2/3
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Niedzielne akcje wizerunkową klęską Łukaszenki

AP

Protest w Mińsku, 13 września 2020.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Niedzielne akcje wizerunkową klęską Łukaszenki
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Niedzielne akcje wizerunkową klęską Łukaszenki
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Niedzielne akcje wizerunkową klęską Łukaszenki
Komentarze
Białorusini potrafią, a Polacy po sfałszowanych wyborach rozjechali się na wakacje...
@rozliczymy_to_wszystko
To gdzie byłeś? Góry, morze?
już oceniałe(a)ś
5
5
@rozliczymy_to_wszystko
Rozlicz siebie ze stanu swojego zdrowia!
Nie jest dobrze.
Percepcja rzeczywistości jest mocno zaburzona.
Dużo zdrowia!
już oceniałe(a)ś
0
13
@rozliczymy_to_wszystko
Bo jednak skala fałszerstw była nieporównywalna. W Polsce mógł kandydować każdy, kto zebrał 100 tys. podpisów, tam chętni do kandydowania byli aresztowani. W Polsce w każdej komisji mógł być mąż zaufania z opozycji, każdy dorosły człowiek mógł zostać członkiem komisji i uczestniczyć w liczeniu głosów. Tam głosy liczyli ludzie wyznaczeni przez władze a zaraz po bezczelnym sfałszowaniu wyników, zniszczyli karty wyborcze i protokoły. Nawet nie da się teraz dowieść tych fałszerstw. U nas protokoły są zdeponowane w PKW.
No i w Polsce naprawdę ok. 10 milionów ludzi głosowało na Dudę, u nich na Łukaszenkę głosowało najwyżej kilka procent wyborców - a ogłoszono, że 80%. U nas być może przewalono 0,5 maksymalnie 1 procent głosów. U nich 70 kilka %.
Porównywanie tych dwóch zupełnie różnych sytuacji, to jest właśnie nieuzasadniony symetryzm, który podobno jest tu tak tępiony jako najgorsze zło. Ale tylko wtedy, kiedy komentatorom nie pasuje. Bo jak pasuje, to ok - symetryzm jest wspaniały!
już oceniałe(a)ś
8
5
@rozliczymy_to_wszystko
Sfałszowanych przy udziale opozycji niestety. Termin czerwcowo-lipcowy był niekonstytucyjny i KO nie powinna byłą brać w tym udziału, bo wiadomo było, że to gra znaczonymi kartami.
już oceniałe(a)ś
2
1
@indywidualismus
Fałszerstw u nas dużo nie było, co nie znaczy, że wybory spełniały wymogi demokratyczne. A to ostatnie ludzie masowo mieli gdzieś.

BTW. Coś na Białorusi ludzi wkurzyło, ale nikt nie twierdzi, że jakoś Łukaszenkę masowo odrzucono w wyborach. Mógł je faktycznie przegrać, ale nie jakoś bardzo. Cóż, jakie były realne wyniki chyba się już nie dowiemy.
już oceniałe(a)ś
0
0
..a w Wolsce małorolne czy małomiasteczkowe BARANY boże spokojnie dają się strzyc Z KURII SYNOM, a potem prowadzić na rzeź ..i jeszcze płacić za pokropek. Każda złotówka ukradziona z budżetu dla bandy nienasyconej, zbrodniczej Marysi to złotówka ukradziona chorym. To MORDOWANIE Polaków przez KK
@molendiep
Twoje komentarze są powierzchowne i prostackie bez sensu w sprawie protestów Białorusinów, bo obecne sytuacje w światowej polityce oraz gospodarce bywają coraz bardziej skomplikowane i bardzo niestabilne. Politolodzy się w nich gubią! Grasz tu rolę cynika? Łżesz i mącisz jak ci z rusofilskich fabryk produkujących agitki propagandowe! Czy w ogóle bratasz się z ruskimi trucicielami klimatu politycznego, aby rozdmuchać chaos w świecie? Więc najpierw pomyśl, po co piszesz, a potem pisz! Na dzisiaj zaśmiecasz tylko ?Wyborczą?!!! Won z tych stron!!!
już oceniałe(a)ś
2
8
A wiesz , kto powiedział: -Najłatwiej DOI SIĘ stare kobiety.
już oceniałe(a)ś
1
1
@molendiep
spoko zaraz ich dzieci powracaja z zachodu bo po podwojnym opodatkowaniu nie bedzie sie oplacalo tam siedziec kaska sie urwie i tez wyjda na ulice.
już oceniałe(a)ś
1
0
@barxxl
A TY TO KTO? Pisowski mędrek?
już oceniałe(a)ś
2
0
"Protestowały nawet niewielkie miasta jak Kobryń, Bobrujsk, Smorgonie, Mołodeczno, Lida..."

No, bez przesady - taki Bobrujsk ma więcej mieszkańców niż np. Rzeszów, Kielce, Toruń czy Olsztyn. A Lida ma tyleż mieszkańców co Kalisz.

Ale to szczegóły - faktem jest bialoruski pat - Białorusini wyczuli, że w kupie są siłą i że ich carzyk nie jest tak wszechmocny jak się wcześniej wydawało. Z kolei Putin nie nie zgodzi się na wolne wybory bo wie, że kogokolwiek Białorusini by nie wybrali to będzie miał silniejszą polityczną pozycje niż Łukaszenko, który teraz zależy wyłącznie od rosyjskich bagnetów. No, z nimi można zrobić wiele, ale jak długo się da na nich siedzieć?
@Azzo
Wróżysz z fusów politycznej kawy Putina ocukrzonej nacjonalizmem i dajesz nam to do skosztowania! Czy tobie się czasem nie pomyliło trollu, bo dajesz kiszoną kapustę (jeszcze stęchłą) z słodkim ciastem. Zjedz rusofilu to sam, albo poczęstuj koleżków Moskali!!!
już oceniałe(a)ś
3
6
@Azzo
W zasadzie racja. Mnie się natomiast wydaje, że rosyjski plan jest taki, żeby Rosja wystąpiła jako arbiter, zmuszając Łukę do ustąpienia w zamian za gwarancje bezpieczeństwa i dostatniego życia w Rosji finansowanego z fortuny, którą zbudował, kradnąc przez lata publiczne pieniądze. Putin będzie negocjował z opozycyjnymi kandydatami przyszłość Białorusi, czyli pogłębienie uzależnienia politycznego i gospodarczego, de facto inkorporowanie kraju przez Federację Rosyjską. Dopiero wtedy Łukaszenka powie to co już niedawno bąknął: faktycznie zasiedziałem się, pora na emeryturę. Zatem ja, baćka - legalny prezydent, podaję się do dymisji i życzę rodakom dobrej zabawy z diadią Wową.
W ten sposób Putin da również swojej publiczności do zrozumienia, że i tak on pociąga za sznurki, a marzenia o obaleniu go można między bajki wsadzić.
już oceniałe(a)ś
6
1
@Serratiamarcescens
Też tam myślałem wcześniej. Ale teraz widzę, że plan Putina - czyli likwidację niepodległej Białorusi - może zrealizować tylko Łukaszenko. Żaden kandydat wybrany demokratycznie na to się nie zgodzi.
już oceniałe(a)ś
2
1
@Azzo
No, no... Taki trzeźwy komentarz u Azzo? Pełne zaskoczenie! :-)
już oceniałe(a)ś
8
0
@Azzo
Słabo to wyszło. Rozczarowanie jest tym większe, że nie pisał tego jaki gimnazjalista tylko Poczobut - człowiek stamtąd. Powinien znać geografię Białorusi. Chyba, że mu przeredagowali ten tekst i wyszła kiszka.
już oceniałe(a)ś
1
0
@Serratiamarcescens
No, moje zdanie jest inne. Prezydent który ma poparcie narodu, wyrażone w uczciwych wyborach nie wyrzeknie się niepodległości swojego kraju. Co innego Sasza 3 procent - ten wie, że bez Putina będzie zerem i zgodzi się na wszystko.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Azzo
1) Ludzie ! nie znacie tego agenta rosyjskiego??
2) To co pisze jest redagowane w Petersburgu(centrala)żeby zamącić w głowach.
już oceniałe(a)ś
2
0
@pospiecha
Jesteś jedyny, który myśli racjonalnie i ma rację!
już oceniałe(a)ś
0
0
Tam karpie marzą o Bożym Narodzeniu, a kandydaci na białoruskich oligarchów już rozmawiają z Wall Street o finansowaniu tanich zakupów. Polska, Ukraina, to dobry przykład uwłaszczenia nomenklatury.
@believer
Bredzisz, wierzący. Wierzysz w bzdury.
już oceniałe(a)ś
5
0
Białoruś podzieli los Krymu, z tą różnicą, że nie będzie referendum, bo przyłączą ją za zgodą Łukaszenki i marionetkowego parlamentu. Ale to wystarczy, by Putin się tego uczepił, że to "legitymne"...
już oceniałe(a)ś
18
8
Czemu tamtejszy zbawca narodu nie wprowadzi prawa o zgromadzeniach cyklicznych? Albo nie zmilitaryzuje całego Mińska? Taki mało rozgarnięty tamtejszy zbawca.
już oceniałe(a)ś
22
1
Przejrzyste i rzeczowe są Pana publikacje Panie Andrzeju, dziękuję! A ten typ homo sovieticus u władzy od ubiegłego stulecia się nie zmienił! Także przetrwał na Białorusi! Te przeklęte stwory są zakałą ludzkości! A teraz zorganizowali się w mafię opartą o KGB i elitę wojskowych. Tu ojcem chrzestnym tego totalitarnego ustroju jest Łukaszenka! Tyrania jest jego narzędziem! Jego trolle czyli posłuszni dziennikarze kłamią w mediach jak najęci! Skutecznie dążąc tym sposobem do rozbicia jedności w społeczeństwie!

Ten kołchozowy żulik nie chce ustąpić! Należy do politycznego bractwa socjopatów w składzie: Xi, Trump, Putin, Orbán, Modi, Netanjahu, Kim, Kaczyński, Łukaszenko, Johnson, Erdogan, Duterte, Bolsonaro, al Asad i im podobni! Kiedy świat zniszczy te ludzkie chwasty? ONZ jest bezzębne. Urodzaj byłby w aktywności dyplomatycznej i utrzymaniu procedur demokratycznych w rządzeniu krajami świata, jak i tamże utrzymanie pokojowego ładu, gdyby się sami wykończyli tą chorobą COVID-19!!! Niestety to są tylko pobożne życzenia!

?Widzę w tym zjawisko noszące w psychologii nazwę ciemnej triady, na którą składają się psychopatia, narcyzm i makiawelizm? (słowa prof. Wiesława Łukaszewskiego).

Póki społeczność świata nie wyeliminuje ze swoich elit u władzy tyranów i morderców nie będzie nadziei na pokój, wolność oraz powszechny dobrobyt, nie mówiąc już o ustrojach demokratycznych w poszczególnych krajach na całym świecie! Doświadczasz tu przykład Białorusi, gdzie wprowadzenie terroru i chaosu w całym kraju umożliwia utrzymanie władzy!!! A za niewiele dni zobaczymy, co zrobi Bat?ka po wizycie u Putina? Putin dba tylko o ochronę wyłącznie swojego wizerunku i życia!!! Już wiele setek tysięcy ludzi straciło z tego powodu i z jego polecenia życie w Syrii, Czeczeni, na Ukrainie itd. Ma to wymiar ludobójstwa!!! Chce Łukaszenka się do tej rzezi dołączyć!!!

W rzeczywistości jest tchórzem. Przestraszył się, jak doniesiono mu o losie Mubaraka i zobaczył zdjęcia zlinczowanego Kadafiego! A teraz boi się ?majdanu? na Twerskiej lub Placu Czerwonym i choroby wirusowej Covid-19!!! Władimir Putin panicznie boi się wszelkich kolorowych rewolucji!!! Nie chce też następnej takiej wojny jak z Ukrainą!!! Basta!!!
@barxxl
Nie odniosę się wprost do tego co napisałeś - ale zapytam czym różni się retoryka Łukaszenki od retoryki ANTY -LGBT fircyka dudy albo od zagrożenia sterowanego w obcych językach ,które odkrył fircyk, jestem prosty ,nie aspiruję ,świata już nie chcę zmieniać ,swoje pięć minut już miałem i jeszcze mam,politykę i wszelkie awanse mam w (....epitet...).Wymyśliłbyś od siebie coś mądrzejszego ubrał we własne słowa niezależnie od głosów hunwejbinów kaczyńskiego i TKM (w/g znanego określenia J. Urbana) reprezentowanego w OSOBACH- Hołowni , R.Ziemkiewicza i Karnowskich to jest spalona i zdemoralizowana opcja tak jak i Bosak u którego gościem na weselu był Wójcik,ten Wójcik od norek,nutrii,i zwierząt futerkowych wspierający Rydzyka i brat tego Wójcika z Solidarnej Polski.Pamiętasz jak huczną rzędową imprezę zrobiła Szydło na Jasnej Górze dla swego syna kleryka ,który celebrował mszę świętą dla całego nieomal rządu i sejmu PRL.a teraz wyszedł ze stanu kapłańskiego na urlop bo zrobił dziecko dziewuszce 15 letniej.Ileż to było obłudy ,kłamstwa i budowania legendy tak jak przy tych norkach aby ukryć rzeczywiste przyczyny . Osłonić korupcję w NOWOSĄDECKIM,PODKARPACKIM elektrownie w Ostrołęce ,dwie wieże w Ostrołęce ,rozpieprzenie POLSKIEJ armii ,dowództwa,prokuratury,sądu wojskowego i prokuratury SN i Trybunału i ukrywanie 340 afer PIS ,które już wymieniałem wcześniej za innymi interautami.
już oceniałe(a)ś
5
0
Protestujące kobiety są coraz odważniejsze. Na filmie widać, jak otaczają 3 mężczyzn w mundurach z zakrytymi twarzami( coś na kształt ZOMO?) i zrywają im kominiarki z głów pokazując twarze tych zamaskowanych mężczyzn. Ci faceci mieli sporo kłopotów, aby się wyzwolić z rąk kobiet. Brawo dla tych kobiet. Godne naśladowania. U nas niestety brakuje lidera opozycji ulicznej. Szkoda, że zniszczono KOD, który obecnie nie ma charyzmatycznego przywódcy.
już oceniałe(a)ś
13
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka