Rafał Zawierucha, Małgorzata Kożuchowska, a nawet Krystyna Janda i Andrzej Seweryn znaleźli się wśród nominowanych do tegorocznych Węży. Nie zabrakło też, oczywiście, Patryka Vegi.

W Hollywood rozdane zostały już Oscary i Złote Globy, z nieco mniejszą pompą wręczone zostały też Złote Maliny - statuetki dla filmowych gniotów. Przyszedł też czas na polskie anty-Oscary, czyli Węże: prześmiewcze laury przyznawane polskim filmowym bublom.

A w tym roku konkurencja jest wyjątkowo duża. Jak podkreślają członkowie Popkulturowej Akademii Wszystkiego, która nagrody wręcza, liczące 200 osób jury miało sporo pracy i trudno było wybrać "najlepszych w byciu najgorszym".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Węże dla kożuchowskiej za tłucznie dużej kasy mimo braku talentu aktorskiego
  już oceniałe(a)ś
  21
  5
  "Vega odmawiający seksu oralnego dla Jezusa"
  Dziwi mnie brak reakcji bardzo interesujących się tymi sprawami abpa Jędraszewskiego i kurator Nowak. O JP2 było tylko, że coś zamiatał pod dywan, i od razu byli oburzeni i działali. A tutaj pan Vega fantazjuje niestosownie na temat Jezusa i nic.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  W kwestii tłumaczeń nic się nie zmieniło. Kożuchowska, Mucha to kanapowe celebrytki a nie aktorki.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Węże dla kożuchowskiej za tłucznie dużej mimo braku talentu aktorskiego
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  A dlaczego nawet??? Kryśka nie może w gniocie zagrać??? Maliny malinami a mamona mamoną?.
  @leszek0311
  W wielu przypadkach aktor/aktorka z góry nie wie, czy film będzie gniotem
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Wszyscy dziady.
  Wszyscy won
  już oceniałe(a)ś
  9
  6
  Scenarzysta Gierka to TYSZOWIECKI
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Fakt, że "Apokawixa" znalazła się w tym towarzystwie (+plakat) dobitnie poświadcza, że do części Wężowego Wysokiego Jury przemawia, przede wszystkim prostacka chała i nieudolne komunikaty realizowane wprost. Świadomy kicz, zabawa konwencjami, że o kampie nie wspomnę, są poza wrażliwością, wiedzą, czyli zakresem pojęciowym PAW :))
  @tt
  Zgrabnie udajesz, że jesteś madrzejsza/y niż jesteś :).
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @tt
  Oj nie, Apokawiksie należał się kop w dupę, bo to słaby film jest. Chce być fajny i dla młodzieży, ale nastolatków grają 30-latkowie, a humor jest dziaderski, nieśmieszny, bez tempa, historia nieskupiona. Żuławskiemu raz wyszedł film, 15 lat temu, czekam aż weźmie się w garść i raz jeszcze uda mu się naprawdę przyłożyć do roboty, a nie wychodzić na plan na zasadzie: jakoś to będzie. Bo w Apokawiksie z każdej chaotycznej sceny właśnie wyłazi takie: jakoś to się sklei, jakoś to będzie. Może ojcu wychodził taki proces twórczy - synowi nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0