Porównujemy, żeby zaoszczędzić. Każdego dnia sprawdzamy ceny usług, sprzętu RTV i AGD, zabawek czy ubrań. Liczba dostępnych na rynku produktów spowodowała, że porównywarki cen zdecydowanie zyskały na popularności. Ułatwiają nam dzisiaj znalezienie konkretnych, najtańszych produktów. Podobnie jest w finansach, gdzie w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty pomaga Totalmoney.pl.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dlaczego warto zaufać porównywarce finansowej?

Każdy, kto kiedykolwiek wybierał dla siebie konto osobiste, szukał kredytu hipotecznego albo gotówkowego wie, jak skomplikowane i czasochłonne jest to zajęcie. Na polskim rynku bankowym działa obecnie kilkanaście instytucji, które sprzedają produkty pozornie niewiele różniące się od siebie. Jeśli jednak skorzystamy z porównywarki finansowej, możemy wybierać łatwiej i taniej (nawet do kilkudziesięciu złotych na racie!), a do tego znacznie wygodniej i szybciej.

Porównywarka Totalmoney.pl działa od 2008 roku. Od tego czasu kilka milionów użytkowników skorzystało z pomocy serwisu w znalezieniu najkorzystniejszej dla nich oferty finansowej. Tylko w 2019 roku dzięki Totalmoney.pl ponad 380 klientów otrzymało kredyt hipoteczny na zakup swojego wymarzonego mieszkania. Od  2016 roku 100% udziałów w Totalmoney.pl posiada Wirtualna Polska Holding. Dziś między innymi dzięki grupie WP serwis jest liderem rynku finansowego i pierwszą w Polsce porównywarką finansową, co warto podkreślić, w 100% bez reklam.

Czym Toalmoney.pl różni się od innych?

Przede wszystkim serwis działa w modelu user first. Oznacza to, że Totalmoney.pl został stworzony tak, aby jak najskuteczniej zaspokoić potrzebę użytkownika, poszukującego najlepszego produktu finansowego. Skupia się na ofertach dostępnych dla każdego (a nie wyłącznie dla nowych klientów).

Oferty umieszczone w porównywarce zanim tam trafią muszą przejść przez gęste sito weryfikacji. Instytucje znajdujące się w serwisie  zgodziły się na bardzo wyśrubowane warunki kontroli procesu. Wśród nich są  banki, które pozwalają na monitoring jakości i czasu połączeń, prezentują oferty bez gwiazdek, ukrytych kosztów i skomplikowanych warunków. To także instytucje, które umożliwiają podpisanie umowy zdalnie (przez Internet, kuriera lub telefon), bez fatygowania klienta do bankowej placówki.

Totalmoney.pl to  pierwsza porównywarka, która przeszkoliła zespół tajemniczych klientów weryfikujących bankowe procesy. Mają oni za zadanie przejść przez cały proces tak, jak robi to każdy użytkownik portalu. Sprawdzają, czy parametry danego kredytu są aktualne i czy dokładnie taką samą ofertę usłyszą od konsultanta bankowej infolinii lub doradcy. Analitycy regularnie raportują bankom ich wyniki, rekomendują zmiany i sprawdzają, czy zostały wdrożone. 

Jak to działa? 

Użytkownik Totalmoney.pl wybiera produkt (np. kredyt gotówkowy), wskazuje kwotę i okres spłaty, który go interesuje. Przechodząc do listy ofert, otrzymuje posortowane po wysokości raty propozycje różnych banków. Totalmoney.pl analizuje najważniejsze parametry z punktu widzenia klienta: oprocentowanie, RRSO, bankowa prowizja i całkowita kwota do spłaty.

Przycisk „Zapytaj o kredyt” przenosi użytkownika do formularza kontaktowego. W tym momencie wystarczy już tylko wypełnić podstawowe dane -  imię, nazwisko i numer telefonu i adres e-mail. To wystarczy żeby zwiększyć swoje szanse na kredyt. 

Tak, zwiększyć szanse na kredyt. Wg Totalmoney.pl , aby mieć większą pewność otrzymania pieniędzy, warto zapytać o ofertę w kilku bankach. Porównywarka podpowiada banki z ofertą podobną do tej wybranej przez użytkownika, w których warunki przyznawania kredytu mogą być nieco łagodniejsze. 

W tym miejscu warto obalić  mit, wg którego złożenie wniosku kredytowego w więcej niż jednej instytucji obniża scoring i utrudnia wzięcie kredytu. Wnioski o ten sam rodzaj kredytu (np. o kredyt gotówkowy), złożone w ciągu 14 dni, będą traktowane przez BIK jak jeden i w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na sytuację klienta. Dlatego właśnie przy poszukiwaniu kredytu warto (a nawet należy) porównywać oferty. 

Z porównywarką finansową Totalmoney.pl możemy do minimum ograniczyć czas potrzebny na porównanie prawdziwych i aktualnych ofert. Przed podjęciem ostatecznej decyzji mamy szansę zapoznać się z rankingami produktowymi czy poradami ekspertów, a decyzję można podjąć łatwiej, szybciej i bez wychodzenia z domu. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat