1/3
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Małgorzata Halber: Mała prawda o uchodźcach

fot. 123rf

Pasażerowie w tramwaju
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Małgorzata Halber: Mała prawda o uchodźcach
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Małgorzata Halber: Mała prawda o uchodźcach
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Małgorzata Halber: Mała prawda o uchodźcach
Komentarze
Wg mnie rzeczywiście potrzebującym trzeba pomagać, wielu naprawdę ucieka przed okrutną wojną toczoną tak naprawdę do konca nie wiadomo przez kogo i z kim. Jednak trzeba odsiać zwykłych imigrantów ekonomicznych - ci powinni uzyskać prawo pobytu i pracy w UE na normalnych zasadach, a nie przedzierać się przez granice. Polacy niestety już nie pamiętają jak często sami musieli wyjeżdżać albo uciekać ze swojego kraju.
@pawbuk6 I może Arabowie nas przyjmowali? Może budowaliśmy u nich Kościoły i tworzyliśmy chrześcijańskie dzielnice w ich miastach? Może wysadzaliśmy ich dworce i lotniska? Nie bredź...
już oceniałe(a)ś
6
8
@pawbuk6 Polacy uciekający z kraju nie molestowali masowo kobiet, nie wybrzydzali na stołówkach i w większości przypadków pracowali ciężko na swoje utrzymanie.
już oceniałe(a)ś
7
6
@pawbuk6 Niedlugo kazdy polak bedzie mial na utrzymaniu jednego pasozyta z bliskiego wschodu. Ich przyjmowanie to import pasozytnictwa, przestepczosci i terroryzmu. w Holandii 62,5% syryjczykow zyje z zasilku. U nas nie bedzie inaczej.
już oceniałe(a)ś
4
5
@pawbuk6 Ile tu łapek w górę brawo GW Grzecho od Mira i Chlebowskiego Pojechał do europarlamentu ,powiedzieć ze Polska powinna przyjąć solidarnie uchodźców więc GW robi mu dobry pijar. Kiedyś tez tak mnąm manipulowaliście łykałem wszystko co tu czytałem. Do czasu jak zaczęliście wybielać wszystkie afery. Hazardową, Sawicką ,Marczuk,Gruntową >Wtedy zapaliła sie lampka, dziennikarze manipulują ludźmi na perfidnego. Mam nadzieje ze ludzie wezmą na was poprawkę Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
5
5
@lookasz1807 Oczywiscie ci pracowali,ktorym sie chcialo!
już oceniałe(a)ś
0
3
Oglądam Masterchef Australia i jestem zachwycona ty, że tam ludzie z różnych państw (Chińczycy, Filipińczycy, Wietnamczycy, Amerykanie, Australijczycy i inni) dzielą się swoją kulturą, wzbogacają zwyczaje kulinarne i gotują potrawy, o jakich myśmy nawet nie słyszeli. Bo my tylko ruskie i schabowy. I tak mimsię marzy żebyś my nie traktowali ludzi o innym kolorze skóry jak wrogów i jak zagrożenie, ale jak kogoś, kto może nas ubogacić i otworzyć na świat.
@kimi52 Przy okazji poszukaj wypowiedzi premiera Australii na temat imigrantów.
już oceniałe(a)ś
7
4
@kimi52 dlatego tam jest tak fajnie, bo oni pilnują, kogo wpuszczają, poza tym tam każdy jest przybyszem i zna swoje miejsce w zbiorowości, czyli nie próbuje być ważniejszy od innych a knajpy egzotyczne są i w Polsce, w telewizji też są różni ludzie, polecam Taniec z Gwiazdami, tańczy tam przystojny czarny chłopak, wychowany w Polsce, wszyscy go uwielbiają
już oceniałe(a)ś
8
10
@kimi52 widzisz kilka osob, ktore przyjechaly legalnie. Mieszkam w dzielnicy, ktora 30 lat temu byla przecietna white anglo-saxon protestant, teraz jest centru chinszczyzny. Biali zaczynaja byc rzadkoscia. Na kilkadziesiat knajp, tylko dwie sa europejskie. Kuchnia, to nie wszystko. Przy czym Chinczycy czy Wietnamczycy sa OK, problem z Arabami i Afryka. Arogancja lamane przez agresja. Kazdego dnia slychac o napadach w dzielnicach poludniowo-zachodnich, zamieszkalych przez ten element. Najgorsi sa muzulmanscy Libanczycy. Zanim poznalismy kuchnie azjatycka, to Australie cywilizowali po wojnie emigranci z Grecji, Wloch, Polski, Niemiec czy Zydzi. Narodowa potrawa - pizza, napoj - kawa. Jest wspaniale, gdy przybysze sie integruja, ale problem sprawiaja azylanci z Afryki i krajow muzulmanskich. BTW - jedna z poprzednich serii programow o kucharzeniu wygraly dwie mlode Polki, siostry prowadzace catering.
już oceniałe(a)ś
5
2
pokrzepiające, myślę, ze jest w nas więcej człowieczeństwa niż animalności
@dupek Niedlugo kazdy polak bedzie mial na utrzymaniu jednego pasozyta z bliskiego wschodu. Ich przyjmowanie to import pasozytnictwa, przestepczosci i terroryzmu. w Holandii 62,5% syryjczykow zyje z zasilku. U nas nie bedzie inaczej.
już oceniałe(a)ś
4
8
@dupek Tak nawiasem mówiąc, to obserwując zachowania ludzi i zwierząt, należałoby zmienić podejście do wyzwisk. Człowieczeństwo... Animalność... Z czym się naprawdę wiążą?
już oceniałe(a)ś
2
4
@crueltruth Jest pewne, że nie będzie inaczej. Będzie jednak jeszcze gorzej, gdyż oprócz opłacania "biednych uchodźców" będziemy też emerytów utrzymywać. Żeby to chociaż "uchodźcy" przekazali "wartość dodaną" w postaci uczciwej pracy... Niestety, "Bliski Wschód" obejmie większość świata, ale do niektórych, czytających odpowiednie portale (Gazeta.pl) pewnie to długo nie dotrze...
już oceniałe(a)ś
1
0
Cieszę się, być może naród jest mądrzejszy od polityków.
@bmw wątpię
już oceniałe(a)ś
0
0
Zajmowanie się uchodźcami trzeba zacząć od siebie . Kraj z którego wyjechało najwięcej uchodźców to Polska ...
@balarok Możesz wyjaśnić o co ci chodzi z tym zajmowaniem się? Za dużo wódy?
już oceniałe(a)ś
2
4
@Jarosław Jankowski Ja ci wyjaśnię, bo sam do Irlandii itp wyjechałem w 2006 na lat kilka. Za dużo biurokracji, nienawiści urzędników do prowadzących działalność gospodarczą, i przemieszania post-komunizmu z pre-kapitalizmem.
już oceniałe(a)ś
0
1
'Tomek, 19 lat, Warszawa:tylko że wśród uchodźców z Arabii Saudyjskiej są zgromadzenia terrorystów" I taki mamy poziom durnoty wśród młodzieży, gdzie on widział uchodźcę z Arabii Saudyjskiej/ I nic dziwnego ze przy takim poziomie nieuctwa i dyletanctwa wybory wygrywają partie ciemniaków : PiS i K'15
@kzet69 Najeżdżasz na partie ciemniaków, piski, cookiesy, a sam dajesz się nabrać na to, co napisała stażystka w reportażu. Czy sądzisz, że ta pani wybrała 10 przypadkowych osób i dziwnym trafem żaden z odpowiadających nie potrafił się wysłowić, bądź bredził coś od rzeczy?
już oceniałe(a)ś
7
8
Pani Małgorzato, z całym szacunkiem, ale średnio się Pani przyłożyłado tej sondy. Wyniki są zbyt optymistyczne, a odnoszę całkiem inne wrażenie. Nie mieszkam na Podlasiu...
@bugatti to jest trolling, czytaj ze zrouzmieniem :)
już oceniałe(a)ś
6
5
Jak czytam argumenty w stylu powinniśmy przyjąć uchodźców bo w swoim czasie Polacy też byli uchodźcami itd. To nasuwa mi się pytanie: Ilu polskich uchodźców wysadziło się w powietrze jakim zamachu z okrzykiem: "Jezu udam Tobie"? No ilu?
@diabel-tasmasnki-reaktywacja-d Masz rację ..jesteśmy narodem jakim jesteśmy ,również mamy przypiętą łatkę ...ale "Ci"co zalewają od pewnego czasu Europę -uchodźcy/imigranci" oni maja w tym cel ..nie dostosują się ..żyją średniowieczem..swoją religią i chcą nas zdominować .Nie mówię/piszę ,że wszyscy ,gdyż są wyjątki ..ale to są naprawdę jednostki ..tak naprawdę strach bać się pisać co człowiek ma na myśli, gdyż boi się (to wszyscy czytają -boi się kary za wyrażanie swoich głębszych myśli)..Ja i ludzie z którymi na ten temat rozmawiam jesteśmy na NIE !!!
już oceniałe(a)ś
4
4
@diabel-tasmasnki-reaktywacja-d Polaków którzy wyjechali za granicę do pracy nie można nazywać UCHODŻCAMI to są EMIGRANCI!! To wielka różnica.W dużym uproszczeniu; Uchodżca to ktoś, kto ucieka przed wojną,lub prześladowaniami politycznymi i religijnymi. Należy mu się wszelka pomoc ( zakwaterowanie ,zasiłek socjalny, nauka języka itp) Emigrant jedzie do innego kraju w poszukiwaniu pracy i nic nie dostaje za darmo!
już oceniałe(a)ś
3
0
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Politycy
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka