Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapomnieć o sprzątaniu? Z Xiaomi ROIDMI Eve Plus to możliwe. Robot nie tylko odkurza i mopuje podłogi, ale i opróżnia zebrane nieczystości, a system sterylizacji dba, by w domu nie rozwijały się bakterie, grzyby i pleśnie.

Pojawienie się robotów sprzątających na rynku było prawdziwą rewolucją w domowych obowiązkach. Z czasem, gdy zyskiwały kolejne funkcje i stawały się coraz inteligentniejsze, wydawało się, że już nic więcej nie trzeba do szczęścia. Ale okazuje się, że sprzątanie może być jeszcze prostsze, a nawet, dzięki Xiaomi ROIDMI Eve Plus, można o nim zapomnieć. I to na długie dni. ROIDMI Eve Plus odkurza, mopuje podłogi, a do tego sam opróżnia zebrane nieczystości.

Robot, który po sobie sprząta

ROIDMI Eve Plus wyposażony jest w stację dokującą, która z jednej strony służy do ładowania sprzętu, z drugiej do gromadzenia nieczystości. Po sprzątaniu, robot wraca do stacji, by uzupełnić zapas baterii i pozbyć się zebranego kurzu. Znajdujący się w stacji dokującej worek na nieczystości ma pojemność 3 litrów. To równowartość około 30 pojemników na kurz. Według danych producenta, zapełnienie stacji dokującej ROIDMI Eve Plus zajmuje 60 dni. To oznacza, że można zapomnieć o odkurzaniu nawet na 2 miesiące! Jednocześnie nie ma potrzeby, by zaglądać do stacji dokującej i sprawdzać stan zapełnienia worka. Informacje o tym można znaleźć na ekranie LED, który wyświetla postęp usuwania kurzu z robota i przypomina o konieczności opróżnienia nieczystości. Te same informacje można też sprawdzić w aplikacji mobilnej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Czystość i bezpieczeństwo

Xiaomi zadbało nie tylko o wygodę, ale i bezpieczeństwo zdrowotne.. Aby w opróżnionym kurzu nie rozwinęły się drobnoustroje, które mogłyby negatywnie wpłynąć zwłaszcza na alergików, ROIDMI Eve Plus wyposażono w system sterylizacji. Sprawia on, że w stacji dokującej nie rozwijają się roztocza, drobnoustroje takie jak E. coli, bielnik biały, gronkowce i nie uwalniają się toksyczne chemikalia, jak amoniak benzen czy formaldehyd. System usuwa także zapachy, w tym papierosów i perfum. Postęp sterylizacji także można zobaczyć na ekranie LED znajdującym się na stacji dokującej lub w aplikacji.

By życie było prostsze

ROIDMI Eve Plus przenosi sprzątanie na zupełnie inny poziom. Jest jeszcze precyzyjniejszy i jeszcze dokładniejszy niż jego poprzednicy. Dzięki superczułej nawigacji czwartej generacji LDS lidar szybko skanuje cały dom i automatycznie rysuje mapy za pomocą algorytmu SLAM z dokładnością o 40 proc. wyższą niż roboty poprzedniej generacji. To sprawia, że zawsze planuje najbardziej efektywną drogę odkurzania. Po zapisaniu mapy można nadać poszczególnym pomieszczeniom nazwy i dostosować plan sprzątania do swoich potrzeb. Odkurzacz świetnie radzi sobie w każdej przestrzeni. Został wyposażony w 18 głównych czujników, które zapewniają nawigację i dbają o to, aby robot nie uwiązł na przykład pod meblami.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Duże przestrzenie? Oto także nie ma obawy. Czas pracy ROIDMI Eve Plus wynosi 250 minut, co sprawia, że bez problemu radzi sobie w domach o znaczących metrażach. A jeśli zabraknie mu energii, nie trzeba martwić się o ładowanie. Robot sam wjedzie do stacji dokującej, a po zakończeniu ładowania wróci w miejsce, w którym zabrakło mu energii i dokończy sprzątanie. Zrobi to bardzo dokładnie. Moc ssania wynosząca 2700 Pa sprawia, że robot Xiaomi z łatwością zbiera kurz, okruszki czy włosy. Pomaga w tym elastyczna dysza dopasowująca się do nierównej podłogi.

Odkurzanie i mopowanie jednocześnie

Robot nie tylko dokładnie odkurza, ale i mopuje podłogi. ROIDMI Eve Plus dysponuje zbiornikiem na wodę o pojemności 250 ml i sterowaną elektronicznie pompą, w której można nastawić aż trzy poziomy przepływu wody. Do tego robot jest cichszy, bardziej niezawodny i bardziej energooszczędny od swoich poprzedników. Jest też jeszcze inteligentniejszy. Jeśli mamy w domu głośnik od Google, Amazonu lub Xiaomi, to robotem można sterować za pomocą poleceń głosowych. Wygodę obsługi zapewnia też aplikacji. Pozwala uruchomić odkurzacz, gdy nie ma nas w domu i prześledzić drogę, jaką pokonał robot, odkurzając i mopując podłogi. Dzięki robotowi Xiaomi ROIDMI Eve Plus można wychodzić do pracy, zostawiając zakurzone podłogi i wracać do posprzątanych przestrzeni, a zaoszczędzony czas spożytkować na w pełni zasłużony wypoczynek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.