Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aura za oknem zmienia się z dnia na dzień. Wielkimi krokami zbliża się jesień. To oznacza więcej deszczowych dni, chłodniejsze i krótsze wieczory. Nie sprzyja to dobremu nastrojowi. Nie musisz jednak poddawać się jesiennej chandrze. Deszczowe wieczory możesz przekuć w pełną emocji rozrywkę. Wystarczy, że włączysz serwis streamingowy Viaplay, a godziny zlecą jak minuty.

Uruchomiony przez Nordic Entertainment Group (NENT Group) na początku sierpnia tego roku serwis streamingowy Viaplay dostarczy emocji każdemu: fanom filmów, seriali, miłośnikom sportu, a także najmłodszym, oferując szeroki wybór bajek i filmów edukacyjnych. W ramach Viaplay Originals obejrzysz też produkcje, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Na platformie czeka aż 70 takich pozycji.

„Fort Boyard"- zobacz gwiazdy w akcji

Anna Skura, Ewelina Lisowska, Filip Lato_Endemol Shine PolskaAnna Skura, Ewelina Lisowska, Filip Lato_Endemol Shine Polska fot. Maciej Zawada

Jesienią na Viaplay będzie można obejrzeć „Fort Boyard". To bardzo popularny program telewizyjny, którego pierwsza odsłona została wyemitowana w 1990 roku we Francji. Od tego momentu powstały już 34 edycje programu, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Nowa odsłona programu będzie składała się z 8 odcinków, w których udział weźmie 48 znanych postaci polskiego show-biznesu. Program poprowadzą Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, natomiast w rolę mędrczyni wcieli się Tamara Gonzalez Perea. Uczestnicy będą rywalizować między sobą w różnorodnych konkurencjach prowadzonych w tytułowym forcie, który znajduje się na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Sławomir, Tomasz Ciachorowski, Wojtek Gola_Endemol Shine PolskaSławomir, Tomasz Ciachorowski, Wojtek Gola_Endemol Shine Polska fot. Maciej Zawada

Pierwsze dwa odcinki będą dostępne na platformie Viaplay już w niedzielę, 12 września. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć w nich rywalizację drużyn, w których skład wejdą – Marcelina Zawadzka, Ewelina Lisowska, Sławomir Zapała, Magdalena ,,Kajra’’ Kajrowicz, Michał Koterski, Wojciech Gola, Anna Skura, Rafał Maserak, Tomasz Ciachorowski, Laura Breszka, Bilguun Ariunbaatar oraz Filip Lato. Uczestnicy każdego odcinka zostali podzieleni na dwa zespoły, które poddane zostały wymagającym próbom zręcznościowym i wytrzymałościowym, dodatkowo ich członkowie musieli rozwiązać wiele skomplikowanych zagadek by zdobyć główną nagrodę. Zgodnie z zasadami programu zwycięska drużyna przekazała wygraną na wybrany cel charytatywny.

Marcelina Zawadzka, Kajra, Laura Breszka_Endemol Shine PolskaMarcelina Zawadzka, Kajra, Laura Breszka_Endemol Shine Polska fot. Maciej Zawada

Dramatyczne historie

Z Viaplay Originals będziesz ocierać łzy śmiechu, wzruszenia, podążać tropem seryjnych morderców czy przeżywać dramatyczne historie. Jeśli jesteś fanem tych ostatnich, obejrzyj serial „Kochaj mnie". Produkcja pokazuje, jak różne pokolenia radzą sobie z emocjami: miłością, zazdrością, tęsknotą czy śmiercią. O miłości opowiada też „Max Anger". To dramatyczna historia Maxa Angera, byłego żołnierza, zakochanego w swojej rosyjskiej koleżance Pashie. Kiedy kobieta znika bez śladu w Petersburgu, Max natychmiast wyrusza na jej poszukiwania. Nie będą łatwe. Max zostanie wplątany w trudną grę i będzie musiał zmierzyć się z poważnym wrogiem. Emocji dostarczy też „Honor". To trudna historia, z pracownicami Kancelarii prawnej Heder w roli głównej. Kancelaria reprezentuje głównie kobiety, które padły ofiarą przemocy i przestępstw na tle seksualnym. Okazuje się, że jej pracownice mają mroczne sekrety, zagrażające zarówno im samym, jak i firmie.

Odkrywaj kryminalne zagadki

Viaplay Originals to też trzymające w napięciu kryminały. Włącz „Wisting" i wraz z detektyw William Wisting rozwiąż dwa trudne śledztwa. Albo „Pod osłoną mroku", w ramię w ramię z duńską policją, rozwikłaj tajemnice najbardziej brutalnych zbrodni. Pomoże w tym Louise Bergstein, była profilerka i ekspertka od seryjnych morderców. W „Box 21" poznasz historię Lidii. Dziewczyna zostaje zwabiona przez chłopaka do Szwecji, gdzie jest zmuszana do prostytucji. Los sprawia, że szukając zemsty pozna policjanta Ewerta Grensa, który ściga niebezpiecznego przestępcę.

Śmiej się do łez

A jeśli wolisz coś lżejszego, wśród produkcji  Viaplay Originals znajdziesz też komedie. „Home Invasion" to historia o oszuście Micku, który musi spłacić dług u szemranych ludzi. Razem ze swoim partnerem Tomem postanawiają włamać się do jednego z domów i odkrywają, że jest on zamieszkany przez kosmitów udających rodzinę z przedmieścia. Humoru dostarczy Ci też serial „Try Hard". 23-letni gracz Sebastian dostaje od rodziców ultimatum: albo rzuci granie i zdobędzie wykształcenie, albo musi się wyprowadzić. Chłopak postanawia założyć z najlepszymi przyjaciółmi międzynarodową drużynę gamingową. Wystartują w turnieju i zmierzą się z innymi drużynami. Sprawdź, czy uda im się wygrać.

A może polskie produkcje?

Fort Boyard 2_Endemol Shine PolskaFort Boyard 2_Endemol Shine Polska fot. Maciej Zawada

Viaplay Originals to też polskie produkcje. Platforma przygotowuje obecnie realizację trzech polskich seriali: „Polskie morderczynie", „Czarny pies" oraz „Wolność jaskółki". Pierwszy to adaptacja bestselerowej książki z gatunku true crime autorstwa Katarzyny Bondy, opowiadającej prawdziwe historie bardzo różnych kobiet, które łączy jedno – wszystkie są morderczyniami. „Czarny pies" będzie sześcioodcinkowym psychologicznym dramatem sensacyjnym, opowiadającym historie weteranów powracających z wojen w Afganistanie i Iraku, będących największymi operacjami bojowymi polskiego wojska od czasów II Wojny Światowej. Po zakończeniu misji, żołnierze muszą stawić czoła wyzwaniom nowego pola bitwy – mierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców. Smaku dodaje fakt, że serial tworzy Artur Kowalewski, twórca „Watahy". „Wolność jaskółki" to z kolei serial inspirowany bestsellerową debiutancką powieścią autorstwa Pauli Er. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków.

Regularna dostawa nowości

W Viaplay Originals na bieżąco będą pojawiać się oryginalne produkcje, niedostępne na żadnej innej platformie streamingowej. Aby serwować sobie nowości, wystarczy, że wykupisz dostęp do platformy Viaplay. Miesięczna subskrypcja kosztuje 34 zł. Możesz z niej w każdej chwili zrezygnować, nie ponosząc żadnych kosztów. Co ważne, dla nowych subskrybentów dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Dzięki platformie, masz możliwość oglądania filmów i seriali na telewizorze, telefonie, tablecie czy laptopie. W tym samym czasie możesz odbierać treści na wielu urządzeniach, oglądać filmy i seriale w trybie offline oraz tworzyć do sześciu osobistych profili. Z Viaplay jesień zapowiada się bardzo ciekawie!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.