1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Biskup Jędraszewski a dekalog

Fot. Adam Stępień

  • Zdjęcie numer 1 w galerii Biskup Jędraszewski a dekalog
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Biskup Jędraszewski a dekalog
Komentarze
Trzeba poczytać Arystotelesa. Według niego najlepszym ustrojem jest POLITEA. Demokracja to wynaturzenie POLITEI. Demokracja w Polsce upadła z tego powodu, że zapewniała przeważający głos motłochowi. Jeśli Polska ma wrócic do cywilizowanego świata, musi ustanowić rządy klasy średniej i wybory cenzusowe. Przy biernym prawie wyborczym cenzusem powinno być wykształcenie i wiek. Przy czynnym prawie wyborczym siła głosu mierzona wysokością zapłaconego podatku od dochodów osobistych PIT za rok poprzedzający rok wyborczy. Oczywiście kara wiezienia powinny być sankcjonowane przestepstwa polegajace na stosowaniu socjotechnik. Co do kościołów, to powinny być stowarzyszeniami albo fundacjami. Każda parafia stowarzyszeniem. Szkoła świecka, z zakazem wieszania półksiężyców, gwiazd dawida i krzyży. Wypowiedzenie konkordatu to bezwzględna konieczność. Konkordat w swej istocie to akt poddaństwa tzw. "stolicy apostolskiej". Według konkordatu papież jest panem, a prezydent kraju wasalem. Czyste średniowiecze. itd .... itp .... itd .... W dobie społeczeństwa informacyjnego ludzie szybko się edukują. Nauki karła z Żoliborza i szatana z Torunia przeminą szybciej niz myślimy. Tylko trzeba edukować babcie, dziadków itp ... Trzeba składać doniesienia do prokuratury o przestępstwach doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem do prokuratury, później konsekwentnie składać subsydiarne akty oskarżenia. Trzeba walczyć i wolność naszych dzieci i wnuków !!!!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Odpowiedź na to pytanie jest proste a zarazem smutne: POLSKA W RUINIE
już oceniałe(a)ś
0
0
Jak to co ? POLSKA w kompletnej ruinie, panie profesorze !
już oceniałe(a)ś
0
0
Ukłon szacunku i uznania dla Pana Profesora od katolika dla którego sfera wiary i duchowości jest najważniejsza .Nie ma w tym żadnego przypadku , że zawieranie konkordatów w przeszłości wiązało się z dochodzeniem faszyzmu do władzy i wygląda na to że Polska nie będzie wyjątkiem
już oceniałe(a)ś
0
0
Świetny tekst. Szacunek dla autora.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kościół powinien utrzymywać się ze składek swoich wiernych, a nie z pieniędzy wszystkich podatników. Niech płacą np.1% ze swoich zarobków. Religia w salkach katechetycznych (których nie brakuje), ewentualnie w szkołach po godzinach lekcyjnych z opłacaniem wynajmu sali lekcyjnej. Tylko wtedy biskupi musieli by zacząć się troszczyć o swoje owieczki i zacisnąć pasa, ewentualnie musieli by zacząć pozbywać się swoich sygnetów i innych kosztowności. Firma, która nie dba o swoich klientów traci ich. Firma, która utrzymywana jest z dotacji ma w d..ie klienta.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Najczęściej przychodzi mi wtedy do głowy konieczność wypowiedzenia konkordatu oraz usunięcia religii ze szkół." Mi także. I JA ZAGŁOSUJĘ W CIEMNO NA TĘ PARTIĘ, KTÓRA TOI WPISZE DO PROGRAMU WYBORCZEGO!
@willie1950 Ja też. I, według moich szacunków, jeszcze ok. 30% wyborców. A 30% głosów w naszej superdemokracji daje prawie połowę mandatów. Taki prosty sposób na niemal pewne wygranie wyborów! Tylko kto po niego sięgnie?…
już oceniałe(a)ś
0
0
Któż podniesie rękę przeciw kościołowi, który jest emanacją tego społeczeństwa? Teraz, gdy kościół stał się stroną w polityce, należałoby otwarcie przeciw niemu wystąpić, braknie odważnych. Nie mówiąc już o tym, że rozumiejących, być może, nie jest wystarczająco wiele. Więc będzie raczej gniło i smród będzie okropny, ale zmysły reagują na zmianę jedynie.Diagnoza jest dobra, lecz nie do przyjęcia dla całej masy ludzi. Sytuacja jest tym gorsza, że polski katolicyzm jest szalenie powierzchowny, rytualny i nawet sami "wierni" nie traktują go poważnie. Jak wypowiedzieć się przeciw takiemu teatrum? Zarówno pan Jędraszewski, jak i pan Duda to łatwe cele, przypadki specjalne. Nie wiem czy jest sens jaki w ich analizie, czy apelowania do nich lub ich otoczenia. Autor też wie, że nie ma. Na działalność podkomisji smoleńskiej brak słów, żenujący jest sam opis zażenowania odczuwanego przy tych dętych idiotyzmach. Natomiast interesujące jest pytanie, na co ci ludzie liczą. Przecież muszą przeczuwać, że woda sięga im podbródków, poziom nieustannie rośnie, a nikt, ani ich mocodawcy, ani widzowie nie podadzą im ręki lub koła termobarycznego.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka