1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Tak-tak, nie-nie. Nie bądźcie obojętni w sprawie LGBT. Mury runą

Fot. Roman Bosiacki / Agencja Gazeta

Protest środowiska LGBT w związku z wypowiedziami polityków PiS, 14.06.2020 Bydgoszcz
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Tak-tak, nie-nie. Nie bądźcie obojętni w sprawie LGBT. Mury runą
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Tak-tak, nie-nie. Nie bądźcie obojętni w sprawie LGBT. Mury runą
Komentarze
Bardzo dobry manifest.
Każdy punkt NIE i TAK nadaje się świetnie na odrębny transparent.
Brawo!
@Melania65
Mury runą jeśli pójdziemy WSZYSCY do wyborów! Bez tego pozostaną zgliszcza a cały ten umysłowy syf zostanie w głowach na lata.
już oceniałe(a)ś
58
0
@trovarsi16
A najbliższe wybory już 28 czerwca tego roku.
Idźmy więc WSZYSCY.
już oceniałe(a)ś
29
0
@Melania65
Tradycyjnie wbiję kij w mrowisko, bo uważam, że jednak pan Piotr myli się w niektórych punktach.
Już pierwsze NIE jest wątpliwe, bo pan Piotr założył, że światopogląd jest oparty na wiedzy. Otóż u wielu ludzi nie jest! Gdyby był nie wygadywaliby i wypisywali tylu głupot.
Drugie NIE, to ewidentna nieprawda. Właśnie większość religii (biorąc pod uwagę ich wielkość, nie ilość) ostro zwalcza homoseksualizm. Religia żydowska zupełnie wprost nakazuje zabijać homoseksualnych mężczyzn, chrześcijańska powtarza za nią bezrefleksyjnie ten zapis - nie bacząc na to, że to kłóci się z jej duchem i przykazaniami miłości nadanymi przez Jezusa, który nawet z nazwy jest dla tej religii postacią centralną. Nie wiem, czy jest sens wspominać o islamie - tam podobnie jak u Żydów jest jasny groźba śmierci dla osób homo. Już te trzy religie to jakaś połowa wiernych na świecie, albo więcej.
A czy ta kampania zaszkodzi wyborom?? Nie wiem, zobaczymy, ale jest obawa, że to zabawa w grę Kaczyńskiego. To on zaczął grać sprawą LGBT i on może ją wygrać - bo to jedyna idea, która obecnie może ruszyć liczną polską konserwę. A ona oczywiście poprze Dudę...
już oceniałe(a)ś
6
2
@trovarsi16
Do du*y jest to wzdette PUSTOSLOWIE Stsinskiego. W tej gazecie codziennie jest morze pustych slow. To pozywienie miejscowych umyslowych leni, ktorym GW/Stasinski serwuje kolejna porcje usypiajacej medialnej papki.

Nigdy i nigdzie na swiecie zadne mury nie runely same.

Mury stawiaja ludzie by zniewolic innych ludzi. Jak Niemcy Zydow w gettach II wojny swiatowej, jak Zydzi Palestynczykow w getcie Gaza i bantustanach Zachodniego Brzegu, jak biali Amerykanie czarnych o kolorowych Amerykanow gettach w ktorych juz nie da sie marzyc o 'American Dream'.

Mury tuna, jak obala je LUDZIE, KTORZY NIE ZGADZAJA SIE NA ZNIEWOLENIE INNYCH LUDZI.

Tych w Polsce, bo sa ze srodowisk LGBT, tych w Palestynie, bo chca byc WOLNYMI PALESTYCZYKAMI, tych w USA, bo sa czarni albo kolorowi.

WSZYSKICH. RAZEM.

Nie da sie pamietac o jednych i zapominac o drugich.
już oceniałe(a)ś
3
10
@indywidualismus
Nie na tym polega glupota tego co pisze Stasinski i powtarzaja za nim polityczni analfabeci na forum GW.

PiS wrzucil temat LGBT zeby ZMIENIC TEMAT DEBATY PUBLICZNEJ PRZED WYBORAMI, ktora powinna toczyc sie nt. wszystkich bledow jakie popelnil PiS w czasie prezydentury A. Dudy. A sa ich setki. I jak wszyscy kandydaci na urzad prezydenta beda mowic o nich publicznie, to to dotrze do jakiejsc czesci wyborcow politycznego centrum.) Co NIE POZWOLI A. DUDZIE WYGRAC WYBOROW, AJ. KACZYNSKMU PRZEZ KOLEJNE LATA ROZJEZDZAC POLSKI WALCEM PiS.

Ale polityczny analfabrtyzm ludzi kierujacych Gazeta Wyborcza, jak P. Stasinski, uniemozliwia im myslenie o polityce w kategoriach polityki. Wiec lykaja wrzutke spin doktorow PiS i podrzucaja ja do lykniecia Czytelnikom GW.

Wrzucenie przez PiS tematu LGBT - ktory wylacza myslenie a wlacz emocje - TO TRICK WYBORCZY SPIN DOCTOROW KACZYNSKIEGO, KTORY MOZE ZDECYDOWAC O WYGRANEJ DUDY

GAZETA WYBORCZA NIE POMAGA R. TRZASKOWSKIEMU WYGRAC WYBOROW PRZEZYDENCKICH. WIECEJ: PRZESZKADZA MU !!!!!!!!!!!!!!!!

Stasinski powinien byc schowany do szafy. A z nim WSZYSCY inni w GW ktorzy nie potrafia MYSLEC O POLITYCE W KATEGORIACH POLITYKI.

To co robi kierownictwo GW to POLITYCZNA KATASTROFA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
5
14
@indywidualismus
Odróżnij pogląd od mniemania. Pogląd na wiedzy i przemyśleniu jest oparty mniemanie zaś głupotą i bezmyślnością stoi oraz bezpodstawnym przekonaniem o mądrości mniemającego.
już oceniałe(a)ś
5
1
@mr.off
Zgadzam się, mimo, że jesteśmy różnych końców politycznego spektrum. Cały ten jazgot w sprawie LGBT to jest dokładnie to, czego Kaczyński potrzebował, żeby wyratować Dudę. Mam wrażenie, że w czasach, gdy naczelnym był Michnik Gazeta nie zarzynałaby tak spektakularnie kandydata, z którym sympatyzuje. Jak widać ideologiczne zaślepienie wyłącza zdrowy rozsądek. Smutne, ale wygląda na to, że PIS porządzi jeszcze długo.
już oceniałe(a)ś
4
6
@casus-belli
Nie jest za pozno. Wazne zeby sztaby wyborcze kandydatow opozycji skupily sie na najwiakszych bledach PiS popelnionych w ciagu kadencji Dudy. I by kandydaci codziennie glosno o nich mowili. Nie pozwalajac spin doctorom PiS NARZUCIC TEMATU DEBATY POLITYCZNEJ.

