Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny. W zależności od etapu edukacji, w placówkach oświatowych będą spędzać nawet większą część dnia. Nie tylko siedząc w ławkach czy odrabiając lekcje na świetlicy, ale i uczestnicząc w zajęciach ruchowych czy szalejąc na przerwach. To sprawia, że będą częściej odczuwać pragnienie.

Woda dla zdrowia

Woda w diecie dziecka odgrywa bardzo ważną rolę. Jest składnikiem niezbędnym do życia. W organizmie pełni rolę substancji budulcowej, uniwersalnego rozpuszczalnika, uczestniczy w transporcie m.in. składników odżywczych, stanowi idealne środowisko dla prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, reguluje gospodarkę cieplną. Już 2-3-procentowy niedobór wody zaburza procesy pamięci krótkotrwałej, obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji na bodźce, odpowiada za uczucie zmęczenia i znużenia, osłabienie apetytu.

Przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie na wodę u dziecka wynosi 10-15 proc. jego masy ciała. W przypadku dzieci w wieku 4-6 lat mówimy o około 1,6 l na dobę, starsze, do 9. roku życia, powinny wypijać 1,75 l. Później zapotrzebowanie zmienia się w zależności od płci. Chłopcy potrzebują więcej wody, nawet 2,1-2,35 ml dziennie, dziewczynki 1,9 l. Nie wystarczy więc dać dziecku do szkoły butelkę z wodą. Ta 0,5-litrowa szybko się skończy. Przekazanie dziecku pieniędzy, które wyda na kolejną butelkę, to tylko częściowe rozwiązanie problemu. Pociecha w sklepiku szkolnym może zamiast wody wybrać słodki i gazowany napój lub zrezygnować z picia na korzyść przekąsek.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Woda na wyciągnięcie ręki

Jak zadbać o odpowiednie nawodnienie pociech w szkole? Warto wyposażyć je w butelkę filtrującą Dafi. Dzięki niej dzieci nie tylko będą miały wodę pod ręką, ale i uzupełnią bez trudu jej braki w szkole. Gdy w butelce skończy się woda, wystarczy, że naleją do niej kranówkę. Nie będą tym samym zdane na godziny otwarcia szkolnego sklepiku, a my będziemy mieć pewność, że ugaszą pragnienie, gdy tylko je poczują.

Butelki Dafi wyposażone są w filtr węglowy, który usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu), dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Filtr dodatkowo lekko podwyższa pH wody, co przekłada się na jakość wody.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Więcej informacji o butelce filtrującej z edycji limitowanej Paw Patrol, a także o specjalnych naklejkach, znajdą Państwo tutaj

SOLIDna i ergonomiczna

Do szkoły świetnie sprawdzi się nowa butelka Dafi Solid. Wykonana jest z wytrzymałego Tritanu®, dzięki czemu nie ma obaw, że zostanie uszkodzona w trakcie szkolnych wojaży. Tritan® jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, lekki, a do tego nie pochłania zapachów i można go myć w zmywarce. Jest całkowicie pozbawiony szkodliwego Bisfenolu A i S. Butelki Dafi Solid dostępne są w dwóch pojemnościach: 0,5 oraz 0,7 l i w kilku wersjach kolorystycznych – warto dać dziecku możliwość wyboru, by chętniej sięgało po wodę. Wygodę użytkowania zapewnia miękki, hipoalergiczny ustnik i długi uchwyt. Dzięki szczelnemu zamknięciu, ustnik jest chroniony przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Kosmiczne wyzwanie z Tomaszem Kotem

Wybierając butelkę Dafi ma się pewność, że kupuje się w 100 proc. polski produkt, wykonany z dbałością o każdy detal. Dafi to polska marka, a jej właściciel istnieje na rynku od ponad 30 lat. Butelka Dafi to inwestycja w zdrowie dzieci, ale też możliwość uczenia najmłodszych proekologicznych nawyków. Dzięki butelce filtrującej nie musimy kupować kolejnych jednorazowych butelek i zaśmiecać nimi świat. Dane mówią, że przeciętna trzyosobowa rodzina zużywa ponad 1000 jednorazowych butelek rocznie. Na całym świecie co minutę sprzedaje się ich ponad milion. Statystyki mówią, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej odpadów niż organizmów morskich. Do podjęcia kosmicznego wyzwania i edukowania dzieci w zakresie zdrowych nawyków zachęca w kampanii Dafi aktor Tomasz Kot. Taki mały krok ma duże znaczenie dla świata. Dziecko, mające świadomość, jak ważne są ekologiczne postawy, wyrośnie na dorosłego, który będzie dbał o środowisko.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Wybierając produkty renomowanych firm, wspierasz marki, które inwestują w działania wspierające ekologię oraz inne ważne dla społeczeństwa inicjatywy. Firmy oferujące tzw. podróbki nie są zainteresowane takimi działaniami najczęściej ze względu na oszczędność spowodowaną oferowaniem niskiej ceny jako jedynej zachęty do zakupu mało znanego produktu.

Więcej informacji w specjalnym serwisie Dafi

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.