"Ojciec chrzestny" ma 51 lat. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz słynny film.

15 marca 1972 roku premierę miał "Ojciec chrzestny". Film, o którym kinomaniacy mówią bez zawahania: kultowy. To samo mówi się zresztą o książce Mario Puzo, która była kanwą scenariusza Francisa Forda Coppoli, który był także reżyserem produkcji. 

Od początku z produkcją były kłopoty. Reżyserię zaproponowano Sergiowi Leone, jednak uznał on scenariusz za nieciekawy. Padło na Coppolę. Początkowo też nie chciano słyszeć o Marlonie Brando w roli głównej Vita Corleone. Wytwórnia Paramount Pictures wolała Laurence’a Oliviera. W roli Michaela Corleone Coppola widział nieznanego wówczas Ala Pacino, a Paramount - Roberta Redforda. Coppola, grożąc rezygnacją, postawił na swoim.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wpadka z pastą. Reszta ok, bez trudu. Jednak odradzam autorowi wymyślanie quizów. Pytanie o autora powieści i nazwę baru w jakimś serialu, to skok z Rowu Mariańskiego conajmniej na Giewont.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0