Na liście płac "Smoleńska" nie znajdziecie nazwisk z pierwszych stron gazet. Niektóre znacie z seriali, inni aktorzy dzięki "Smoleńskowi" dostali szansę na to, aby wreszcie zabłysnąć albo wrócić na duży ekran. Inni sprawiają wrażenie, jakby w filmie Antoniego Krauze znaleźli się przypadkiem. Przygotowaliśmy mały przewodnik, który pomoże wam się w tym połapać.

Beata Fido. Dziennikarka Nina

Beata Fido przez lata grała ogony w serialach. Rola w "Smoleńsku" to najpoważniejsze filmowe wyzwanie w jej karierze. Internet mówi o niej niewiele. Wiadomo, że 48 lat temu urodziła się w Krakowie. I że tam, w 1990 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Potem Beata Fido przez osiem lat grała w Stanach Zjednoczonych, w zespole teatralnym Bowman Ensemble. Tam, w 1996 roku odebrała swoją pierwszą nagrodę aktorską. Za główną rolę w teatrze Jeffa Danielsa, aktora znanego m.in. z serialu "Newsroom" i filmu "Głupi i głupszy".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.