2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Dość dyktatury skowronków, sowy wszystkich powiatów, łączcie się - list

Fot. Julio Cortez AP

Manhattanhenge - zjawisko występujące między 28 maja a 13 lipca, kiedy zachodzące słońce widoczne jest w biegnących ze wschodu na zachód ulicach Manhattanu
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Dość dyktatury skowronków, sowy wszystkich powiatów, łączcie się - list
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Dość dyktatury skowronków, sowy wszystkich powiatów, łączcie się - list
Komentarze
Precz ze zmianą czasu!
Oczywiście, że "... obecny czas letni trwający przez cały rok..." Zamiast zmiany czasu ten sam efekt można uzyskać przez wprowadzenie ruchomego czasu pracy. (Gdy dłuższy dzień pracę rozpoczynamy o 2 h wcześniej.)
już oceniałe(a)ś
1
4
Jestem za zmianą na UTC +2 (obecny czas letni) na cały rok. Dałoby to: Warszawa Wschód Zachód 17.06 4:14 21:00 25.06 4:16 21:01 13.12 7:38 15:23 31.12 7:46 15:33 Cały tekst: wyborcza.pl/1,76842,11359736,Dosc_dyktatury_skowronkow__sowy_wszystkich_powiatow_.html#ixzz2ipXTh2Wk
już oceniałe(a)ś
2
0
świetny pomysł, jestem jego gorącym zwolennikiem
już oceniałe(a)ś
1
0
Zmiana czasu jest ciężką głupotą i żadne argumenty, tym bardziej energetyczne, nie są w stanie tego uzasadnić. Apeluję w kółko: postiudujcie wypadki przy pracy po każdorazowej zmianie czasu. Igranie z zegarem biologicznym człowieka dwa razy w roku jest wręcz zbrodnią! To dopiero kosztuje! Autor listu bagatelizuje też zupełnie bałagan organizacyjny związany ze zmianami (chyba nie pracował w przemyśle czy w transporcie). Natomiast propozycję pozostania na stałe przy czasie UTC+2 uważam za rozsądną. I tak go mamy 7 miesięcy w roku, w tym latem, nie zamienił nam on Helu na Majorkę, ale nawet Majorka nie ma białych nocy jak my nad Bałtykiem. Kolejna godzina niczego nie zmieni, pogorszy tylko zimę. Jestem za UTC+2 przez okrągły rok i broń Boże żadnych zmian w trakcie!
już oceniałe(a)ś
1
0
Daj spokój człowieku! Tyle wazniejszych tematów "na tapecie" : Smoleńsk, sprowadzenie wraku z Rosji, invitro, czy kobiety mogą skrobać czy nie skrobać a ty tu wyjeżdzasz z jakimś zegarkiem> Nomen omen nie ma czasu aby zajmować się takimi pierd....mi jak komfort życia.
@lukilukk Manipulują przy twoim zegarze biologicznym a ty chcesz dać im spokój? No, twój wybór... Ale innych w to nie wciągaj. Dla mnie mój zegar ważniejszy niż legendy smoleńskie.
już oceniałe(a)ś
4
6
@esempe Strasznie cię zmanipulują tą jedną godziną. Za dwa dni o tym zapomnisz. Bądź poważny...
już oceniałe(a)ś
5
6
sir_fred, jesteś w blędzie. Choć tego nie widać, zwłaszcza u młodych ludzi, to adaptacja przestawionego biozegara trwa klika tygodni. W tym okresie mamy wzmożone ilości wypadków komunikacyjnych, przy pracy, zwłaszcza tam, gdzie refleks i orientacja w przestrzeni decydują. Mówią o tym statystyki. Jeśli jesteś biurwą, możesz spać spokojnie, chyba że do pracy dojeżdżasz samochodem. Wtedy miej się na baczności, bo nawet nie wiesz, że jesteś słabszy niż zwykle. Dlatego uważam przestawianie czasu za przestępstwo, bo to jest wystawianie nas na ryzyko wypadku. Idiotyczne i nikomu niepotrzebne. Hough!
już oceniałe(a)ś
7
2
@esempe Sarkazm. Wiesz co to jest?
już oceniałe(a)ś
1
0
'Przedstawiony w niniejszym artykule wariant nowej strefy czasowej dla Polski jest według mnie najbardziej optymalny.' - nic nie moze byc najbardziej optymalne, albo optymalne, albo najlepsze.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka