Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sposoby na ochronę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi

Nasza skóra to miejsce osiedlania się różnego rodzaju wirusów, bakterii oraz grzybów. Trudno się temu dziwić – w ciągu dnia mamy kontakt z wieloma powierzchniami, z których możemy je przenieść. Dlatego regularne usuwanie ich z powierzchni naszego ciała jest w stanie minimalizować ryzyko infekcji lub choroby, która może zaatakować organizm. Niektórzy uważają, że zwykłe środki pielęgnacyjne są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Na równi z takimi kosmetykami stawiają środki do dezynfekcji. Jednak środki biobójcze do dezynfekcji rąk – jak chociażby Trisept MAX, są w stanie zaoferować znacznie więcej niż kosmetyki. Dlaczego warto go stosować? Wyjaśniamy!

Środki do pielęgnacji oraz dezynfekcji – czym się różnią?

Wszelkiego rodzaju produkty do pielęgnacji pozwalają na utrzymanie naszej skóry w czystości. W pewnym stopniu niszczą one również różnego rodzaju mikroorganizmy znajdujące się na powierzchni naszego ciała. Dbanie o czystość jest w obecnych czasach niezwykle ważne. Jednak istotna jest również profesjonalna dezynfekcja. Jaka jest różnica między pielęgnacją a dezynfekcją? Dezynfekcja rąk to nic innego, jak odkażanie oraz niszczenie mikroorganizmów chorobotwórczych znajdujących się na skórze dłoni. Czynność ta ma na celu zapobieganie zakażeniu organizmu. Różnego rodzaju płyny do dezynfekcji pozwalają na zachowanie czystych dłoni bez konieczności używania bieżącej wody i mydła. Środki te wykazują właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze, dlatego też są bardzo skuteczne.

Jakie korzyści płyną ze stosowania płynu do dezynfekcji Trisept MAX?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że formuła Trisept MAX opracowana została przez firmę farmaceutyczną z niemal 200-letnim doświadczeniem w branży. Trisept MAX tworzony jest pod czujnym okiem ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość jego produkcji.

Płyn do dezynfekcji Trisept MAX jest zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (w skrócie URPL) jako produkt biobójczy. Rejestracji w tym samym URPL podlegają również leki i wyroby medyczne. To między innymi odróżnia Trisept MAX od zwykłych kosmetyków.

Dla kogo przeznaczony jest płyn Trisept MAX?

Płyn do dezynfekcji Trisept MAX może być stosowany przez każdego. Idealnie nadaje się on zarówno do prywatnego użytku, jak i do wykorzystania w różnych placówkach służby zdrowia. A wszystko to dzięki swoim skutecznym właściwościom wirusobójczym, bakteriobójczym oraz grzybobójczym. Produkt stosowany zgodnie z zaleceniami producenta daje więc gwarancję zarówno skutecznego, jak i bezpiecznego działania. Warto zacząć stosować Trisept MAX już dziś!

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.