2/3
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Jak zginął protestujący w Mińsku. Nowe nagranie zaprzecza wersji białoruskich służb

Fot. Dmitri Lovetsky / AP Photo

Tłumy Białorusinów przed budynkiem rządowym w Mińsku, 15 sierpnia 2020.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Jak zginął protestujący w Mińsku. Nowe nagranie zaprzecza wersji białoruskich służb
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Jak zginął protestujący w Mińsku. Nowe nagranie zaprzecza wersji białoruskich służb
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Jak zginął protestujący w Mińsku. Nowe nagranie zaprzecza wersji białoruskich służb
Komentarze
?Dołączyli do nich pracownicy białoruskiej telewizji państwowej (...)?

Ciekawe, czy w przyszłości Holeckie, Rachonie i inne Pereiry pójdą w ślady białoruskich politruków.
@ConnicaAndMuchachos
Naturalnie. Niech no tylko poczują że zmienia się kierunek wiatru.
już oceniałe(a)ś
19
0
Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do proweniencji Remuszki niech za odpowiedź posłuży wywiad jakiego ta ruska wywłoka udzieliła moskiewskiemu centrum propagandy - Sputnikowi Ta szuja uważa ruską agresję na Ukrainę za wojnę domową!
już oceniałe(a)ś
39
0
Telewizja przeciwko reżimowi!
Robotnicy bronią wolności, a ludzie są zjednoczeni i solidarni !
Teraz Polska nie zasługuje już na porównywanie do Białorusi!
już oceniałe(a)ś
39
0
Łukaszenka był pierwszym w kolejności tyranem. To jego zaczął naśladować Putin. W tym sensie możemy mówić, że Putin to uczeń Łukaszenki.

Ten cwaniak jest naśladowcą kołchozowego żulika i tak jak on nie chce ustąpić z tronu ?cara? wszechrusi! Należą do politycznego bractwa socjopatów w składzie: Xi, Trump, Putin, Orbán, Modi, Netanjahu, Kim, Kaczyński, Łukaszenko, Johnson, Erdogan, Duterte, Bolsonaro, al Asad i im podobni! Kiedy świat zniszczy te ludzkie chwasty? ONZ jest bezzębne. Urodzaj byłby w aktywności dyplomatycznej i utrzymaniu procedur demokratycznych w rządzeniu krajami świata, jak i tamże utrzymanie pokojowego ładu, gdyby się sami wykończyli tą chorobą COVID-19!!! Niestety to są tylko pobożne życzenia!

?Widzę w tym zjawisko noszące w psychologii nazwę ciemnej triady, na którą składają się psychopatia, narcyzm i makiawelizm? (słowa prof. Wiesława Łukaszewskiego).

Póki społeczność świata nie wyeliminuje ze swoich elit u władzy tyranów i morderców nie będzie nadziei na pokój, wolność oraz powszechny dobrobyt, nie mówiąc już o ustrojach demokratycznych w poszczególnych krajach na całym świecie! Zob. przykład Białorusi, gdzie wprowadzenie terroru i chaosu w całym kraju umożliwia utrzymanie władzy!!!
już oceniałe(a)ś
18
1
Gdyby mieli ciarkę, to on by im pokazał prawdziwy filmik. Bez pałek, kul i tortur. I oni by uwierzyli i poszli spać, jako i on poszedł, czego im życzę,
Wasza Jagusia.
już oceniałe(a)ś
15
0
Mnie interesuje jak szybko uda się w Polsce zorganizować armię 10 tys. chłopa, którzy z ochotą będą torturowac i mordować ludzi na polskich ulicach. Łukaszenka budował swoj OMON przez dekadę. Odnoszę wrażenie, że chetnych do zabijania za reżim w Polsce udałoby się zrekrutować w miesiąc - dwa.
Miałem nosa! 90% komentarzy zostało usuniętych. Ale ja je mam!

Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
już oceniałe(a)ś
0
1
To co się dzieje na Białorusi to tragedia, trzeba zrobić wszystko by wesprzeć walczących o wolność.
Ale czy naprawdę wszystko? Rozumiem, że ofiara śmiertelna to tragiczny symbol, ale czy musimy go podkolorować, zakłamać? Wiem, że cel słuszny, że z pewnością podgrzeje przeciwników reżimu, ale czy metoda trochę nie za bardzo Łukaszenkowa?
Przepraszam, że nieśmiało zapytam, czy na prawdę wszyscy widzicie na tym filmie te jego podniesione ręce? Bo ja nie. Co robił w chwili, gdy padł strzał, tego na filmie nie ma. Został zabity przez żołnierzy, nie przez swój ładunek czy inne bzdury, to nie budzi wątpliwości, ale po co dopisywać scenariusze.
@bigott
Tradycyjnie chciałbym prosić osoby dające "łapki w dół", by poświęciły parę sekund i napisały dlaczego. Czy widzą te ręce uniesione w górze, których nie dostrzegam, czy uważają że dla dobra sprawy warto nieco podkolorować. A może mają jeszcze jakiś inny punkt widzenia na sytuację, gdzie tytuł artykułu próbuje nam powiedzieć, że na filmie jest coś, czego na nim nie ma.
już oceniałe(a)ś
3
4
@bigott
Wątpię, by zabity miał jakiś "ładunek" - nagrywa się przecież najciekawsze sceny, a skoro tu ciekawsi byli żołnierze z bronią... Elementarna życiowa psychologia.
już oceniałe(a)ś
3
0
@bigott
Masz rację. Nie widać momentu strzału. Minusy dostajesz dla zasady - zostałeś uznany za ?rosyjskiego trolla?.
już oceniałe(a)ś
5
0
@Szafirowlosa
"Wątpię, by zabity miał jakiś "ładunek" - dlatego to podkreśliłem: "Został zabity przez żołnierzy, nie przez swój ładunek czy inne bzdury, to nie budzi wątpliwości" - a cała reszta, którą opis sytuacji próbuje nam wmówić...
już oceniałe(a)ś
2
1
@bigott
Metoda? Przecież właśnie scenariusz dopisany mówił że chłopak zginął od ładunku trzymanego w ręce!
Czy ty umiesz myśleć?
już oceniałe(a)ś
3
1
@bigott
Przyczepiasz się do detali, a sprawy najważniejszej nie widzisz. Na tym polega ludzka głupota!
już oceniałe(a)ś
1
0
@bigott
Na tych filmach zmordowany chłopak niema żadnych ran spowodowanych ładunkiem o którym mówi propaganda Łukaszenki !
już oceniałe(a)ś
3
0
@massala
No widzisz, i tu się różnimy...
"na nagraniu widać, jak do idącego z podniesionymi rękoma Aleksandra Tarajkowskiego strzela umundurowany funkcjonariusz, prawdopodobnie z elitarnej jednostki KGB Alfa lub specnazu MSW Ałmaz." Ja tego nie widzę, pytam czy inni widzą, a Ty to nazywasz głupotą.

@janne50
"Na tych filmach zmordowany chłopak niema żadnych ran spowodowanych ładunkiem o którym mówi propaganda Łukaszenki !"
A przeczytałaś co napisałem? - "Został zabity przez żołnierzy, nie przez swój ładunek czy inne bzdury, to nie budzi wątpliwości" to o czym Ty do mnie rozmawiasz? Zapytałem, czy widzicie na tym filmie to, co każe nam tam widzieć komentator, który moim zdaniem podkręca w sposób nieuzasadniony emocje.
już oceniałe(a)ś
1
1
>>>Na nagraniu z demonstracji w Mińsku w nocy z poniedziałku na wtorek widać, jak do idącego z podniesionymi rękoma Aleksandra Tarajkowskiego strzela umundurowany funkcjonariusz, prawdopodobnie z elitarnej jednostki KGB Alfa lub specnazu MSW Ałmaz. Zakrwawiony mężczyzna pada po krótkim czasie na ulicę i już się nie podnosi.<<<

Na nagraniu absolutnie nic takiego nie ma. Każdy może obejrzeć. Autorka tekstu: Wiktoria Bieliaszyn i anonim "mih".

Jak redakcja "GW" może tak łgać? Ja - nie wiem.

Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
(zrzut)
@wyatearp
Gfys!
już oceniałe(a)ś
9
0
@wyatearp
Ku*wa, człowieku, idź stąd w cholerę!
już oceniałe(a)ś
28
0
@wyatearp
***** Remuszke
już oceniałe(a)ś
21
0
@wyatearp
Wypie...j.
już oceniałe(a)ś
25
0
Dla swoich własnych potrzeb też założyłem kolekcję zrzutów ekranu z komentarzami osobnika podpisującego się Stanisław Remuszko bądź używającego nicka "wyatearp".

W przyszłości może to być całkiem ciekawa errata do jego narcystycznego blogu oraz materiały do korekty stosownego artykułu w Wikipedii.
już oceniałe(a)ś
25
0
@wyatearp
Remuszko , ksywa "kielbie-we-lbie" , z krainy CCCP w ktorej Cep Cepa Cepem Pogania .
Spadaj pojebusie w pis-du
KOSZ !
już oceniałe(a)ś
11
0
@wyatearp
Jest. Nagranie dokumentalne jest czymś innym niż film z Cruisem. Potrzebna jest umiejętność patrzenia ze zrozumieniem, co się widzi. Oskarżam Cię o braki percepcyjne nie zaś o łgarstwo.
już oceniałe(a)ś
22
0
@wyatearp
Znowu ty tu pieprzysz te swoje trzy po trzy!!!
Spadaj rusofilski kołtunie!!! Won z tych stron!!!
już oceniałe(a)ś
13
0
@barxxl
No cóż, gdyby go konsekwentnie kasować, a nie minusować, tudzież zgłaszać osobiście mailem w związku ze złamaniem zasad, to może by ten troll nie istniał... mimo prenumeraty...
już oceniałe(a)ś
10
0
@wyatearp
może rzeczywiście nie widzisz ale oglądnij jeszcze raz na dużym ekranie.9-11 sek widać człowieka z podniesionymi rękami 34 sek,polewej ekranu,widać czlowieka z zakrwawionym brzuchem,35 sek człowiek pada na ziemię.
już oceniałe(a)ś
11
0
@wredota
dokładnie widać, zwłaszcza z ujęcia drugiej kamery która pokazuje zdarzenie z boku. Widać błysk wystrzału, po chwili w tym miejscu jest milicjant z karabinem. Tarakowski w białej koszulce, z podniesionymi rękoma, upada.
Żadna esplozja tylko strzał-trafienie-śmierć.... morderstwo.
już oceniałe(a)ś
11
0
@wredota
@johny
Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.
już oceniałe(a)ś
4
0
@wyatearp
Tę scenę sfilmowano z co najmniej 3 kamer. Łatwo znaleźć w sieci. Te filmy, na których niby niewiele widać, warto puścić w zwolnionym tempie. Na każdym widać bezbronnego człowieka z podniesionymi rękami, który podchodzi do uzbrojonych po zęby "siłowików" na może 20 m, pewnie żeby im nawrzucać między uszy. Po chwili widać go, jak spogląda na wielką plamę krwi na swoim brzuchu. To nawet mogła być "bezpieczna" amunicja gumowa, z tej odległości śmiertelnie niebezpieczna. Ten, kto strzelił, przeszedł szkolenie i musiał wiedzieć, czym to się może skończyć. Człowiek chwieje się, po kilku sekundach pada. Wszystkie trzy nagrania są ze sobą zgodne.
już oceniałe(a)ś
7
0
@johny
Oczywiście morderstwo na polecenie władzy czyli Łukaszenki !
już oceniałe(a)ś
4
0
@wyatearp
Pierwszej nocy po " wyborach" pokazywano czlowieka potrąconego czy przejechanego przez ciezarowke. Czy przeżył?
już oceniałe(a)ś
3
0
@wyatearp
Już pomijam czystą żywą łeż, ale nawet zakładając na chwilę, że to prawda, to po czym poznać, że to białoruski obywatel, w dodatku o nazwisku Tarajkowski?
Moim zdaniem, tylko po naszywce z wykaligrafowanym nazwiskiem, którą widać jak wół w stukrotnym powiększeniu, w momencie 33,68 s :-)
już oceniałe(a)ś
0
3
Kolejny komentarz dodany do kolekcji.
już oceniałe(a)ś
3
0
Od 33,68 sekiundy do 94,21 sekundy. Ponad pół minuty. Obraz jest bardzo wyraźny. A na lewym rękawie ma wyszyty białoruski PESEL, tylko nie wiem, czy mogę podać ze względu na RODO...
już oceniałe(a)ś
0
2
@przemek05
To były zdjęcia z 1981 roku. Przeżył. TVP zaraz po Okrągłym Stole nadała z nim program, w którym przejechany opowiedział, jak było. Prezesem TVP był wtedy Andrzej Drawicz.
już oceniałe(a)ś
0
4
@wyatearp
Boże, jaki ohydny troll. Nie wstyd ci pisać takich bzdur, człowieku?
już oceniałe(a)ś
1
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka