Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Obecny Egipt to nie jest kontynuacja państwa faraonów tak jak komunistyczna Rumunia nie była kontynuatorką państwa Daków choć komunistyczny dyktator Nicolae Causescu miał taką teorię. Potomkami dawnych Egipcjan są koptowie I to oni mogliby żądać zwrotu. Poza tym nie ma gwarancji czy w Egipcie nie dojdą kiedyś do władzy fanatycy którzy uznają kamień z Rosetty za obrazę jakiejś religi I zniszczą go jak talibowie w Afganistanie zniszczyli posągi Buddy.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Niech jeszcze zwrócą rozum? Kamień z Rosetty to ?kamień milowy?, którzy przyczynił się do odcyfrowania starożytnych zapisów i należy do LUDZKOŚCI, a nie do Egipcjan czy jakiegokolwiek innego narodu.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Absolutnie nie! Egipt i cały świat islamski jest obecnie zbyt niestabilny, żeby oddawać w ich ręce cokolwiek przedstawiającego wysoką wartość historyczną. Dowolny przewrót, powstanie następcy ISIS, albo nawet zdeterminowany świr z pasem szahida i dziedzictwo ludzkości (całej) obraca się w proch.

  Już nie mówiąc o tym, że obecny Egipt nie ma nic wspólnego poza nazwą i położeniem z tym starożytnym.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  po tozeby za 10 czy 15 lat jakis talib go zeszlifowal? oniu maja z egipcjanami tyle wspolengo co ja z marsianami. niczego nie oddawac do dziczy.
  @disillusioned_and_in_denial.
  marsjanami
  już oceniałe(a)ś
  0
  0