Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A od czego są leśniczy, jak nie od dokarmiania potrzebujących zwierząt? Czy ich fuchą obecnie jest tylko trzepanie kapusty na wycince drzew ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Mmmm, śliczne obiady. Dzik to leśna świnia - zwierze niemalże hodowlane w tej chwili.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  piękne dziczki z rudą szczecinką
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Koła łowieckie regularnie dokarmiają zwierzyną w lasach, robią to nie tylko dlatego aby utrzymać zwierzynę w dobrej kondycji ale również aby zwierzyna nie błąkała się po polach na których porywa śnieżna jest o wiele grubsza niż w lesie. Po to koła sieją w lasach twz. pasy zaporowe kukurydzy z których korzystają nie tylko dziki ale również sarny, jelenia czy daniele. Jednak pasy zaporowe do nie wszystko w lasy wożone są również takie smakołyki jak marchew, buraki cukrowe, siano. A co do ekoczubków to jeszcze żadnego nie widziałem żeby przyszedł dokarmiać zwierzynę, lub zrobić paśnik czy nawet głupi karmik dla ptaków. Jedynym ich zajęciem jest krzyczenie że wszystko jest złe i jak to te zwierzęta mają się źle. Więc chętnie zapraszam pseudo ekologów do budowy domów dla dzików saren i jeleni których matka natura nauczyła żyć w naszym ekosystemie, nauczyła je znajdywać schronienie jak pokarm.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Panowie myśliwi dokarmiają tylko po to by za chwilę móc do nich strzelać. Rozstrojenie rozrodczości dzików to efekt ciągłego dokarmiania przez myśliwych, którzy mieszkańców lasów traktują jak swoją trzodę chlewną. Natura samo sobie poradzi, nie trzeba się do niej wtrącać - nie dokarmiać po to by do niej strzelać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Mieszkam koło lasu. Myśliwych dokarmiających widuję często. Leśników nigdy nie widziałem, tak że dokarmianie przez nich należy między bajki włożyć. Nie widziałem też nigdy dokarmiających tzw "ekologów". Czyżby oni tylko protestować potrafili ? Gęby mają pełne frazesów. Teraz ich działanie przydało by się jak nigdy. Ale co innego mówić a co innego ruszyć doopę w takie mrozy z fotela i coś dobrego zrobić.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Kiedyś służby leśne i koła łowieckie, dokarmiały zimą, zwierzynę leśną. Teraz już tego nie robią?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1