Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Portal internetowy należący grupy Polsat słynie nie tylko z wiarygodności zebranych w nim informacji, ale również przejrzystego interfejsu, który pozwala jeszcze szybciej docierać do aktualności.

Serwis informacyjny najbliżej ludzi

Treści udostępniane na PolsatNews.pl to zbiór najbardziej aktualnych i rzetelnie zweryfikowanych wiadomości z Polski i świata, ciekawych reportaży, opinii ekspertów oraz publicystyki na najwyższym poziomie, ale to nie wszystko. Każdy czytelnik serwisu może mieć aktywny wkład w tworzeniu jego zawartości. Wszystko za sprawą sekcji „Twój News", za pośrednictwem której każdy z nas może wcielić się w rolę reportera i przysłać do redakcji informacje o ważnych wydarzeniach dziejących się na naszych oczach. W ten sposób portal sygnalizuje, jak cenne dla niego jest budowanie relacji z użytkownikami.

Przystępny design serwisu

Wciąż rosnąca konkurencja na polskim rynku mediów sprawia, że serwisy informacyjne muszą nieustannie zabiegać o uwagę zarówno o nowych, jak i stałych czytelników. PolsatNews.pl doskonale wywiązuje się z tego zadania, między innymi za sprawą uporządkowanej kompozycji serwisu, która pozwala poruszać się po nim bardzo łatwo, wręcz automatycznie. Struktura portalu została stworzona tak, aby najgorętsze newsy z Polski i świata mieściły się w przejrzystych kategoriach tematycznych, które otwierają drzwi do jeszcze bardziej sprawnego researchu informacji. W myśl tej zasady, na samej górze strony głównej PolsatNews.pl ulokowano takie zakładki jak: Polska, Świat, Biznes, Technologie, Sport czy Kultura, dzięki czemu użytkownicy o zróżnicowanych zainteresowaniach z dziecinną łatwością odnajdują najbardziej interesujące ich wiadomości z kraju i świata, bez konieczności przeczesywania każdego zakamarka serwisu.

Najważniejsze informacje na pierwszym planie

Wchodząc na stronę serwisu PolsatNews.pl natychmiastowo otrzymujemy pełny pakiet najważniejszych newsów, które pozwalają być na bieżąco z sytuacją w kraju i na świecie. Redaktorzy i dziennikarze portalu najczęściej jako pierwsi docierają do najważniejszych dla nas wydarzeń, przez co wiadomości ukazujące się na łamach PolsatNews.pl należą do najświeższych i najbardziej aktualnych. Co ważne, pilne informacje wyróżniane są na tickerze, czyli pasku informacyjnym znajdującym się w górnej części interfejsu, którego po prostu nie sposób przeoczyć. Bez wątpienia to ogromna oszczędność czasu – najważniejsze newsy z Polski i świata w jednym miejscu pozwalają zapoznać się z aktualnościami w mgnieniu oka.

Od kilkunastu miesięcy tematem nr 1 jest pandemia koronawirusa, która stała się inspiracją do stworzenia baneru „Koronawirus w Polsce". Dzięki niemu możemy błyskawicznie sprawdzić liczbę nowych zakażeń, zgonów czy osób zaszczepionych w naszym kraju. Oprócz statystyk, na PolsatNews.pl pojawiają się również obszerne wywiady z ekspertami oraz artykuły na temat wpływu COVID-19 na bieżącą sytuację gospodarczą i polityczno-społeczną.

Koronawirus to nie jedyny istotny temat, który jest szerzej przybliżany czytelnikom serwisu. Klikając w boczną zakładkę „Raporty" naszym oczom ukazuje się spis równie ważnych społecznie zagadnień, które rozgrzewają opinię publiczną do czerwoności. Znajdziemy tam m.in. informacje na temat wyroku TK w sprawie aborcji czy też pedofilii w Kościele.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.