Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Stara Unia już nie ukrywa, że bardzo tego żałuje. Polska ery PiSu jest antyeuropejska i antyzachodnia. Tęgie głowy na Zachodzie myślą teraz, jak jej się pozbyć z elitarnego klubu, do którego nie pasuje. Szydło, Jaki, Kempa są w Brukseli, zachowują się, jak kosmici z performance'u Pawła Althamera. Wybitni artyści mają intuicję...
  @cyrknoca
  ...wiem o czym myślisz, ale jednak 'lecisz po bandzie'.
  Bez przesady, jesteśmy 'tacy jacy jesteśmy'. Może wtedy mieliśmy odwagę 'marzyć'.
  Dzisiaj trochę 'skarleliśmy', to fakt.
  (W tym kontekście, czy Węgrzy są od nas milej widziani w 'tej' UE?)
  Może jednak znajdziemy w sobie odwagę i wyrzucimy kanalie tam, gdzie ich miejsce. Oczywiście w najbliższych wyborach parlamentarnych.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @iwa7
  Faszyzujące i oligarchiczne Węgry, wzorcowe "państwo mafijne", także nie pasują do Unii Europejskiej. Unia jest ufundowana na wartościach oświecenia (świeckie państwo, równość ludzi, prawa człowieka, trójpodział władzy, wolne media, itd.; nie wspominam o braterstwie, wzajemnym wspieraniu się, życzliwości), które w państwie klerykalnym, faszyzującym, są odrzucane. Polska tkwi mentalnie i obyczajowo w połowie XVIII wieku. W dodatku, ostatnio to państwo staje się starotestamentowe -
  ktoś np. zgłosił do prokuratury gejów za napis na ich fladze, że Bóg kocha wszystkich, sprawa w toku. Ta sprzeczność, ten konflikt nie może trwać w nieskończoność. Trzeba powiedzieć sobie prawdę, jak jest, nawet jeśli jest to przykre, zanim się zacznie działać. Jesteśmy też to winni Zachodowi, który nam wcześniej uwierzył, że jesteśmy solidnym, poważnym państwem, zasługującą na zaufanie demokracją. Nie jesteśmy.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @cyrknoca
  350 miliardow dolarów długu zagranicznego spłacimy plastikowymi rozancami.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @cyrknoca
  Miałem na myśli tę sprawę: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27019325,warszawska-prokuratura-bada-czy-slowa-papieza-franciszka-obrazaja.html
  i słowa słowa papieża Franciszka wypowiedziane do geja: "Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś" umieszczone na tęczowej fladze. Oburzyło to aż 120 osób, które wskazały, że obrażono ich uczucia religijne, co stosownie do treści art. 196 k.k. podlega penalizacji. To jest znamienna, symboliczna dla Polski AD 2021 sprawa. Świat chyba ją niestety przeoczył. Byłaby dobrym materiałem w 17., bardzo smutną, rocznicę wejścia Polski do UE.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @cyrknoca
  15 lat temu Polska wstąpiła do Unii. Rok później wygrał PiS, a ja wyemigrowałem na stałe. Teraz niestety w Unii nie jestem, ale też nie w Pisslandii. Dobrą decyzję podjąłem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @Vito(ld)60
  Gratuluję! Dobrze, że się nie dałeś nabrać na obietnice Tuska.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  @cyrknoca
  Stara Unia? Niemcy myślą głównie portfelem i dla zysku są w stanie wiele znieść: patrz przypadek Rosji. A nie jest żadną tajemnicą, że obecność nowych państw których gospodarki są gospodarkami uzupełniającymi dla ich własnej bardzo się im opłacił. Stara Unia nas sama nie wyrzuci, jeśli już to wyprowadzą ją rządzący idioci.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Samotnik1990
  Tym niemniej sankcje na Rosję nakładają razem z innymi. Premier Holandii Rutte o tym zaczął mówić głośno, nie mogą nie reagować.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @cyrknoca
  No nakładają, ale PiS przy Putinie który czynnie używa armii do stosowania nacisku na inne kraje lub wręcz je najeżdża to i tak banda stosunkowo niegroźnych idiotow która straci władzę prędzej czy później, a kto zastąpi Putina? Kolejny, nieco młodszy wychowanek KGB? No i na kontaktach handlowych z Polską Niemcy zarabiają ponad dwukrotnie więcej niż na kontaktach z Rosją, jestesmy dla nich piątym najważniejszym partnerem gospodarczym.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Samotnik1990
  Jakaś kara na Polskę za łamanie zasad musi spaść. Merkel jest łagodna i wyrozumiała, jej dziadek był Polakiem. Niestety, już się szykuje do odejścia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @Samotnik1990
  "banda stosunkowo niegroźnych idiotow "
  Może z daleka oni wyglądają na niegroźnych... Sytuacja w kraju np. z praworządnością, mediami jest tragiczna i stale się pogarsza. Dość powiedzieć, że wielu ważnych polityków i urzędników z Unii powiedziało, że obecna Polska nie miałaby szans na przyjęcie do Unii Europejskiej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dzięki, że się coś ukazało. W portalach internetowych cisza. Czy fakt, że weszliśmy do rodziny krajów europejskich, otwartych na rozwój to nic takiego? Lepiej jest być w skansenie krajów odseparowanych od świata?
  już oceniałe(a)ś
  69
  0
  A jak po 15 latach się wychodzi z UE? Proff Legutko nam powie!
  @Niemiec_z_Niemiec
  Oby sczeźli wszyscy, bezwzględnie wszyscy, na czele z Jarosławem Kaczyński, gdyby wyprowadzii Polskę z Unii Europejskiej.
  Symboliczny powrót do Europy, wstąpienie do Unii Europejskiej i NATO,
  to było marzenie Polaków.
  Jeśli ktoś będzie miał czelność zniszczyć wysiłek Polaków, włożony w 'transformację i powrót do Europy', to zniszczy samodzielny byt Rzeczpospolitej Polskiej.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Szczerze dziękuję za przypomnienie.

