Amerykański gwiazdor ujawnił swój talent. Na wystawie w Tampere można obejrzeć jego rzeźby.

"Brad Pitt przyjechał do Tampere" – oznajmiło Muzeum Sztuki Sary Hildén. Rzeźby amerykańskiego gwiazdora są prezentowane w ramach wystawy "WE" brytyjskiego artysty Thomasa Houseago w trzecim co do wielkości mieście Finlandii. Na wystawie znajduje się także seria ceramik Nicka Cave'a

"Cave i Pitt są już znani na polu muzyki i kina, ale po raz pierwszy zaprezentowali swoje dzieła sztuki – dzieła powstałe w wyniku dialogu z Houseago" – czytamy na stronie Muzeum Sztuki Sary Hildén. Thomas Houseago jest brytyjskim artystą, mieszkającym w Los Angeles. Tworzy rzeźby figuratywne, często na dużą skalę, z gipsu, brązu lub aluminium. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Redakcjo, Joan Miro był mężczyzną, więc należy jego imię odmienić tak jak pozostałych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  raczej pokraczne
  @xxee
  Ale to nie konie sprzedawane na Krupówkach, więc kategorie pokraczności vs. nie-pokraczności niespecjalnie tu przystają. Większość sztuki współczesnej ostatniego stulecia doskonale mieściłaby się w kryterium pokraczności.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0