Już po raz czwarty Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, wybrał najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. Liderów Nieruchomości Otodom 2021 nagrodzono podczas uroczystej gali finałowej transmitowanej ze studia TVN.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rynek nieruchomości w ostatnich latach musi stawiać czoła wciąż nowym wyzwaniom. Najpierw wpływ na niego miała pandemia COVID-19, obecnie swój ślad zostawia na nim wojna w Ukrainie. Staje też w obliczu rosnących w szybkim tempie stóp procentowych oraz szalejącej inflacji. To sprawia, że jest coraz bardziej wymagający, a sprawne poruszanie się po nim wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich narzędzi.

Cel: profesjonalizacja branży

Dysponują nimi agencje nieruchomości, Polacy wciąż jednak nie są przekonani do korzystania z ich usług. Dlatego Otodom, jako lider w branży, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w kraju, zdecydował się stworzyć konkurs Lider Nieruchomości. To liczący i rzetelny ranking, będący wskazówką dla klientów na temat tego, z których biur nieruchomości warto korzystać, a dla całej branży – wskazówka na temat najlepszych i docenianych praktyk.

Lider Nieruchomości 2021 Marcin Kawecki, general manager Otodom
Lider Nieruchomości 2021 Marcin Kawecki, general manager Otodom  fot. Maciej Cioch

Otodom jako najpopularniejszy serwis ogłoszeń w Polsce czuje się współodpowiedzialny za to, jak postrzegany jest wizerunek agenta nieruchomości w Polsce i w jaki sposób rozwija się branża. Poszukiwanie nieruchomości to szalenie skomplikowany proces i wymaga profesjonalizmu i eksperckości. Poprzez konkurs chcemy wybrać najlepszych z najlepszych, żeby, przy współpracy z nimi budować świadomość tego, czym jest usługa agenta nieruchomości, ale również w ramach samej branży, przez świetną pracę agencji, pokazywać, jakie dobre praktyki przyczyniają się do tego, żeby ten wizerunek ciągle poprawiać – mówił podczas uroczystej gali wieńczącej tegoroczną edycję konkursu Lider Nieruchomości 2021 Marcin Kawecki, general manager Otodom.

Coraz lepszy wizerunek

W tym roku odbyła się już czwarta edycja konkursu organizowanego przez Otodom. To, że idea jego powstania była słuszna, pokazują dane, z których wynika, że wizerunek pośrednika nieruchomości w Polsce z roku na rok się poprawia. Z najnowszego badania zrealizowanego przez agencję badawczą IQS na zlecenie Otodom wynika, że aż 45 proc. osób ma pozytywny obraz przedstawicieli tej branży. Zmiana wizerunku jest jeszcze bardziej wyraźna, gdy porówna się odsetek osób mających negatywny obraz agenta. Ten spadł z 36 proc. badanych w 2017 r. do 15 proc. w 2021 r. Konkurs Otodom niewątpliwie mobilizuje agentów do stosowania coraz lepszych praktyk, a cały rynek do profesjonalizacji.  

To, w jaki sposób ewoluuje branża agentów nieruchomości, jest imponujące. Agenci nieruchomości konsekwentnie podnoszą swoje kwalifikacje, stale aktualizują swoją wiedzę. I widać też, z jaką chęcią korzystają z nowych narzędzi, które m.in. dostarcza Otodom w ramach swojego projektu Agent PRO. Myślę, że klienci agencji widzą tę zmianę i doceniają ją – mówił Marcin Kawcki.

Z udziałem niezależnej agencji badawczej

Konkurs Lider Nieruchomości Otodom 2021 składa się z trzech etapów. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa niezależna agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, Otodom przeprowadza wieloetapowe badanie, w którym pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość ogłoszeń, ilość transakcji, a nawet zdjęcia zamieszczane przy ofertach. Obsługa i kontakt z klientem we wstępnie wytypowanych biurach sprawdzana jest metodą mistery shopper, czyli tajemniczego klienta. Konkurs jest tak zaprojektowany, aby równe szanse miały zarówno małe, jak i duże biura, z metropolii oraz z mniejszych miejscowości. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju.

Lider Nieruchomości Otodom 2021 w Polsce

Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021
Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021  fot. Maciej Cioch

Tegorocznych laureatów wyłoniono i nagrodzono 1 kwietnia podczas uroczystej gali transmitowanej ze studia TVN. Tytuł Lidera Nieruchomości Otodom 2021, czyli najlepszej agencji w całej Polsce, trafił do Nowodworski Estates. To już drugie takie wyróżnienie dla tej agencji. Pierwszy raz tytuł Lidera Nieruchomości został przyznany Nowodworski Estates w 2019 roku. – Dziękuję za tę nagrodę po raz drugi. To dla nas ogromny zaszczyt, ponieważ to najbardziej prestiżowa nagroda dla pośredników w obrocie nieruchomościami – mówił, odbierając nagrodę, Adam Nowodworski właściciel agencji.

W kategoriach wojewódzkich laureatami konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021 zostali:
województwo dolnośląskie: Ale Chata Nieruchomości
województwo kujawsko-pomorskie: Dom Expert
województwo lubelskie: Big City Broker
województwo lubuskie: Skorecki Nieruchomości
województwo łódzkie: TGN Nieruchomości
województwo małopolskie: M3N Biuro Nieruchomości
województwo mazowieckie: White Lion Investments
województwo opolskie: Król Nieruchomości
województwo podkarpackie: Doradzamynieruchomosci.pl
województwo podlaskie: Północ Nieruchomości
województwo pomorskie: White Wood Nieruchomości
województwo śląskie: WGN Sosnowiec
województwo świętokrzyskie: Properco
województwo warmińsko-mazurskie: Good Life Estates
województwo wielkopolskie: Manufaktura Mieszkań
województwo zachodniopomorskie: ANKAM Nieruchomości

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem