1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Nie można udawać, że nas nie ma

Karolina Plewińska

Rysunki inspirowane przeżyciami osób z zespołem Aspergera
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Nie można udawać, że nas nie ma
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Nie można udawać, że nas nie ma
Komentarze
Mój endokrynolog po rozmowie ze mną powiedział mi coś: "dobrze że się pani wyleczyła z AS" :) nie wiem czego ten pan oczekiwał, że będę się dziwnie zachowywać podczas wizyty. Wąchać rękę jak to robiłam w dzieciństwie itp.(tzw stereotypie, które występują zwłaszcza u dzieci) Drodzy internauci niektórzy z nas bardzo dobrze radzą sobie w dorosłości. Dla mnie wy jesteście dziwni z tymi kłamstwami w codziennych sprawach ( i nie tylko w małych), cwaniactwem, ocenianiem innych, manipulowaniem.
już oceniałe(a)ś
5
0
Badania wskazują, że wśród naukowców, zwłaszcza w dziedzinach ścisłych i przyrodniczych, odsetek osób z ASD jest wyższy niż w całym społeczeństwie. Ciekawe, jakby sobie poradziło "zdrowe" społeczeństwo bez tych wszystkich informatyków. Pewnie podobnie jak hitlerowskie Niemcy bez żydowskich fizyków.
już oceniałe(a)ś
2
0
1. Lepiej być "chorym" na zespół Aspergera/autyzm niż mieć "zaburzenie rozwoju" (być nierówno, nieharmonijnie, gorzej niż rówieśnicy itp.) rozwiniętym. Tłumaczyć chyba nie trzeba, dlaczego. 2. Prawdziwi (a nie "farbowani") aspergerowcy są naukowcami, ale niewygodnymi, marginalizowanymi, nielubianymi, itd., nie odnoszą sukcesów na uczelniach, w nauce, itd., bo są nieprzystosowani, zbyt praworządni i prawdomówni. W systemie się nie odnajdują, system ich nie chce, bo nie pasują do "tradycji" uczelnianych. 3. Autyzm, dysgrafia, dyskalkulia. dysortografia, zaburzenia opozycyjno-buntownicze, uzależnienie behawioralne (np. od sms'ów, od internetu, od gier komputerowych, od pracy) .... i wiele, wiele innych "odmienności" to są tzw. F-ki, czyli choroby z grupy dotyczących psychiki, mózgu, umysłu (choroby psychiczne), oznaczone numerami statystycznymi i literą F.
@aldahiri I jaki z tego morał? Jakieś problemy z formułowaniem wniosków? O czym to śwadczy - o literce F, A czy Beee...
już oceniałe(a)ś
0
0
@antyruski Chciał się popisać.
już oceniałe(a)ś
1
0
Ja proponuję Uniwersytet Białostocki wysłać na Księżyc. Tam jest miejsce dla nauki na tym poziomie.
już oceniałe(a)ś
0
0
Myślę, że do swojej brunatnej dyskusji Rzeczpospolita mogłaby zaprosić paru słynnych aspergerowców z zagranicy, np. Spielberg może by się wypowiedział, co sądzi o niedopuszczaniu do studiów osób z ASD.
@elenita Paddy Considine, Andrewa Basadena, Michael Burry który był lekarzem, a następnie jest finansistą jego syn również ma zdiagnozowany AS), Eldo, moge tak długo wymieniać.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie macie innych problemów, Gazeto?
@nazwakontazajeta Pan/Pani troluje czy naprawdę nie rozumie?
już oceniałe(a)ś
3
0
Matura i prawo jazdy nie są prawami człowieka i obywatela.
@wyatearp Ale to nie znaczy by komuś utrudniać do nich dostęp bez obiektywnych powodów. No nie "Remuszko"?
już oceniałe(a)ś
1
0
@wyatearp Dyskusja dotyczy dopuszczenia do studiowania. Studiujące osoby muszą mieć maturę, więc nie ma tu żadnej łaski w odniesieniu do osób z aspergerem. Nikt nie domaga się, aby przyjmować ich na studia bez matury. Z resztą niektórzy z nich zdają ją z lepszym wynikiem niż tzw. neurotypowi.
już oceniałe(a)ś
2
0
@wyatearp Pisanie głupot w internecie tyn bardziej. Dlatego można cię kopnąć w d3upę?
już oceniałe(a)ś
1
0
@wyatearp Niektóre przypadłości sprawiają, że dotknięty nimi człowiek nie może mieć życia takiego jak inni. To bywa strasznym nieszczęściem, ale nie ma na to rady.
już oceniałe(a)ś
1
0
@wyatearp Owszem, ale wynika to czasem nie z przypadłości jako takiej, ale z reakcji społeczeństwa na tę przypadłość. Do niedawna dzieci leworęczne uważano za gorsze i nawracano na praworęczność, bo uważano, że wszyscy powinni być tacy sami. Nie byli, nie są i nie będą. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej.
już oceniałe(a)ś
1
0
@ks Gościu z dyskalkulią nie powinien być kasjerem w sklepie nie ze względu na jego nieumiejętność lub powolność liczenia, lecz ze względu skutek, czyli na długie ogonki klientów. To się nazywa reakcja społeczeństwa :-)
już oceniałe(a)ś
0
0
@hana.barbara Nie, proszę Pani. Dyskusja dotyczy zachowania się osób z pewnymi przypadłościami w ludzkim zespole (wykład, ćwiczenia, egzamin, kolokwium). Jestem za selekcją i usuwaniem osób, które swym zachowaniem przeszkadzają innym osobom.
już oceniałe(a)ś
0
0
@wyatearp Czyli jeśli np. ktoś się notorycznie spóźnia na zajęcia, tak? Bo mnie to bardzo przeszkadza. Albo jeśli ktoś rozmawia z kolegą w czasie zajęć, tak?
już oceniałe(a)ś
0
0
@elenita Kwestia intensywności i osobistej kultury. Ale generalnie - pewnie że tak :-)
już oceniałe(a)ś
0
0
@wyatearp selekcje ktos juz kiedys robil. nazywal sie Adolf H.
już oceniałe(a)ś
0
0
@wyaarp the short film na fakcie i tak Michael Barry istnieje i tak był lekarzem i teraz jest finansistą, któremu zaufali milionerzy. Przewidział i tak przewidział kryzys ogólnogospodarczy. Wiedział byś o tym gdyby twoja perspektywa była szersza, a tak jesteś jak koń z klapkami. Jesteś jak ruch antyszczepionkowy!
już oceniałe(a)ś
1
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka