Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Produkt ten został nagrodzony Złotym Medalem targów Green Power 2016, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. W chwili obecnej, akumulator AHI bierze udział w plebiscycie -Wybór Konsumentów , w którym walczy o jedno z najważniejszych odznaczeń - uznanie odbiorców. Zachęcamy do udziału w głosowaniu pod adresem: http://zlotymedal.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/196/ . Głosy można oddawać raz dziennie z urządzeń mobilnych (smartfony, tablety, laptopy) i stacjonarnych (komputery PC) do 13.06.2016r. Więcej o samym głosowaniu, magazynach energii i OZE na profilu:  facebook.pl/emuenergy oraz na stronie:  www.emu.com.pl

Gdańska firma EMU jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem akumulatorów Aquion Energy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Finlandii.

Technologia AHI ?

Firma AQUION ENERGY produkuje akumulatory w przełomowej, opatentowanej technologii - Aqueous Hybrid Ion (AHI ?). Do ich wytwarzania wykorzystywane są łatwo dostępne i niedrogie materiały, takie jak słona woda, tlenek manganu, kompozyt węglowy, stal nierdzewna oraz syntetyczna bawełna (jako separator). Akumulatory AHI nie zawierają metali ciężkich, kwasów ani innych toksycznych chemikaliów, dzięki czemu są bezpieczne dla środowiska. Są niepalne i nie wybuchają, w związku z czym z powodzeniem mogą być instalowane w miejscach, gdzie przebywają ludzie oraz zwierzęta.

zdjeciazdjecia zdjecia

Przeznaczenie akumulatorów AHI ?

Akumulatory AHI zostały zaprojektowane do pracy w domowych systemach fotowoltaicznych (moduły serii S) oraz jako duże magazyny energii do zastosowań przemysłowych (moduły serii M). Akumulatory firmy Aquion Energy mogą być wykorzystywane jako rezerwowe źródło zasilania w przypadku awarii sieci. Jednym z największych zalet baterii AHI jest to, że zmagazynowana energia uzyskana z paneli fotowoltaicznych lub innych odnawialnych źródeł, może być zużywana częściowo lub w całości wtedy, kiedy jest to potrzebne. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie kosztów za pobieranie jej z sieci, co wpływa na zmniejszenie rachunków (np. w gospodarstwie domowym).

Magazyny energii umożliwiają przełączanie się na zasilanie z baterii podczas okresów wysokiego poboru. Akumulatory AHI, które tworzą autonomiczne systemy, umożliwiają uniezależnienie się od sieci i dają gwarancję stałego i stabilnego zasilania. Dodatkową, i jedną z głównych korzyści, jaką niesie za sobą korzystanie z tych baterii, jest redukcja zużycia paliw kopalnych na rzecz wykorzystywania ogromnego potencjału odnawialnych źródeł energii.

Systemy, w których instalowane są akumulatory AHI? wymagają:

? Długiej żywotności cyklicznej

? Pracy w stanie częściowego naładowania

? Szerokiego zakresu temperatury pracy

? Bezobsługowości

? Niezawodności

? Bezpieczeństwa

Zalety akumulatorów AHI ?

? Bardzo długa żywotność cykliczna: ponad 3000 cykli rozładowania/ładowania przy 100% głębokości rozładowania i ponad 6000 cykli przy 50%

? Szeroki zakres temperatury pracy: -5 ÷ 40°C

? Praca w stanie częściowego naładowania bez skrócenia żywotności

? Konstrukcja blokowa - podstawowy moduł: 48 VDC / 2,2 kWh , elastyczna rozbudowa szeregowo-równoległa

? Bezpieczne głębokie rozładowanie (nawet do 0 V)

? Gęstość energii na poziomie akumulatorów ołowiowo-kwasowych

? Niepotrzebna lub uproszczona konserwacja serwisowa pracującej baterii

? Brak ryzyka pożaru oraz eksplozji

? Gwarancja 8 lat - 5 lat pełnej gwarancji + 3 lata gwarancji Pro-rata

? Możliwość zastosowania urządzeń ładujących dla akumulatorów VRLA oraz Li-Ion

? Prosta i tania utylizacja

? Pierwszy na świecie akumulator z certyfikatem Cradle to Cradle?