  Przy okazji.
  Przeraża ta powszechna cisza przy okazji rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii.
  A to jest cisza na tle dziesięcioletniej wrzawy i tandetnych "miesięcznic" wstydliwej katastrofy spowodowanej głupotą, obrosłej bezczelnymi kłamstwami i wyłudzaniem pieniędzy.

  I jeszcze przy okazji:
  Wrzawa z racji pogrzebu średniego piosenkarza. I ledwie zauważona śmierć wielkiego polskiego dyrygenta

  Cóż to za stany świadomości?
  @ciemny_lud
  To jest dobre pytanie.

  Myślę, że główne wektory kształtujące tę świadomość są dwa:
  a) ?klikalność?, klickbait > media nieklikane nie zarabiają, zatem wymrą. A chcą żyć! Każdy zna i kliknie na Krzysztofa. Kto kojarzy Kazimierza?

  b) ostatnie tchnienie mądrych, świadomych mediów misyjnych > kiedy trzeba prać mózgi, nie czas żałować róż. A do prania mózgu potrzebni są inni dziennikarze, niż do opracowania (szybko, czyli ASAP) fascynującej opowieści na przykład o dorobku Kazimierza Korda.

  To samonapędzający się mechanizm, który nieustannie wypłaszcza dyskurs w mediach szerokiego nurtu, a kulturę wysoką zamyka nieubłaganie do coraz ciaśniejszych i hermetycznych baniek.

  Potem mnóstwo ludzi (przede wszystkim młodych) twierdzi, że najnowsza reklama bułki o nazwie ?Wieśmak? jest fajna i, uwaga, ?inkluzywna?.

  Jak będzie? Coraz gorzej.

  Mój znajomy, aktor i muzyk, który mimo późnych lat zachował inspirującą elastyczność umysłu i zwięzłość obrazowania, podsumowuje ten kierunek rozmowy o stanie świadomości pełnym wyrozumiałości stwierdzeniem: ?Natalia Siwiec już tak nie wygląda!?.

  Jak powiada ów znajomy - powyższa rewelacja sąsiadowała bezpośrednio z informacją o śmierci trojga nastolatków w wypadku.

  I wielka racja!
  Proporcje między rocznicami dołączenia Polski do Unii, zestawione z upokarzającym pokłosiem lotu do Smoleńska wiele mówią o naszym społeczeństwie, jego priorytetach i zbiorowej świadomości. I nie mówią niczego wesołego.

  k.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Moja Wnuczka jest rowiesniczka naszej obecnosci w Unii i w kwietniu skonczyła 17 lat.
  Czy ja sie mylę, czy Redakcja ?
  Ktoś tu nie potrafi liczyć.
  Pamietam, jak w polowie maja 2004 wjeżdżalem z towarem do Niemiec przez Olszynę.
  Czas przejazdu przez terminal to było ok. 30 sekund.
  Wczesniej czas postoju przed terminalem, i odprawy celnej, to było 8-12 godzin, przecietnie.
  @andrzejg52
  Jeszcze kilka lat rządów piss i powróci wyczekiwanie godzinami na przejazd przez granicę EU/PL
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @andrzejg52
  Popatrz na datę artykułu 01.05.2019 a więc 15 lat jak najbardziej zgadza się.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @mary p.
  No to przepraszam.
  Ale w tym przypadku wypadało by napisać : artykuł archiwalny.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  I dlatego każdego 1-go maja warto wywieszać dwie flagi. Polską i flagę UE.
  @freddie_l
  Robię tak od lat. I zadziwia mnie niezmiennie zdziwienie innych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @freddie_l
  Ja tak robię, 1 i 3 maja flaga PL i UE. Pozdr.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @wert73
  u mnie wisza od 1 do 3
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Mija 15 lat, w tym już ponad sześć pisowskiego plucia na unijną szmatę.
  @zwinka1
  Zwinko, z całym szacunkie, ale z tą szmatą, to do poziomu panny Pawłowiczówny moglas sie nie zniżać.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @andrzejg52
  Powinnam wziąć w cudzysłów i podkreślić, że to cytat. Gorzka ironia wydawała mi się zanadto oczywista, przepraszam.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @zwinka1
  17 lat, nie 15. I nie 6 lat plucia na unijną flagę, tylko 8 - bo przed PO PiS już rządził przez 2 lata. Czyli, uwzględniajac, że prezydent ma w Polsce pewne uprawnienia wykonawcze, a Lech Kaczyński był prezydentem przez 5 lat, przez większość czasu bycia w Unii Polska była antyeuropejska. I ten udział rośnie!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @cyrknoca
  Prawda.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Wciąż w niej jesteśmy jeszcze nie daliśmy się wypchnąć.
  @konradmirek
  Jakby dzisiaj zrobić Referendum to wynik byłby wątpliwy. Tvp i kk już by piali o zgorszeniu i zepsuciu zachodu. Nie to co prastary, słowiański, katolicki od milionów lat lud. U nas papież się urodził jedyny i prawdziwy. Matka boska tu się urodziła i poczęła.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1