Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czyli Trzaskowski nie radzi sobie z zimą nie tylko na drogach utrzymywanych przez rząd, ale i w całej Europie.
  już oceniałe(a)ś
  54
  1
  To Kaczyński.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "tak wygląda atak zimy w Europie"
  "Na zdjęciu: Prószy na słynną The Two Crown Fountain. Zima w Chicago (prawie jak w starym kraju). USA, 8 lutego 2021 r."
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Samochody się im slizgały? Pewnie pojechali rowerkami. No tak, ROWER-POWER na każdą pogodę. Wczoraj dwóch pomylonych osobników, chyba jakieś eko-sierotki jechały po ośnieżonej jezdni i chodniku rano w Lublinie. To powinno być zakazane, jazda po śniegu rowerem po drodze publicznej, bo to jest stwarzanie zagrożenia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Nie ma żadnego problemu z poruszaniem się autem - wystarczy mieć opony nie starsze niż kilka lat z dobrym bieżnikiem, minimum wielosezonowe, dobry akumulator, nasmarowane uszczelki w drzwiach, sprawną dmuchawę i ogrzewanie tylnej szyby, miotełkę, skrobaczkę i zapasowe dobre kable rozruchowe. Tymczasem polacy mają stare, letnie opony pamiętające jeszcze poprzednią dekadę - bo przecież zakup i wymiana kosztuje, powyrywane uszczelki bo szkoda 9zł na wazelinę albo inny środek, akumulatory wyżyłowane do granic, tak że może 1-2 razy zakręci a śnieg zmiatają rękawiczkami. Później jak sąsiad podepnie chińskie kable to się topią a jak już odpala na popych to się koła ślizgają i nie podjadą pod najmniejszą górkę. Tacy polacy, bo co to nie my! Zima nam nie straszna.
  @***_Janko_Emigrant_***
  Panie Janko,
  my też Polacy (na emigracji). Opony zimowe, nie nowe, ale nie stare, samochód sprawny, odśnieżony. A w niedzielę przyczepność na autostradzie do Berlina momentami zerowa, zamarznięte spryskiwacze, mimo zimowego płynu do minus 20, śmierć w oczach. I tiry regularnie jadące lewym pasem. Brak wielkiego doświadczenia w takich warunkach też oczywiście nie jest bez znaczenia. Następna trasa nie wcześniej jak w marcu. ;)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @***_Janko_Emigrant_***
  Rozumiem, że w Pana wypowiedzi chodzi o "polaków" mieszkających w UK (ktorzy przeważnie jeżdżą tanimi autami na "sleek'ach", bo w Polsce na ogół mamy w samochodach zimowe opony i umiemy sobie radzić w warunkach zimowych.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @***_Janko_Emigrant_***
  Przesadzasz. Wejdź na YT na Stop Cham to zobaczysz Kozaków Nadwiślańskich w akcji .-)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0