4/4
zamknij < >
Zdjęcie numer 4 w galerii - Zdewastowana przestrzeń wspólna - ekranem i reklamową szmatą [LIST]

Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta

Wrocław. Pospolite ruszenie przeciw brzydocie naszych blokowisk
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Zdewastowana przestrzeń wspólna - ekranem i reklamową szmatą [LIST]
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Zdewastowana przestrzeń wspólna - ekranem i reklamową szmatą [LIST]
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Zdewastowana przestrzeń wspólna - ekranem i reklamową szmatą [LIST]
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Zdewastowana przestrzeń wspólna - ekranem i reklamową szmatą [LIST]
Komentarze
A kto jest tym, który WIE co jest ładne? Każdy ma inny gust, każdy postrzega rzeczywistość na swój sposób - czy tylko jeden WIELKI ARCHITEKT wie co jest ładne a co nie? Zamieszczone zdjęcia bloków ze Świeradowskiej z Wrocławia nie są dobrym przykładem, bo są ŁADNIE pomalowane. Mi się podobają i w d. mam opinię jakiegoś profesorka z uczelni i jego "bohomazowe" teorie o sztuce nowoczesnej, albo o stylach historycznych - wszystkie są wymieszane.
@kaziuniek-is-one Muszę zaprotestować - w stwierdzeniu, że "każdy ma inny gust" jest założenie, że każdy obdarzony jest gustem, poczuciem smaku. Z moich obserwacji wynika jednak, że niektórzy są tego gustu zupełnie pozbawieni. Ludzie różnią się między sobą nie tylko gustem, ale również wrażliwością estetyczną. U jednych jest ona większa, u innych mniejsza, a jeszcze u innych występuje w postaci tak szczątkowej, że właściwie jej nie widać. Różnice te występują nie tylko na poziomie jednostek, ale też całych społeczności. Wystarczy porównać, jak wygląda Polska i np. Włochy, Francja, W.Brytania czy Portugalia.
już oceniałe(a)ś
18
1
@jala111 i czujesz się uprawniony do tego, żeby oceniać, czy inni mają, czy nie mają gust? A może Twoje poczucie estetyki, Twoje spojrzenie na harmonię kształtów i kolorów jest wypaczone? Jesteś pewien, że większość ma takie same kryteria estetyki jakie masz Ty? To się nazywa "zarozumialstwo" :-)
już oceniałe(a)ś
3
20
Mi się podobają Na boga chińskiego! Mnie się podobają albo Podobają mi się To taka estetyka językowa, czyli gramatyka.
już oceniałe(a)ś
15
1
@br47 Mnie to mało obchodzi. Mi się podoba pisanie po polsku po mojemu - język jest żywy i wciąż się zmienia. A skoro powołujesz się na chińskiego boga, to sądzę, że on chciałby abyś pisał po chińsku.
już oceniałe(a)ś
1
23
@kaziuniek-is-one Pisz jak chcesz. Dziś każdy kto nie umie pisać albo czytać dorabia do tego ideologię. A prawda jest taka, że jest po prostu matołem.
już oceniałe(a)ś
7
1
@kaziuniek-is-one Przecież napisałem wyraznie, że ludzie różnią się między sobą wrażliwością estetyczną, więc jestem pewien, że każdy ma inne kryteria estetyki. Moim zdaniem wrażliwość w tej kwestii wynika z edukacji, otoczenia, w jakim człowiek się wychowuje, w jakimś stopniu pewnie też z wrodzonych predyspozycji. Swoją drogą, ciekawe ilu ludzi oceniłoby poniższy widok jako ładny: m20.waw.pl/galeria/pocztowka-z-warszawy/ Demokracja, owszem, ale pod warunkiem, że społeczeństwo jest odpowiednio dojrzałe i wyedukowane. I tak jak w polityce, różnej maści populiści i tyrani mogą dochodzić do władzy w wyniku demokratycznych wyborów społeczeństwa o niskiej świadomości politycznej, tak i w kwestii estetyki społeczeństwu niewrażliwemu na piękno i brzydotę mogą nie przeszkadzać widoki takie jak ten: m20.waw.pl/galeria/pocztowka-z-warszawy/ Tak więc, pewne sprawy lepiej zostawić ekspertom i nie jest to kwestia zarozumialstwa. Uważam, że o wielu rzeczach powinni decydować ludzie, którzy mają odpowiednie kwalifikacje - jak ktoś jest chory, to lepiej, żeby leczył go lekarz a nie ktoś, kto wiedzę o medycynie zaczerpnął z google'a.
już oceniałe(a)ś
2
0
@kaziuniek-is-one Przecież napisałem, że ludzie różnią sie między sobą wrażliwością estetyczną, więc jestem pewien, że każdy ma inne kryteria estetyki. Jednak przestrzeń publiczna tworzy pewną całość i powinna być estetycznie spójna, Jeśli każdy będzie mógł budować, malować i ustawiać, co tylko mu się podoba, to rezultat bedzie taki jak na załączonych obrazkach: m20.waw.pl/galeria/jadro-ciemnosci/ m20.waw.pl/galeria/pocztowka-z-warszawy/ m20.waw.pl/galeria/reklama-dzwignia-handlu/ I nie jest to kwestia zarozumialstwa, tylko pewnych, ogólnie przyjętych, kanonów estetyki. Pewne rzeczy lepiej zostawić ekspertom. W końcu nie każdy może być lekarzem, pilotem czy maszynistą.
już oceniałe(a)ś
2
0
Może i racja, ale tak egzaltowanego artykułu nie da się czytać. To prasa czy liryka? Bo już cholera nie wiem. Nie zaśmiecaj mi gościu gazety, jak siedzę przy kawie i czytam, to chcę mieć warsztat dziennikarski na szpaltach a nie Norwida.
@miroslove Myślisz, że artykuł powstał tylko z myślą o tobie? "Egzaltacja" artykułu nie współgra z twoim sposobem przetwarzania informacji, nie czytaj.
już oceniałe(a)ś
15
7
Zakopane jest dobrym przykładem - byłem tam dwa lata temu i nigdy więcej nie pojadę. Już jadąc szosą nie widzi się gór zasłoniętych lasem reklam a później jest tylko gorzej. Czteropiętrowe bacówki upchane ściana w ścianę, a w kawiarence czy barku nie ma toalety. Prawdziwy koszmar! pomyśleć, że istnieją kraje takie jak Hiszpania, gdzie po prostu nie wolno wywalać wielkich billboardów; jedynym dozwolonym jest wielka sylwetka byka, ustawiana czasem na wzgórzach.
już oceniałe(a)ś
26
0
Ogladam filmy i Kroniki Filmowe z okresu komuny. Po to zeby popatrzec na PIEKNA WARSZAWE. Nie zeszpecona reklamami, bez bydynkow owinietych szmatani, bez billboardow, bez clokow byle gdzie i byle jak. Niestety, calkoita ololnosc w kwestii architektury i reklam spowodowaa ze Warszawa wyglada gorzej niz trzeci swiat
już oceniałe(a)ś
23
0
Gdyby nie to, ze moje poruszanie w przestrzeni jest zalezne od percepcji wzrokowej, poruszalabym sie po Polsce z zamknietymi oczami.
już oceniałe(a)ś
21
0
Drogi panie, za Rzeszowem jest jeszcze dobre 90 kilometrów Polski. Też brzydkiej czasami, ale jednak to nasz kraj. Przemyśl, Jarosław, Sanok, Lesko, Ustrzyki, Lubaczów, Przeworsk, Brzozów, etc, etc.
już oceniałe(a)ś
2
2
Zapraszam do wielce cywilizowanej Azji. W Polsce czasemw ystarczyłoby poprzątać. Zakopane - prawda - paranoja i aby było. Co do reszty, ej, marudzicie...
już oceniałe(a)ś
0
2
Czytam , myślę i zastanawiam się - do kogo ten list ? Jeśli do prostaczków "zaśmiecających" Panu Architektowi krajobraz to trzeba było pisać prostaczkowym językiem , bo te wielokrotnie złożone zdania to nie do tego typu "twórczości" . Jeśli zaś Pan Architekt pisze do znajomych swoich i współfachowców to po co to zaraz ubierać w listy do gazety? Nie lepiej ponarzekać przy piwie we własnym gronie? O porozumienie będzie łatwiej i przyjemniej ogólnie. Ogromnie lubię takich co to wiedzą wszystko najlepiej i usiłują wzorce ustanawiać. Swoje wzorce, bo inni to mają te złe wzorce, nie nasze.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka