Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A tak konkretnie, to dlaczego ten dzień taki ważny dla Białegostoku? Bo 300 000 ludzi się zebrało, albo 1,5 miliona - a jakie były tego zebrania efekty? Ono zebrali się i rozeszli. A pedofilia jak była - tak jest. A kościół jak doił publiczne pieniądze - tak doi - bo to było celem tej wizyty i tego zebrania.
  @brokrak
  Zastanawiam się, czy jesteś trollem pisowskim, czy kacapskim?
  już oceniałe(a)ś
  1
  12
  @Sopotpozdrawiasuwerena
  Ale w czym konkretnie rozminął się z prawdą?
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @Sopotpozdrawiasuwerena
  Zastanawiaj się /myśl/ - myślenie ma kolosalną przyszłość. - Z zastrzeżeniem i ostrzeżeniem, że doprowadzi cię do niewiary w religię i kościół.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @brokrak
  Celem pielgrzymek JP2 było dojenie publicznych pieniędzy - tutaj się mylisz. Poza tym, myślcie sobie co chcecie, tylko - proszę - myślcie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wizyta guru pedofilskiej sekty jedną z najważniejszych dat w historii miasta... a rozmodlony motłoch w ekstazie, chociaż nawet jednej trzeciej z tego kazania nie zrozumieli.
  @saul_vogelman
  Kościół był czymś więcej niż pedofilską sektą, chociaż - jest to ewidentnie część jego dorobku.
  Nie podważam krytyki, tylko drażni mnie wylewanie dziecka z kąpielą. Mieszanie dobrej woli ludzi wierzących i niegodziwości kapłanów. Ofiar i oprawców.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A mogło być tak pięknie. Wolność, współpraca, tolerancja, postęp. Wszystko było możliwe, tylko społeczeństwa zabrakło. Zamiast niego było i do dziś jest stado.
  @g96
  Mogło tak być, ale przez 30 lat budowano religijną demokraturę. Aż zbudowano.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @g96
  Kościół doskonale wiedzial co robi w tamtym czasie, w okresie PRL-u.
  To bylo mistrzowskie zagranie. Wkraść się w łaski mas prostej robotniczej ludności, która nie bedzie zadawac niewygodnych pytań.
  Wkraść się pod pozorem pomocy w zwycięstwie nad komuną jednocześnie podrzucając konia trojańskiego, jakim niewatpliwie byl Wojtyła i to jeszcze w dodatku Polak. To ziarnko poprostu nie mogło nie wykiełkować.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @g96
  Poczytaj o historii Polski, pomyśl co mogłoby dziać się w próżni społecznej - pod nieobecność JP2. Nie wylewaj dziecka z kąpielą. Pomyśl o Popiełuszce to Ci może przejdzie...
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @LazAurus
  Z tego co pamiętam z historii Polski, to kler zawsze działał w interesie swoim a nie Polaków. Kilku idealistów (jak Popiełuszka), których hierarchowie wystawili jako męczenników nie zmienia całości obrazu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @LazAurus
  Popiełuszko to był chory z nienawiści psychol - wielokrotnie miałem okazję słuchać jego pełnych jadu "homilii". Nic dziwnego, że skończył na dnie rzeki, bo kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @LazAurus
  Pomyślałem kilkadziesiąt lat temu. Głupoty o próżni społecznej i męczennikach to katecheza przedszkolaka. A co do fantasy, co by było? No bez Karola może byłby iny Staś? A może mogła by powstać prawdziwie obywatelska, społeczna, konstruktywna opozycja, która po upadku PRL wiedziała by co i dla kogo robi? Może wieś nie rządziła by krajem? Może wieś została by wsią - największą i najbardziej ekologiczną w Europie, przemysł zostałby przekształcony a nie zlikwidowany, a polityków byśmy nie mieli. Byłby spór intelektualistów i nadzór społeczny nad sprawowaniem władzy. No ale to z krainy bajek o smokach...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @g96
  Historii nie zmienimy, krytyka kościoła jest potrzebna, mam nadzieję, że będzie wyważona. Przyjmuję krytykę dotyczącą snucia scenariuszy alternatywnej rzeczywistości i polecam również spróbować tej pigułki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @gay_ok
  "Nic dziwnego, że skończył na dnie rzeki..." Nic dziwnego... /s
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @LazAurus
  Niby dlaczego ma być wyważona? Mafia, obrót nieruchomościami bez nadzoru, zagrabianie własności społecznej, oszustwa, dotacje z pieniędzy społecznych, sianie nienawiści, działania na szkodę ludzi, promowanie pedofilii i gwałtów, wywieranie presji na polityków - jak to wyważyć?
  Historii nie zmienimy ale czas przestać ją zakłamywać i czas ją zrozumieć. A po co? A po to żebyśmy mogli spróbować uniknąć takich błędów w przyszłości.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @LazAurus
  Brak moderacji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Żal tych ludzi...
  @brnxb
  Ich mi nie żal, żal mi Polski, która mógła być normalnym krajem.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Widok tej masy bezmózgowia w chustkach na głowach jest godny pożałowania, nawet chwilami budzi współczucie.
  Groteska w calej okazałości i wstyd przed cywilizowaną Europą.
  @alleluja_i_do_przodu_owieczki
  Żałosny matole, masz pojęcie o życiu tych ludzi w komunie, o tym nieustannym upokorzeniu przez CAŁE życie? Oceniasz ich ty idioto z punktu widzenia sytego buca siedzącego ze smartfonikiem w wygodnym fotelu. Kretynie do kwadratu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  8
  @alleluja_i_do_przodu_owieczki
  Wiesz cokolwiek o tym jak się żyło za komuny i jakim ogromnym przełamaniem beznadziei był papież Polak dla tych ludzi? Nie, jesteś prymitywnym ignorantem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  9
  @Cricotchichot
  Aha, i dlatego należało zmarnować ćwierć wieku wolnej Polski i zamiast jednoczyć się z Zachodem to budować religijną demokraturę, którą teraz PiS ciągnie na wschód.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Biedny katolicki polaczku, nie powiem ci po imieniu, bo nie zniżam się słownictwem do twojego poziomu.
  Byłbym za to wielce rad, gdybyś spróbował przeczytać ze zrozumieniem np: odpowiedź od realista_eu, a może twój płytki prosto-katolicki rozumek pojmie jak wiele złego wyrządził Polsce kościół katolicki z Wojtyłą na czele.
  Aha i jeszcze jedno płaskoziemcu, NIE OBCHODZI mnie co ci ludzie przeżywali za komuny, mam to gdzieś. Wystarczy ze dzieki takim pustakom jak ty i oni, Polska jest teraz tym czym jest, średniowiecznym folwarkiem pod rzadami koscielnej mafii, nie liczacym sie w Europie i wyśmiewanym państewkiem więc sie kur... zastanów betonie dwa razy zanim cos napiszesz!
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  @alleluja_i_do_przodu_owieczki
  Nie zniżasz się do poziomu, ale wypowiedź rozpoczynasz od wyzwisk..."Polaczku" i "...nie obchodzi mnie" - najlepiej Cię podsumowują.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @alleluja_i_do_przodu_owieczki
  Ty też normalnych ludzi nie obchodzisz lewacki trollu. Zaś takie lewackie antyintelektualne pyerdolety jakie wypisujesz będą tępione zawsze. Trzeba być bezdennie głupim aby z dzisiejszego punktu widzenia pisać w taki sposób o ludziach z Białegostoku AD 1991.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @realista_eu
  To, że jesteś rozczarowany rozwojem demokracji w Polsce nie uprawnia Cię do "ujeżdżania" pielgrzymów, których uwiecznili fotografowie. Powiem więcej - pogarda, którą im okazuje autor wątku jest źródłem problemów Polaków. Pogarda dla rodaków jest źródłem problemów Polaków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @alleluja_i_do_przodu_owieczki
  Bezrozumny ciulu, trollu antychrześcijański, wypad z grona cywilizowanych komentatorów!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @CebulowyRycerz
  To że ktoś nie wierzy w bajki i pokrętne kłamstwa kleru, dla ciebie oznacza że jest niecywilizowany? Bo ma swoje zdanie na temat ciemnoty?
  Wydaje mi sie że to raczej ty powinieneś zmienić wolne media, - Wyborczą na tygodnik Niedziela i tam wypisywać takie rewelacje "chrześcijaninie"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Cricotchichot
  Trzeba być bezdennie głupim żeby bronić ludzi, którzy przyczynili sie do zapoczątkowania koscielnego terroru w tym kraju.
  Jako Polak, obywatel wolnego kraju nigdy nie bede tolerowal rzadów kleru, zmuszania dzieci do religii, kobiet do rodzenia, bicia kobiet przez milicje na ulicach, nasyłania kiboli na innych ludzi tylko dlatego ze są homoseksualni, dośc ku... tego. Wies i kosciol nie beda rzadzic krajem i lepiej sie z tym trollu pogódz albo przeprowadz na Malte i tam pie...takie glupoty.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Cricotchichot
  Swoją wypowiedzią udowodniłeś że największym żałosnym matołem jesteś właśnie ty. Dla takich prymitywów nie powinno być miejsca na tym forum.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @precz_z_kosciolem_freePL_4ever
  W rzeczy samej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Cricotchichot
  Ci ludzie z Białegostoku AD 1991 wyglądają jakby zbiorowo dostali orgazmu na myśl że za chwile pojawi sie Wojtyła, nie dziwi więc fakt że wygladaja jak mieszkańcy Tworek.
  Bezmózgi i prymitywy swoją cegiełke dolozyli dla koscielnej mafii.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W oczekiwaniu na mafiozę...
  już oceniałe(a)ś
  11
  5
  Widzę dużo autobusów LAZ (Lwowskie zakłady autobusowe) i Ikarus z rejestracjami Grodno, Witebsk. Ciekawie, jaki procent gości przyjechało wtedy z Białorusi, a może i Ukrainy..?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Święty Jan Paweł II gwałcił niemowlęta i starsze dzieci, a kiedy mu się nudziło, zapinał analnie Stanisława Kardynała Dziwisza.
  @gay_ok
  A nie na odwrót?
  Dziwisza mial do dyspozycji 24h jak prywatną lafirynde, a dzieci pewnie rzadziej.
  Teraz Dziwisz sie zabawia z lalą Jędraszewską w KRK
  już oceniałe(a)ś
  1
  0