1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Białoruś. OMON rozgonił demonstrantów w Mińsku

Fot. Dmitri Lovetsky / AP Photo

26.08.2020, OMON podczas protestów w Mińsku
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Białoruś. OMON rozgonił demonstrantów w Mińsku
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Białoruś. OMON rozgonił demonstrantów w Mińsku
Komentarze
Jak to kiedyś mówiono: "A w USA murzynów biją."
Okazuje się, że nie tylko biją ale i duszą, a jeszcze mogą zastrzelić. Tytuł art. GW z dzisiaj:
"USA. Dwie osoby zginęły podczas protestów w Wisconsin."
Ile już zginęło osób od momentu uduszenia Floyda?
@nosek
W USA są zamieszki, na Białorusi pokojowe demonstracje. Załóż okulary i włącz mózg.
już oceniałe(a)ś
20
0
"Świat się dowiedział, nic nie powiedział...". Tłum na ulicy bez przywódców nic nie znaczy. Następne lata dyktatury przed nimi. Łukaszenka ma milicję i wojsko po swojej stronie. Gospodarka jest na garnuszku Rosji, której nie trzeba demokracji w Mińsku. Białoruś i Rosja mają unię celną... O czym my mówimy? Ukraina była znacznie bardziej wolna, a Rosja jej do UE nie puściła.
Lepiej spójrzcie na nasze podwórko. Policja już w kieszeni Kaczyńskiego, a w wojsku po czystkach kadrowych. Jakieś skojarzenia?
@jarek_blo
Interesujące co, patrząc na nieugięte trzymanie się władzy przez łukaszenkowską, sowchozową komunę, myślą sobie teraz ci wszyscy tak niepocieszeni faktem, iż ekipa Jaruzela zbyt łatwo oddała władzę w '89? A oni przecież tak sobie postrzelać jeszcze pragnęli i kogoś powiesić może. "Drzewo wolności krwią patriotów podlać". I średnio ważne jest, że w czasie "zdrady okrągłostołowej" i "spisku czerwonych i różowych elit" mieli góra po 15 lat...Pewnie nic nie myślą. Oni w ogóle mało myślą.
już oceniałe(a)ś
3
0
89 rok w Polsce, gdyby Jaruzelski nie oddał władzy byłoby u Nas pewnie dużo gorzej. Po prawie 30 latach Kaczyński zabrał emerytury funkcjonariuszom, milicjantom i innym. Tak się tworzy historia
już oceniałe(a)ś
24
7
Jeśli ludzie wygrają, to omonowcy powinni trafić za kratki, potem bilet w jedną stronę oraz odebranie uprawnień emerytalnych. Plus publikacja nazwisk i zdjęć tych bydlaków. Przeczytałem u Bielackiego zdanie, że Białorusini jako naród - zwykli, często przypadkowi ludzie - nie doświadczyli tak brutalnego traktowania od czasów agresji niemieckiej. A białoruska ludność cywilna ucierpiała okrutnie podczas II wojny.
już oceniałe(a)ś
13
2
Spuścił im wpeyerdol?
@wyatearp
Kosz
już oceniałe(a)ś
1
0
Dzień powszedni i mało, rozganiaja. Sobota, a zwłaszcza niedziela i tłumy, nie rozganiaja, ale prezydent łazi z kałachem bez magazynka i grozi. Ciekawa taktyka.
już oceniałe(a)ś
7
1
Gestapo Batki w akcji !
już oceniałe(a)ś
4
2
W Berlinie Senat zabronił wczoraj demonstracji. Za to wylewa krokodyle łzy nad Białorisią.
@ufolandynka
Zabronił demonstracji w najbliższą niedzielę.
Bo obawiał się zapowiedzianych 10 milionów protestujących przeciw polityce rządu i covidowej głupawce, którzy mają przybyć z całej Europy. A wszyscy bez maseczek, ale za to maksymalnie wku*wieni na robienie polityki przy pomocy podtrzymywania paniki dotyczącej schorzenia, które w ich mniemaniu wcale nie jest tak niebezpieczne jak wmawiają media.

Czy jednak miał prawo to zrobić rozstrzygnie niezawisły sąd. Od którego wyroku można się odwołać w trybie natychmiastowym do nadrzędnego, niezawisłego sądu. Od którego decyzji można się odwoąać zwracając się w trybie nadzwyczajnym do niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A w tym zasiadają sędziowie niezależni od polityków, niektórzy już od kilkunastu lat i wybrani na podstawie innych kryteriów niż wierność prezesowi partii i umiejętność lepienia pierogów.
Tak że sprawa jest otwarta.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka