Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Światem rządzi pieniądz. Futurystyczne miasta ? Powstaną w miejsce wykarczowanych lasów i będą zbudowane przez chciwych deweloperów. Będą spełniać tylko jedną funkcję, mianowicie będą zarabiać dudki. To co widzimy na prezentacjach to eko-fanaberia i utopia. Jeszcze kilka lat temu czytałem w GW, że na morzu niedaleko Tokio zbudują budynek wysoki na 4 km. Budowa miała być skończona do 2012 i co ? To była tylko wizja. Tak samo jak Gwanggyo i miasto-amfibia to tylko science-fiction na tę chwilę. A już z tym miastem-rafą na Haiti to zupełnie pojechano. Kto by finansował takie przedsięwzięcie ? Haiti ? Musieli by całą wyspę sprzedać. Nikt nie będzie budował czegoś, co będzie koszmarnie drogie i generować horrendalne koszty utrzymania. Może poza szejkami w Dubaju, ale oni i tak dokładają do tych swoich wysp na morzu.
  już oceniałe(a)ś
  29
  6
  Hotel dla kilkudziesięciu gości ważący 3 tony (tyle co mała ciężarówka), miasto za 20 mln dolarów - redakcjo (jest jeszcze coś takiego?) - BŁAGAM !!
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  > Masdar powstaje na pustyni, ok. 20 km od stolicy kraju Abu Zabi. Pierwsze prace nad projektem ruszyły w 2006 r., miasto ma być gotowe do 2020 r. Będzie kosztować ok. 20 mln dolarów i pomieści 50 tys. mieszkańców. Czyli po 400 dolców na łebka. Nie tylko ekologiczne, ale i jakie tanie! Chyba się przeniosę. Poprawcie to, bo to kompromitacja zarówno autora, jak i korekty.
  @bd-75 Jakiej korekty?? Kpisz, prawda?
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @bd-75 Korekta? Na portalu?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Wielki ROTFL-u, zmiłuj się nademną.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  podoba mi się ten statek kosmiczny na drugim zdjęciu tego prototypu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To chyba jakaś pomyłka, albo artykół oparty na faktycznych faktach. 20mln na 50tyś. miasto? 20mln to kosztuje moi drodzy lepsiejszy :-) budynek. Dla porównania zwykły blok w wawie 11pięter.200mieszkań *300tyś zł = 60 polskich mln. 20mln.$ moi drodzy to cena zwykłego, budynku. Jak chcesz drogę zbudować to kosztuje przykładowo 1km autostrady 200mld zł. To są realne ceny. A całe miasto? Nie ma bogacza na ziemi którego teraz stać na kupienie gotowego jakiegokolwiek miasta wraz z budynkami, gruntami etc. Jakiekolwiek dotychczasowe inwestycje rządów np. Chin okazały się poraszką. Nie udało się zasiedlić tych super miast, mimo atrakcyjnych warunków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0