I by media o tym pisaly, a my bysmy o tym gadali t6u, w pracy, ze znajomymi, itd. Spin doctorzy wrzucili temat LGBT wiedzac, ze to ich jedyna szansa - odwrocic uwage Polakow od tego ze, PiS w ciagu 4 lat kompletnie - na wielu polach - zdemolowal Polske.
już oceniałe(a)ś
5
1
@zemanco
Uprawiasz żonglerkę słowami. Jak byś tego nie nazwał ludzie mają takie czy inne poglądy w mniejszym lub większym stopniu oparte na wiedzy, bo w tym kraju każdy skończył jakąś szkołę i jakieś choćby zarysy wiedzy ma. A że czasem niewielkie i na ich podstawie wyciąga głupie wnioski - cóż... To też jakieś spojrzenie na świat.
już oceniałe(a)ś
1
0
@casus-belli
Jest taka obawa...
już oceniałe(a)ś
1
0
@mr.off
wiesz co, wg mnie jest inaczej - dzięki temu połączeniu - zło okazało swoje oblicze - złodziejstwo, faszyzm dyskryminacja kontra tolerancja, akceptacja uczciwość - rozgrywka staje się zero jedynkowa, jeśli popierasz pis, jesteś rasistą , homofobem, antysemitą i potencjalnym lub czynnym złodziejem, bo albo bierzesz udział w okradaniu rodaków, albo masz nadzieję , że za chwilę będziesz brał udział, osoby z drugiej strony stają z nastawieniem anty - nie zgadzam się na okradanie nas, na sekowanie mniejszości i innych, jestem uczciwy......... co ważne, znika środek, do tej pory to była prawie połowa społeczeństwa, to się znienia, koniec siedzeia okrakiem na płocie, trzeba się opowiedzieć, trzeba zdefiniować, kim jestem...........
już oceniałe(a)ś
7
0
@tommywolf
Zauwazyles to co jest NAJWAZNIEJSZE: duza czesc Polakow siedzi okrakiem na plocie i jest jedna noga tu, druga tam. To tzw. normalsi, ludzie politycznego srodka. Tradycyjnie (kulturowo) religijni, ale juz nie kosciolkowi, troche konserwatywni, myslacy kategoriami 'ojcowizny' i rodzinnego gniazda, troche liberalni, bo popierajacy zwiazki partnerskie, ale juz nie malzenstwa gejowskie, oczekujacy wiecej socjalu (przegrani III RP), ale juz czujacy sie Europejczykami znad Wisly i chcacy nimi pozostac (chce tego 89% Ziomali).

Choc motorem zmian sa i beda ci najbardziej liberalni Polacy szale na rzecz zmian przechyla ci z politycznego centrum. Normalsi. To sa wyborcy Holowni i Kosiniaka-Kamysza, a nie Trzaskowskiego. Do nich trzeba mowic innym jezykiem, uzywac innych argumentow niz Stasinski i aktywisci spolecznosci LGBT publikujacy na lamach GW.

Bo nie idzie o to, zeby pieknie i slusznie gadac, ale by cos zmienic.

Ale by zmienic trzeba miec narzedzia polityczne, ktore pozwalaja zmieniac isteniejace prawo. Dzis opozycja bedaca mniejszoscia sejmowa nie ma tych narzedzi i nie moze NIC ZMIENIC. Musi je zdobyc. Pierwszy krok to usuniecie z urzedu prezydenta RP A. Dudy. To pozwoli zatrzymac walec PiS, ktorym Kaczynski od prawie 5 lat rozjezdza Polske.

Do 12 lipca WSZYSCY, ktorzy chca zyc w lepszej Polsce musza robic co moga, zeby wyborcy Holowni i Kosiniaka-Kamysza, a takze inni normalsi, stali sie aliantami R. Trzaskowskiego i oddali na niego swoj glos. Najlepszy sposob to uswiadomienie jak najwiekszej ilosci Ziomali wszystkich najwiekszych bledow i wypaczen rezimu Kaczynskiego, ktory okradl Polske i Polakow z szans na lepsze zycie gwalcac Konstytucje, demolujac demokratyczne panstwo prawa, sklocajac Polakow ze soba, a Polske z Europa/Zachodem.

Skloceni w Polsce i zmarginalizowani w Europie i na swiecie nie mamy szans ani dzis, ani jutro.
już oceniałe(a)ś
3
1
@mr.off
A cóż tu powiedziałeś takiego o polityce, przykrywaniu afer emocjami, czego inni by nie wiedzieli? Sądzisz, że jak podkreślisz swoją pyszałkowatość wersalikami i nadmiarowością wykrzykników, to twój głos stanie się mądrzejszy?
już oceniałe(a)ś
4
0
@mr.off
Tak to rozumiem. Argumenty! Pełna zgoda. Ja z tych, którzy nie siedzą okrakiem na płocie.
już oceniałe(a)ś
1
0
@mr.been
Jak w tym co pisze (a pisze bo NIKT INNY nie napisal, a uwazam, ze trzeba) widzisz tylko pyszalkowatosc (?) i wersaliki to moge Ci tylko zyczyc zdrowia.

Milego dnia
już oceniałe(a)ś
0
0
@indywidualismus
Magistrowie i doktorzy także często wyciągają głupie wnioski. Czasami tak głupie, że aż nieprawdopodobne. Dlaczego?
już oceniałe(a)ś
2
0
@indywidualismus
Nie wiem jak w innych religiach, ale w Chrześcijaństwie sensowni księża mówią, że jak mamy sprzeczne zapisy (kochać wszystkich vs zabijać), to "moc prawną" ma ten bardziej miłosierny względem drugiego człowieka. Tłumaczą, że Bóg to miłość, a dziadostwo wynika z tego, że człowiek pisał księgi.
już oceniałe(a)ś
1
0
@trovarsi16
obyś się nie zdziwił jak zagłosują ci dotychczas niegłosujący
już oceniałe(a)ś
0
0
@Melania65
Wszystkimi rękami za tym komentem, z radością że Twój, o Melanio!
już oceniałe(a)ś
0
0
Siedem razy Nie!
Siedem razy Tak!
Prosta tabliczka mnożenia człowieka przyzwoitego.
Częściej proszę, panie Piotrze, bo czekamy.
@bra-tanki
I ten punkt jest najważniejszy:
Tak, ludzie ci, tak jak my wszyscy, mają jedno życie, więc dlaczego mają czekać, aż społeczeństwo, państwo i prawo łaskawie ?dojrzeją??
już oceniałe(a)ś
21
0
@bra-tanki
Dodałbym jeszcze:
NIE dla LGBT bijacych i obrazajacych innych, jak Margot wraz z innymi bojowkarzami zaatakowal kierowce ciezarowki,
NIE dla rownych i rowniejszych. Nie moze byc tak, ze zwykly czlowiek od razu ma Policje na karku, a LGBT ponad prawem,
i duzo by jeszcze pisac...
już oceniałe(a)ś
1
0
"Oni żadnej wspólnoty nie uznają. Oni nienawidzą".

To jest kwintesencja Kaczyńskiego i frustratów na niego głosujących. Kłamstwo, obłuda i szczucie.
@szasza
Nawiasem mówiąc, samego, zdaje się, geja.
już oceniałe(a)ś
14
0
@szasza
przecież wszyscy wiedza ze on tez jest LGBT wiec niech nie struga z siebie idioty stary satrapa
już oceniałe(a)ś
10
0
@lizabet
Gej szukałby partnerów, miłości. On nikogo nie szuka, od zawsze jest sam. Myślę, że jest całkowitym aseksem.
już oceniałe(a)ś
6
1
@indywidualismus
a kto by go zechciał?
już oceniałe(a)ś
7
1
Wszyscy na wybory! Pogonimy Dudę!
@HBHBHBHBHB
Tak na pierwszą jak i na drugą turę. Grill może poczekać. JK nie będzie czekał. Zniszczy kraj do szczętu.
już oceniałe(a)ś
3
0
@HBHBHBHBHB
I wyszło jak zawsze....
już oceniałe(a)ś
1
0
Kościół nie uznaje praw człowieka. W swojej homoseksualnej strukturze od wieków trwa na bazie najtajniejszej hipokryzji homofobicznej. Żadnych praw dla kobiet, mają też cierpieć i trwać w patologicznych związkach, "bo Bóg tak chce" - JPII. Jaki Kościół - taka jego partia i poddani.
@nobody_k
czesi maja w dupie religie szczególnie katolicka i zyja jeszcze lepiej zadnych bóstw wymyślonych przez człowieka się nie boja sami ateisci
już oceniałe(a)ś
15
0
Wyborcy PiS nienawidzą homoseksualistów, dlatego PiS też sieje nienawiść, wyborcy i PiS są siebie warci.
@piotrkrk12578
A PO latami ich dzielnie wspierało przy grzebaniu WSZYSTKICH projektów zmian prawa, czy to chroniącym przed antyludzkim, systemowym szczuciem jak to się dzieje obecnie, czy przy wszystkich projektach związków (nie ślubów). Trzaskowski kartę też podpisał, ale nie zrealizował (i pewnie nigdy nie zamierzał).