Porównanie kosztów systemów bateryjnych

Jedną z głównych zalet akumulatorów firmy Aquion Energy jest ich wydajność, która wpływa na obniżenie kosztów inwestycji w system bateryjny. Poniżej przedstawione zostały zestawienia cen dla technologii AGM i AHI?:

VRLA, AGM EPL 150-12 (150 Ah)

zdjeciazdjecia zdjecia

AHI ? S30-0080 (42 Ah)

zdjeciazdjecia zdjecia

Koszt systemu [PLN]

zdjeciazdjecia zdjecia

Koszt energii [PLN/kWh/cykl]

> zdjeciazdjecia zdjecia

AQUION ENERGY - akumulatory seria S i M

Seria S

Akumulator S30-0080 o napięciu 48V i pojemności 2,2 kWh to najmniejszy dostępny moduł. Może pracować samodzielnie, a dzięki łączeniu szeregowo-równoległym jest podstawowym elementem budowy magazynów energii o większej pojemności. Akumulator S30-0080 jest jedynym produktem na świecie , który otrzymał certyfikat Cradle to Cradle w kategorii magazynowania energii.

zdjeciazdjecia zdjeciazdjeciazdjecia zdjecia

zdjeciazdjecia zdjecia

Seria M

Moduł serii M o napięciu 48V i pojemności 25 kWh zbudowany jest z 12 sztuk akumulatorów S30-0080 połączonych równolegle. Dostępne są dwie wersje: M110-LS83 i M110-LO83 , obie umieszczone na palecie pozwalającej na ich przewożenie przy użyciu wózka widłowego lub paletowego. Moduł M110-LS83 umożliwia podłączenie systemu monitoringu (BMS) i pomiar prądu, napięcia, temperatury i stanu naładowania. Akumulatory AHI serii M mogą być łączone szeregowo na napięcie do 1000 VDC oraz równolegle w celu budowy magazynów o bardzo dużej pojemności (MWh).

zdjeciazdjecia zdjeciazdjeciazdjecia zdjecia

zdjeciazdjecia zdjecia

Zastosowanie

Akumulatory AQUION ENERGY można wykorzystać zarówno w systemach "On grid" - połączonych z siecią energetyczną jak i "Off-grid" oraz "Microgrid".

Magazyny energii wykonane w technologii AHI? pozwalają na przechowywanie nadmiaru energii wytworzonej przez wiatr lub słońce, dzięki czemu można ją wykorzystać w nocy lub przy bezwietrznej pogodzie.

Akumulatory AQUION ENERGY stanowią źródło zasilania awaryjnego w czasie przerw w dostawie energii elektrycznej (w sytuacjach, gdy sieć energetyczna nie pracuje).

Dodatkowo pozwalają na:

? Całkowite wykorzystanie wyprodukowanej energii słonecznej na żądanie, kiedy jest to potrzebne

? Zmniejszenie zależności, a nawet całkowite uniezależnienie się od zasilania z sieci

? Kontrolowanie kosztów zużycia energii, które zmieniają się w zależności od pory dnia.

zdjeciazdjecia zdjecia

Informacje dodatkowe

Zapraszamy na naszą stronę internetową ( http://www.emu.com.pl/?produkty,20&products=213#page ) , gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat akumulatorów Aquion Energy. Na facebookowym profilu EMU znajdą Państwo aktualności dotyczące naszej oferty oraz działalności firmy ( www.facebook.com/emuenergy ). Zachęcamy także do głosowania na nasz produkt w konkursie Wybór Konsumentów ( http://zlotymedal.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/196/ ).

zdjeciazdjecia zdjeciazz z

    Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

    Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

    Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.