Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Uruchomiono wsparcie, ciekawe jakie. Niech wesprą budowę porządnych domów, a nie takich z dykty. Drewniane budownictwo to nie technologia dla terenów, które nawiedzają tornada.
  @mediana
  To jest w ogóle ciekawa sprawa i interesująca logika. Kiedyś rozmawiałem o tym z mieszkańcem Florydy. Ogólny przekaz był taki, że te lekkie domy buduje się łatwo i szybko oraz każda ubezpieczalnia je ubezpieczy. Znajomy wprowadził się do nowego domu (stary zabrał jeden z huraganów) w przeciągu 3 miesięcy. Ten czas spędził na podróżach z rodziną - za wszystko płacił ubezpieczyciel. Domy w tradycyjnych technologiach w ogóle są w Stanach niepopularne, bo drogie i ich ewentualna odbudowa jest bardzo kosztowna.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @pan-troglodytes
  W USA w ogóle świetnie się żyje pod warunkiem że jest się zdrowym i bogatym, wtedy też się ma porządne ubezpieczenie domu. W Kentucky jednak takich farciarzy jak na lekarstwo.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @mediana
  Wręcz przeciwnie, dla terenów nawiedzanych przez tornada idealne budownictwo to lekkie domy z porządnymi obetonowanymi piwnicami aby się w nich chronić. Dom tak solidny, aby przetrwał tornado i nie stracił chociażby dachu będzie naprawdę drogi. A taki lekki szybko się odbuduje. To jak na terenach nawiedzanych przez trzęsienia ziemi. Buduje się lekkie domki, by, nawet jak się zawalą, nikogo nie zabiły, albo bardzo porządne drogie budowle odporne na wstrząsy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @misio999
  Ja jednak w takim lekkim domu zbudowałbym jeden spory solidny pokój, w którym trzymałbym rzeczy cenne, a używane na co dzień lub nienadające się do składowania w piwnicy - książki, płyty, pamiątki rodzinne, obrazy (jeśli ktoś posiada oryginały), dokumenty itd. Utrata domu to drobiazg, ubezpieczenie zapłaci, ale przecież każda rodzina ma trochę cennych dla niej dóbr, których nie da się odtworzyć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @hubba_hubba
  Ostrzeżenie przed tornadem dostaniesz na ogół kilka godzin naprzód, zdążysz znieść.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To dopiero państwo z dykty i tektury, sensu stricto.
  już oceniałe(a)ś
  20
  11
  Matka natura wie gdzie uderzyć. Ale mam nadzieję, że Amerykanie nie dadzą się zastraszyć i ich odpowiedzią będzie wycięcie jescze większej ilości lasów pod jeszcze więcej magazynów Amazona. Prowadź ich Jego Pomarańczowatość!
  już oceniałe(a)ś
  14
  6
  Ciekawe jakimi drogami chadzają myśli ludzi, którzy przed chwilą oglądali ruiny murowanego domu z rozwaloną, stalową więźbą dachową i teraz ględzą, że domy w USA są z dykty. Po pierwsze nie z dykty tylko z drewna, po drugie, łatwo je odbudować, są tanie i niezbyt energochłonne. Wbrew pozorom, jeśli są konserwowane, to mogą stać i sto lat. Zaniedbane domy z cegły też niszczeją.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kiedy patrzę na te solidnie zbudowane, masywne domiska zniszczone przez żywioł to zaczynam rozumieć co to jest żywioł.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nienawiść i głupota ludzka nie zna granic, tragedia ludzi, którym pomoc jest potrzebna!!!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Kentucky Fly Chicken
  już oceniałe(a)ś
  6
  10