Z taką opozycją nic dziwnego, że mamy taki kraj jaki mamy. Poza Lewicą, żadnej kontry światopoglądowej do PiSu, żadnej alternatywnej wizji kraju.
już oceniałe(a)ś
5
19
@Kreos
Nie masz racji. Zacytuje teraz RPO: "W 2015 r. uchwalona została ustawa o uzgodnieniu płci. Bardzo ważny krok naprzód w ochronie praw osób transpłciowych. Niestety została 2 października 2015 r. zawetowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę."
już oceniałe(a)ś
25
1
@Kreos
Błagam, przestań pie...ć, bo jak osiągniesz sukces, to z obozu nie wyjdziesz. To pislam, a nie pieprzony wicherek.
już oceniałe(a)ś
19
1
@piotrkrk12578
Nieprawda. Wyborcy PiS kochają homoseksualistów. Przecież na nich tłumnie głosują.
już oceniałe(a)ś
16
0
@Melania65
Napisałem, że REALNIE nic nie zrobili.

Celowo wprowadzili pod koniec kadencji, jak już wiadomo było, że kumple z PiSu przyjdą i "odpowiednio" potraktują tę ustawę czy in vitro.
już oceniałe(a)ś
2
11
@Kreos
Polecam lekturę komentarza bra-tanki z 13:16. Tam jest bardzo dobre zalecenie dla ciebie.
już oceniałe(a)ś
10
1
@Kreos
Świat się zmienił. PO się zmieniła.
już oceniałe(a)ś
11
1
@Kreos
Czyli to wina PO, że Duda zawetował ustawę?
już oceniałe(a)ś
2
1
@zwinka1
Zwłaszcza kochają jednego...
już oceniałe(a)ś
0
0
Polska "Szafa LGBT" wymaga otwarcia! Niestety potężni przeciwnicy jej otwarcia - KK i PiS - szarpią się z nami o kontrolę nad zamkiem do tej "Szafy".
@vibhisana2
Przed laty zaciął się zamek w drzwiach naszego mieszkania. Mama była sama z trójką małych dzieci i poszła poprosić o pomoc sąsiada-adwokata. On spróbował i nic. Kazał chwilę poczekać i powiedział, że zaraz przyprowadzi fachowca. Fachowiec uporał się z zamkiem w sekundę, ale najpierw kazał się wszystkim odwrócić, bo już zebrało się trochę ludzi i każdy próbował bezskutecznie pomóc.
To może znajdziemy takiego fachowca.
już oceniałe(a)ś
15
1
@cholinexy
Oj wymaga ta szafa LGBT otwarcia. Wlasnie ogladam filmik na YT - "Margot atak na kierowce ciezarowki" - masakra. Czas blizej przyjrzec sie tym dwulicowym krzykaczom, agresorom i bojowkarzom z LGBT.
już oceniałe(a)ś
0
0
Najpierw musi politycznie upaść kościół katolicki. Musi stracić wpływy polityczne i powszechność agitacji katolickiej.
Wtedy runą mury i ludzie LGBT+ będą bezpiecznie mogli wyjść z szafy.
@diabollo
Bez tego zaliczymy regres w każdej dziedzinie. Zresztą on już trwa, ale jeszcze możemy w miarę bezboleśnie wrócić do cywilizacji zachodu.
już oceniałe(a)ś
23
0
@diabollo
Aby upadl kosciol, KOBIETY musza sie odwrocic od kosciola. Rydzyk i Lichen zbudowali swoje imperium na wdowim groszu. Mezczyzni sa najczesciej religijnie obojetni. Kosciol trzyma sie sila babc i matek. Ale tego nie uslyszycie od feministek, albo srodowiska LGBT, to zawsze mezczyzni sa winni.
już oceniałe(a)ś
5
0
@dobry_czlowiek...
Najbardziej religijne są starsze kobiety, a one powoli wymierają. Młodsze dziewczyny nie dają sobie wmówić, że są gorsze i powinny służyć tylko do rodzenia dzieci.
już oceniałe(a)ś
6
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka