Festiwal w Toronto - najważniejsza impreza filmowa w Ameryce Północnej - uchodzi za pierwszy zwiastun ceremonii oscarowej. Po gali rozdania nagród wiemy już, które filmy namieszają w najbliższych miesiącach.

Korespondencja z festiwalu filmowego w Toronto

Nagrodzone w Toronto filmy często pół roku później zostają laureatami nagród Akademii Filmowej, by wspomnieć tylko takie hity jak „Nomadland", „Green Book", „JoJo Rabbit", „La La Land" czy „Belfast". Co ważne – w Toronto, w przeciwieństwie choćby do wielkich europejskich festiwali (Berlin, Cannes, Wenecja), to publiczność, a nie jury decyduje o nagrodach, a to zawsze zapowiedź sukcesu nie tylko artystycznego, ale też komercyjnego.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Jarosław Kurski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pisac o polskich akcentach w Toronto i nie wspomniec o "In the Rearview" / "Skad, dokad" Macka Hameli, to tylko redaktorzy wyborczej potrafia. Polski dokument, ktory byl w Cannes, wygral Sheffield i mial premiere Polnocnoamerykanska w Toronto. Acha, ale nie jest to zadna znana gwiazda za kamera, wiec nie warto pisac. Wezcie sie tam ogarnijcie.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  a gość od linków sprawdził czy to na pewno są oficjalne trailery? Bo 3 z nich nie są
  @tomasz.czernieski@gmail.com
  Czepiasz się. Plac abonament i nie narzekaj
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "Patricia Arquette w ?Gonzo Girl" opowiada historię Alley Russo, asystentki pisarza Walkera Reada, który jest tu odpowiednikiem Huntera S. Thompsona".
  I wszystko jasne...
  @Fredro
  :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy cały ten artykuł pisała Sztuczna Inteligencja, czy tylko zajmowała się wklejaniem odnośników? Naprawdę warto mieć trochę więcej szacunku do czytelników.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Zielona granica nie wygrała??? Czyli jednak gniot
  @Obserwator_z_ramienia_ONZ
  "Smoleńsk" lepszy...
  już oceniałe(a)ś
  2
  2