3/7
zamknij < >
Zdjęcie numer 3 w galerii - Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem

ADAM STĘPIEŃ

  • Zdjęcie numer 1 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
  • Zdjęcie numer 7 w galerii Konwulsje umierającej idei narodowej - polemika z prof. Andrzejem Nowakiem
Komentarze
Oni się po prostu boją. Widzą, że ich stary, kościelny światek w większości cywilizowanych krajów już dawno upadł. Idee 100% niezależności już dawno wyparowały z głów - Unia stawia na współpracę i konsensus. Nasi troglodyci polityczni nie mogą tego znieść, bo żyją w mitach - dla nich ledwie co odzyskaliśmy niepodległość i nikt nam nie będzie mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Wychowani na lekturach rozbiorowych, sanacyjnych ewentualnie jakichś powielaczowych bzdetach, ciągle mają we łbach jakiś abstrakcyjny naród i jego "święte prawa", a nie po prostu ludzi. Terroryzują wszystkich narodem, bogiem, ojczyzną - honorem raczej nie, bo go nie mają.Ten terror znajduje poklask, bo wielu ludzi, szczególnie na wsi, również wyedukowało się dość miernie i w tonacji bogoojczyźnianej. I wszystkie partie boją się powiedzieć temu: nie, stop z tym gównem. Dlatego np. PO nie podpisała Karty Praw Podstawowych. To jest ogólny problem ciemnoty i konserwatyzmu - zesranego ze strachu i agresywnego, a nie tylko problem PiS-u.
już oceniałe(a)ś
150
0
Nie warto było zaszczycać pisowskiego lokaja tak piękną wypowiedzią.
Do naszych okupantów nie trafią żadne słowa, ustąpią tylko przed siłą.
@janzdechlak
Siłą pieniądza lub jego brakiem
już oceniałe(a)ś
13
0
@janzdechlak
Zawsze warto
już oceniałe(a)ś
13
0
@janzdechlak
To też do nas. Warto było przeczytać.
już oceniałe(a)ś
9
0
Nowakowi przeszkadzał u dziennikarza brak znajomości jakiegoś adresu w zapyziałym Krakowie (bo przeciez nie brak wiedzy o Legionach), a wiernie służy Kaczyńskimu, który nie zna nawet słów Hymnu narodowego. Wolski profesor.
już oceniałe(a)ś
67
1
W połowie lat 70. w Róży koło Tarnowa gosciłem u przesympatycznego, mówiącym świetnym językiem literackim i oczytanego jak diabli działacza ludowego. Opowiadał o okupacji, o tajnym nauczaniu we wsi, bo wtedy mieszkańcy umieli wykorzystać nauczycieli wysiedlonych z Poznańskiego, ale kiedy pokazało się dno w butelce wiął mnie za łokieć i poprowadził na skraj sadu. Powiada - Widzisz tę piaskową górkę? Tameśmy panów w 46 rżnęli! Gdyby żył byłby pewnie w PiSie!
@Skuba
Niestety, tylko DLACZEGO.
już oceniałe(a)ś
7
0
Wspaniały tekst, prawdziwy aż do bólu. Patriotyzm pana Brejdyganta z najwyższej półki. Mam nadzieje, ze "dobra zmiana" szybko upadnie, bo to zło jakich mało. W przeciwieństwie do opinii wielu komentujących na tym forum nie zgadzam się, ze na taki los zasługujemy. Jako społeczeństwo mamy wiele braków i należy nad ich eliminacja popracować, ludzie nie są głupi, oni zwyczajnie maja braki w edukacji.
już oceniałe(a)ś
54
1
"Na taką miłość nas skazali. Taką przebodli nas ojczyzną." Pięknie powiedziane. Ale zawsze zastanawiałem się, kto to taki, który nas "skazał" i "przebódł"? Norwid mówi jasno: my. Ale u Herberta jakoś odpowiedzialność nie nasza. No to czyja?
@hojrak
Rządzący, którym zawsze ufamy
już oceniałe(a)ś
6
1
@hojrak
Herbert potwierdza, że taki stan umysłu istnieje, jest jednym z nas, jego podmiot wyznający to jeden z winiących jakichś innych, 'ich" czym dowodzi, że stan umysłu, w którym ktoś robi coś za nas, ktoś nam złe zadaje, trwa i nigdy się nie kończy. Można też wskazać, wina Tuska, zamach, Niemcy, żydzi...itd.
już oceniałe(a)ś
3
0
@hojrak
Herbert hm nie mnie osadzac. Trzeba byc wpierw czlowiekiem a potem piewca.
Jak wiemy dla rodziny nie byl.
Niesluszne porownanie Norwida z Herbertem.
już oceniałe(a)ś
4
1
Mam takiego znajomego, który przy każdej okazji podgaduje "wszyscy Ślązacy to Volkdeutsche". No, dostała Polska ten Śląsk w prezencie po trzech powstaniach - i zaraz mu się podobnie jeszcze przed 1939 odwdzięczyła Grażyńskim i gnojeniem powstańczego naczelnika Korfantego. Ciekawe, kto gorszy: chłopy czy pany? Nie, pomyliłam się to ci lepsi a nie żaden gorszy sort... Artykuł świetni, trafia w samo sedno.
@entasis2
Oswiecenia nam brak. Na rnku zatrzesienie ksiazek, ale czy jest ktos kto moze byc auttorytetem dla mldych i tych starszych co czytac ? Tylko peof. Janion ? Jest duzo wiecej. Nikt nad tym nie pracuje. KUZNI INTELEKTU BRAK!
już oceniałe(a)ś
8
0
Dziękuję Panu za wspaniały, mądry i rzetelny opis naszej rzeczywistości.Ale czy Pan Nowak to pojmuje raczej wątpię.
już oceniałe(a)ś
15
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka