Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czyli Trzaskowski nie radzi sobie z zimą nie tylko na drogach utrzymywanych przez rząd, ale i w całej Europie.
już oceniałe(a)ś
54
1
To Kaczyński.
już oceniałe(a)ś
3
0
"tak wygląda atak zimy w Europie"
"Na zdjęciu: Prószy na słynną The Two Crown Fountain. Zima w Chicago (prawie jak w starym kraju). USA, 8 lutego 2021 r."
już oceniałe(a)ś
2
0
Samochody się im slizgały? Pewnie pojechali rowerkami. No tak, ROWER-POWER na każdą pogodę. Wczoraj dwóch pomylonych osobników, chyba jakieś eko-sierotki jechały po ośnieżonej jezdni i chodniku rano w Lublinie. To powinno być zakazane, jazda po śniegu rowerem po drodze publicznej, bo to jest stwarzanie zagrożenia.
już oceniałe(a)ś
3
3
Nie ma żadnego problemu z poruszaniem się autem - wystarczy mieć opony nie starsze niż kilka lat z dobrym bieżnikiem, minimum wielosezonowe, dobry akumulator, nasmarowane uszczelki w drzwiach, sprawną dmuchawę i ogrzewanie tylnej szyby, miotełkę, skrobaczkę i zapasowe dobre kable rozruchowe. Tymczasem polacy mają stare, letnie opony pamiętające jeszcze poprzednią dekadę - bo przecież zakup i wymiana kosztuje, powyrywane uszczelki bo szkoda 9zł na wazelinę albo inny środek, akumulatory wyżyłowane do granic, tak że może 1-2 razy zakręci a śnieg zmiatają rękawiczkami. Później jak sąsiad podepnie chińskie kable to się topią a jak już odpala na popych to się koła ślizgają i nie podjadą pod najmniejszą górkę. Tacy polacy, bo co to nie my! Zima nam nie straszna.
@***_Janko_Emigrant_***
Panie Janko,
my też Polacy (na emigracji). Opony zimowe, nie nowe, ale nie stare, samochód sprawny, odśnieżony. A w niedzielę przyczepność na autostradzie do Berlina momentami zerowa, zamarznięte spryskiwacze, mimo zimowego płynu do minus 20, śmierć w oczach. I tiry regularnie jadące lewym pasem. Brak wielkiego doświadczenia w takich warunkach też oczywiście nie jest bez znaczenia. Następna trasa nie wcześniej jak w marcu. ;)
już oceniałe(a)ś
3
0
@***_Janko_Emigrant_***
Rozumiem, że w Pana wypowiedzi chodzi o "polaków" mieszkających w UK (ktorzy przeważnie jeżdżą tanimi autami na "sleek'ach", bo w Polsce na ogół mamy w samochodach zimowe opony i umiemy sobie radzić w warunkach zimowych.
już oceniałe(a)ś
4
1
@***_Janko_Emigrant_***
Przesadzasz. Wejdź na YT na Stop Cham to zobaczysz Kozaków Nadwiślańskich w akcji .-)
już oceniałe(a)ś
2
0