Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inicjatywa „SłuchaMY Was" jest rozwinięciem działań zgodnych z hasłem MY może więcej. Oddaje ono przekonanie E.ON, że każde, nawet najmniejsze działanie, przyczynia się do większych zmian na rzecz ekologii i klimatu, a razem możemy tworzyć otoczenie przyjazne środowisku naturalnemu. Ten projekt ma umożliwić najmłodszym warszawiakom wprowadzenie zielonych inicjatyw w ich szkołach.

Każdy z nas może mieć inną wizję ekologicznych rozwiązań. Kwietne łąki obok szkoły, lekcje recyklingu, robienie budek dla ptaków, kiermasz używanych przedmiotów albo wprowadzanie dobrych praktyk pozwalających na oszczędzanie energii - inwencja uczniów nie zna granic. Dlatego chcemy, by każdy projekt został doceniony. Stworzymy bank ekopomysłów, który może zainspirować innych do działań ekologicznych. Dzięki temu szkoły zyskają bazę do wspólnych działań na rzecz środowiska – mówi Aleksandra Smyczyńska z E.ON Polska.

Pięć szkół otrzyma instalację fotowoltaiczną

Każda ze stołecznych szkół podstawowych może przedstawić pomysł, który pozwoli jej być bardziej ekologiczną. Pięć wybranych przez jury inicjatyw zostanie nagrodzonych instalacjami fotowoltaicznymi, a trzy spośród nich otrzymają dofinansowanie na realizację zgłoszonych projektów.

W ramach promocji projektu E.ON Polska przygotował animację. Ma ona w sposób prosty i zrozumiały dla najmłodszych uczniów wyjaśnić działanie instalacji fotowoltaicznych. Jest ona również zachętą do wzięcia do udziału w projekcie SłuchaMY Was.

 

 To dla nas bardzo ważne, aby wsłuchiwać się w głos młodego pokolenia, które coraz bardziej jest świadome konieczności działań na rzecz środowiska – mówi Aleksandra Smyczyńska. –  Instalacje fotowoltaiczne pozwolą szkołom funkcjonować bardziej ekologicznie, zwiększyć efektywność energetyczną i zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Projekt poszerzy wiedzę uczniów na temat odnawialnych źródeł energii, a specjalne dofinansowania wesprą szkoły we wdrożeniu własnych inicjatyw.

Każda ze szkół może wysłać tylko jedno zgłoszenie, opisujące jedną ekoinicjatywę. Zgłoszenie obejmuje formularz zawierający krótki opis projektu  oraz maksymalnie 30-sekundowe nagranie audio prezentujące go w kreatywny sposób.

Jury przyzna nagrody najbardziej inspirującym, angażującym i najciekawiej przedstawionym ekoinicjatywom. Ważne jest uzasadnienie, dlaczego dzięki wdrożeniu tego rozwiązania, szkoła będzie bardziej ekologiczna. Zgłoszenia może dokonać osoba, która jest prawnym reprezentantem warszawskiej szkoły podstawowej. W przypadku pytań można skontaktować się z organizatorami za pośrednictwem adresu e-mail konkurs@szkolnaekoinicjatywa.pl.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.szkolnaekoinicjatywa.pl. Pomysły należy zgłaszać do 24.01.2022 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.