2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Jestem starą, samotną kobietą, nie popełniłam żadnej zbrodni

Albert Zawada / Agencja Gazeta

Seniorzy marzą o owocowej herbacie, czasem ktoś prosi o buty. 'Marzenia skromne, ściskają serce'
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Jestem starą, samotną kobietą, nie popełniłam żadnej zbrodni
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Jestem starą, samotną kobietą, nie popełniłam żadnej zbrodni
Komentarze
Ustawa represyjna uchwalona i stosowana wobec osób, które nie dopuściły się żadnych czynów zabronionych, pracowały w Policji i innych służbach RP, często z narażeniem życia i zdrowia - to tzw. zbrodnia parlamentarna. Ustawa ta łamie przynajmniej kilka przepisów Konstytucji. Tę ustawę można nazwać "krokodylem" - na razie zjada kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy Policji i innych służb. Następni będą żołnierze (ustawa już gotowa), nauczyciele, i inni pracownicy państwowi sprzed 1989 r. Milczymy, bo krokodyl zjada innych. Cieszymy się, że jeszcze nie nas. Już niedługo...
@marinero
"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było." Martin Niemoeller, pastor luterański, napisał ten wiersz w Dachau.
już oceniałe(a)ś
6
0
@marinero
Jezu, byłam nauczycielką rosyjskiego przez 3 lata w 80-ych! Emeryturo 2019 żegnaj!
już oceniałe(a)ś
1
0
Już niedługo będzie możliwe rozliczenie sekty PiS za okradanie Polski i polaków. Mam nadzieję że wtedy pokrzwdzeni i oszukani okażą "miłosierdzie" i ukarają zdrajców i oszustów. Ja napewno nie odpuszczę żadnej PiS-owskiej kreaturze za poniżanie mnie.
@janne50
Sorry, ale ta możliwość już była, tylko że Pani Kopacz zapomniała zagłosować za postawieniem pewnego Pana przed Trybunałem Stanu.
już oceniałe(a)ś
11
0
Czy decyzja urzędu tak podpisana i w takiej formie spełnia wymogi formalne moim zdaniem nie, ale teraz jest nowe prawo tzn go nie ma.
już oceniałe(a)ś
34
0
Wprawdzie jestem humanistką, ale nie znam słów wystarczająco obelżywych, żeby określić działania tej Podłej Zmiany. To, że nikt nie ma odwagi podpisać się pod tymi haniebnymi aktami nie dziwi, biorąc pod uwagę tchórzostwo pisiej sekty. Ale może jest to też asekuracja, może majaczy im się w główkach, że kiedy odchyli się wahadło historii, ktoś ich z tego rozliczy?
już oceniałe(a)ś
28
0
Neofaszystowska dyktatura ciemniaków na wyspie szczęsliwości otoczonej drutami kolczastymi i barierkami z gorszym sortem,u19 letnimi ubekami,i ich potomnymi jako niewolnikami oto wizja IV RP PIS psychopaty.
już oceniałe(a)ś
25
0
sprawiedliwie by było, gdyby każdemu, kto głosował na pis, odebrać emeryturę, rentę, prawo do leczenia, i oczywiście prawo wyborcze. a i tonie skompensowałoby ogromu zła, które wyrządzili Polsce
już oceniałe(a)ś
21
1
Nawet nie mają odwagi się pod tym podpisać... widocznie świetnie zdają sobie z tego sprawę ,że popaprańcy podłej zmiany popełniają zbrodnię na kilkudziesiętu tysięcy Polakach co stanowić będzie tym bardziej dowód ich obciążający -działanie świadome i premedytacją.Polak Polakowi czegoś takiego nie ma na całym świecie nawet u ruskich!
@janicki
boją się sankcji jaka będzie po odebraniu im władzy
już oceniałe(a)ś
0
0
Psze pani, w PRL to było tak, że jakiś ubek przystawiał pieczątkę typu ?decyzja niniejsza jest ostateczna? albo ?od decyzji przysługuje odwołanie do MSW za pośrednictwem niniejszego urzędu?. Znaczy sam urząd do siebie się odwoływał. I ludzie np. latami byli w rodzinach rozdzieleni bo paszport pod kluczem. Dlaczego o tym piszę? Żeby pani ?dokopać?? Nie. Nawet gdyby to pani była tym ubekiem a nie mąż. I obojętnie co robił, bo sąd powinien być zawsze indywidualny a nie zbiorowy. I tym właśnie powinno się różnić demokratyczne państwo prawa od autorytaryzmu PRL. Po to żeby nawet najbardziej ideologiczny ubek zrozumiał błędność sowieckiej ideologii. Ale teraz rzecz najważniejsza. W 1989 bezkrwawo skończył się PRL, bo zawarliśmy umowę ?grubej kreski?. Więc nagłe wzmożenie antykomunistyczne, tych którzy bez mała 30 lat temu firmowali Okrągły Stół uważam po latach za akt zemsty a nie sprawiedliwości. I teraz ci sami ludzie, którzy wtedy te porozumienia firmowali krzyczą o ?zdradzie? (m.in. w obradach uczestniczyli bracia Kaczyńscy). Znaczy oni sami zdradzili? To niech sami sobie odbierają emerytury. A rada na zarzut ?to niesprawiedliwe, że ubek ma więcej niż tzw. człowiek pracy?: wyrównywać niesprawiedliwości pozytywnie tj. w miarę możliwości, dając tym, którzy mają mniej.
już oceniałe(a)ś
7
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka