullView, chroniący wzrok. Wyświetlacz uzyskał certyfikat TÜV Rheinland Low Blue Light, co jest potwierdzeniem niskiej emisji niebieskiego światła, marce udało się także całkowicie wyeliminować migotanie obrazu. Ekran wyposażony jest także w funkcję przyciemniania, która pomaga łagodzić zmęczenie oczu.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Wygodę w pracy zapewnia opcja Super Device, czyli płynnej i intuicyjnej współpracy różnych urządzeń Huawei. Laptopa można połączyć z telefonem lub tabletem, przeciągać pomiędzy nimi swoje pliki, kopiować czy wklejać teksty. Komfortowej pracy sprzyja też nowa konstrukcja klawiatury. Miękkie lądowanie, inspirowane sondami kosmicznymi amortyzuje każde naciśnięcie przycisku, dzięki czemu pisanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Do każdego typu pracy

Praca hybrydowa czy w pełni zdalna z odpowiednim sprzętem przestaje być wyzwaniem. Staje się nowym doświadczeniem, które można wykorzystać, by produktywniej pracować, gospodarując sobie miejsce, w którym najlepiej wypełnia się służbowe obowiązki. Niezależnie od tego, czy będzie to miejsce w domu, kawiarni czy na łonie natury, Huawei MateBook D 16 zadba o to, by praca była przyjemnością.

Duży wyświetlacz, pozwala komfortowo i wygodnie przeglądać i edytować fotografie, wykresy, dane i dokumenty. Laptop z powodzeniem może służyć jako główne urządzenie do pracy, bez konieczności kupowania dodatkowego monitora. Jego duży wyświetlacz przy małych rozmiarach i niskiej wadze sprawia, że doskonale sprawdza się w pracy hybrydowej, ale też każdej, która wymaga przemieszczania się z komputerem. Po pracy można zamieniać go w centrum domowej rozrywki, oglądając filmy w najwyższej jakości lub grając w ulubione gry.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A jak tam sankcje na Huawei za szpiegostwo na rzecz Chin? Zniesione?
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Huawei wznowiło dostawy do Rosji. Kupując Huawei wspierasz firmę współpracująca z wrogiem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0