2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Uciec z Białorusi za wszelką cenę

Fot. VASILY FEDOSENKO REUTERS

Mińsk, 25 marca 2012 r. Białoruska opozycja protestuje w Dniu Wolności
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Uciec z Białorusi za wszelką cenę
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Uciec z Białorusi za wszelką cenę
Komentarze
Fajnie pocieszyć się , że u sąsiada jest gorzej, ale w ostatnich latach na pewno dużo więcej ludzi wyjechało z Polski niż z Białorusi, więc artykuł wywołuje mieszane uczucia...
Artykuł jest też o tym , że wyjazd z Białorusi i otrzymanie azylu w krajach zach. nie jest takie proste ( np. fikcyjne zapisywanie się do organizacji opozycyjnych) , jak wskazuje tytuł " Uciec z Białorusi za wszelką cenę " Białoruś nie jest w UE więc porównywanie ilości emigrantów kraju wolnego do kraju w którym rządzi łysy dresowiec z kołchozu jest co najmniej nie trafione . Występując o azyl Białorusin nie ma powrotu do kraju a Polak może jak normalny człowiek planować sobie życie tam gdzie mu się podoba , gdzie uważa że ma lepsze warunki życia , pracy itd.... Porównywać możemy się do Węgier , Słowacji itd....nie do republiki sowieckiej !
już oceniałe(a)ś
4
3
@olsztynski.blogspot.com Nie da się ukryć, że Białorusini wolą emigrować do GB lub Holandii, ale Polską też nie gardzą. Natomiast nic mi nie wiadomo o Polakach emigrujących z przyczyn ekonomicznych do Białorusi.
już oceniałe(a)ś
5
1
@kalendarz13 Co by ten Polak( Polak to normalny czlowiek nie jakis tam Bialorusin) robil bez tych otwartych granic i tej kasy z EU?Zarosnal by brudem.
już oceniałe(a)ś
0
0
Porównywanie w tym kontekście migracji z Polski i z Białorusi to demagogia. Polacy wyjeżdżają bo mają otwarte granice i wybierają po prostu lżejszy chleb. A Białorusini żyją w opresyjnym, zamkniętym państwie bez większych perspektyw na przyszłość.
już oceniałe(a)ś
15
10
Rozumie tą dendencję życia jak normalny człowiek i jestem chętny zawsze takim uchodźcom pomagać. Dając im szansę na pracę na normalne życie mamy wspaniałych ludzi którzy bardzo szybko wtopią się w miejscowe sytuacje i będą obywatelami polskimi. To że polska potrzebuje wiele rąk do pracy i pozwala im wyjechać do innych krajów dziwi mnie i rozczarowuje.
@nowy-trend1 A co,maja klepac biede jak Polacy?
już oceniałe(a)ś
3
1
Coś mi to przypomina polskie realia, w rządzie pełno bojowników których nikt nie zna, Wielu także konfabuluje na swój temat, choćby dyżurny elektryk. Dostał papiery z SB że konspirator, poszukiwany i szczególnie niebezpieczny. Nie mogli go znaleźć jak teraz jego córki oszustki. Spróbujcie takie numery wy robić to natychmiast pucha.
już oceniałe(a)ś
7
5
To jest kłamliwa, polska, antybiałoruska propaganda. Zupełnie niemożliwe, żeby ludzie uciekali z kraju, który nie został doszczętnie zniszczony przez Balcerowicza, a wszystkie fabryki nie zostały sprzedane za bezcen zachodnim kapitalistycznym krwiopijcą bądź rozkradzione przez liberałów aferałów.
już oceniałe(a)ś
12
15
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka