1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Nie pozwólcie prezydentowi Dudzie zapomnieć o obiecanych podczas kampanii wyborczej emeryturach stażowych

Fot. Roman Bosiacki / Agencja Gazeta

Emerytury stażowe (zdjęcie ilustracyjne)
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Nie pozwólcie prezydentowi Dudzie zapomnieć o obiecanych podczas kampanii wyborczej emeryturach stażowych
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Nie pozwólcie prezydentowi Dudzie zapomnieć o obiecanych podczas kampanii wyborczej emeryturach stażowych
Komentarze
Chcecie emerytury stażowe - proszę bardzo, ale wyliczone według reguł obowiązujących wszystkich ubezpieczonych w zusie. Żadnych dodatkowych przywilejów ani pieniędzy.
już oceniałe(a)ś
15
2
Cytat: "W zamian za poparcie jego osoby przez NSZZ "Solidarność" w wyborach prezydenckich Andrzej Duda obiecywał złożyć wniosek do laski marszałkowskiej o uchwalenie przez Sejm rozszerzenia ustawy emerytalnej o emerytury powiązane ze stażem pracy."
TY IDIOTO ....
już oceniałe(a)ś
8
0
A pieniądze Glapiński wydrukuje w drukarniach Soldarności. Czy im się, do cholery, wydaje że pieniądze rosną na drzewach
już oceniałe(a)ś
7
0
Pozwolcie ze po krotce opisze system emerytalny w Wlk. Brytanii, w ktorej istnieja rownolegle systemy panstwowy i prywatny.
Wiek, w ktorym mozna ( nie ma przymusu) przejsc na panstwowa emeryture dla obojga plci jest taki sam i wynosi 67 lat. Pelna emeryture otrzymuje sie po przepracowaniu 35 lat skladkowych. Brak minimum (35 lat) skutkuje proporcjonalnie obnizonymi swiadczeniami po osiagnieciu wieku.
Emerytury prywatne, cos podobnego do OFE lub PPK mozna zaczac pobierac w wieku 55 lat (obecnie, poniewaz ma wzrosnac do 57) bez wzgledu na staz pracy, jako wyplaty dozywotnie opodatkowane lub jednorazowe. Zaznaczam ze skladki na prywatna sa wspomagane 20sto lub 40sto procentowa doplata z urzedu podatkowego w zaleznosci od progu podatkowego jakim sie jest objetym.
Moim zdaniem emerytura stazowa w Polsce, w okresie spadku populacji pracujacej przyczyni sie jeszcze bardziej do niewyplacalnosci ZUS.
@antyduren
ponieważ jednak emeryci mają dochód gwarantowany równy pełnej państwowej emeryturze, więc nawet jeśli ktoś jej nie wypracował, a nie ma innych dochodów (np. emerytury prywatnej) i tak świadczenie mu się do niej wyrównuje (tzw. pension credit)
już oceniałe(a)ś
1
0
Emerytury stażowe to chory pomysł.
@uutek
PRZEPRACUJ SYNKU 45 LAT WTEDY BĘDZIESZ MÓGŁ SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT EMERYTUR STAŻOWYCH.
już oceniałe(a)ś
3
1
@ateista
Pewnie przepracuję - 40 to na pewno. Przechodzenie na emeryturę w wieku 50-55 lat ze względu na 30 letni okres zatrudnienia to aberracja i rozwalanie systemu emerytalnego.
już oceniałe(a)ś
2
0
kampania wyborcza służyła tylko do kradzieży głosów. obudźcie się. lokator pałacu to oszust patentowany
już oceniałe(a)ś
2
0
Chcecie dać tyle samo tym (czy się stoi czy się leży) i tym co ciężko pracowalił, wymyślili ci co im g..o z muzgiem się pomieszało.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka