1/4
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Rada Konsultacyjna przy Strajku Kobiet:

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Strajk kobiet. Około półtora tysiąca w większości młodych ludzi zablokowało ruch w centrum Białegostoku.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Rada Konsultacyjna przy Strajku Kobiet: &#034;Żądamy całkowitego usunięcia przepisów ograniczających dostęp do aborcji&#034; [WYWIAD]
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Rada Konsultacyjna przy Strajku Kobiet: &#034;Żądamy całkowitego usunięcia przepisów ograniczających dostęp do aborcji&#034; [WYWIAD]
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Rada Konsultacyjna przy Strajku Kobiet: &#034;Żądamy całkowitego usunięcia przepisów ograniczających dostęp do aborcji&#034; [WYWIAD]
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Rada Konsultacyjna przy Strajku Kobiet: &#034;Żądamy całkowitego usunięcia przepisów ograniczających dostęp do aborcji&#034; [WYWIAD]
Komentarze
Brawo Strajk Kobiet jestem z wami
już oceniałe(a)ś
14
3
Popieram w 100 co do meritum...I niech się NIKT kobietom nie wpier...a
już oceniałe(a)ś
12
2
Mieszkalem w Kanadzie 35 lat. Najbardziej konsewatywnemu pollitykowi nie pszyszloby kwestionowac nieograniczonego prawa kobiet do aborcji, jesli oczywiscie zamierza pozostac w polityce. Brawo Kochane Panie!
już oceniałe(a)ś
11
2
To jest właściwy postulat! Więcej chcesz więcej masz! To już nie jest pytanie czy nastąpi taka zmiana prawa, tylko kiedy nastąpi. Oby jak najszybciej! I jednocześnie jest to zabranie narracji środowisku prawicowo-kościelnemu, bo teraz to my WY/MY żąda-cie/my! I to jednoznacznie!
Czekam, aż w tym kraju zaczną rządzić kobiety, bo jakość rządów nikczemnych i cynicznych facetów z postsolidarnościowym rodowodem jest destrukcyjna dla Polski. NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA!
@sophisticatekot
Nie zauważyłaś pp Szydło, Kempy, Przyłębskiej, Suchockiej i wielu innych ? To byli poprzebierani mężczyźni ?
już oceniałe(a)ś
0
0
PRAWA KOBIET które MUSIMY wpisać do konstytucji
1 Prawo do aborcji farmakologicznej na życzenie do 9 tygodnia
2 Kobieta ma prawo dokonać aborcji w przypadku JAKIEJKOLWIEK wady genetycznej lub anatomicznej płodu
3 Odmawianie kobiecie prawa do aborcji dziecka z wadami , gdy ciąża zagraża zdrowiu i życiu matki lub jest wynikiem przestępstwa , utrudnianie dostępu do badań prenatalnych - JEST PRZESTĘPSTWEM które będzie ścigane z urzedu
PS
Dlaczego farmakologicznej ?
bo łatwiej taniej i nie jest potrzebny lekarz który będzie się zasłaniał "wiarom"

Czasem jak się chce zbyt wiele mozna nic nie osiągnąć
już oceniałe(a)ś
3
1
gdyby to mężczyźni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem.
już oceniałe(a)ś
0
0
No cóż, szanowne panie, bawcie się dalej we własnej piaskownicy. Cały ten wywiad i tezy w nim głoszone, niektóre absurdalne, niektóre wprost wyssane z palca (proszę chociażby przedstawić badania z których wynika, że 70% społeczeństwa jest za nieograniczonym dostępem do aborcji), jest tylko dowodem na to, czego doświadczyłem na własnej skórze. Środowisko OSK od tzw. pro-life różni się jedynie wektorem. Niechęć do jakiejkolwiek dyskusji, poziom manipulacji (czasem nawet kłamstw), zacietrzewienia oraz brak fundamentalnego poszanowania dla osób o innych poglądach jest dokładnie taki sam.
@tejot
Zaproponuj temat do dyskusji. Tu. Teraz.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Szafirowlosa
Proszę bardzo:
1. Ponieważ do poczęcia dziecka na ogół niezbędny jest udział dwojga ludzi, czy sprowadzacie mężczyznę jedynie do roli "spermodawcy" czy dajecie mu jakiekolwiek prawo do chociażby wyrażenia opinii na temat dalszych losów ciąży?? (we wszystkich postach, wywiadach, opiniach słyszę wyłącznie o prawie kobiet, jakbyście w ciążę zachodziły wiatropylnie).
2. Zakładając, że ziści się sen pań z wywiadu i aborcja jako temat zniknie całkowicie z kodeksu karnego, co z ewentualnym nakłanianiem lub zmuszaniem do aborcji??
3. Jeżeli uważacie, że dzisiejsze utrzymywanie kościoła katolickiego również z waszych podatków, jest sprzeczne z waszym postrzeganiem praw człowieka, dlaczego w tym samym momencie uważacie, że osoby dla których aborcja jest zbrodnią mają, poprzez podatki, ją finansować??

Myślę, że na dzień dobry starczy.
Na koniec, jeszcze jedno. Standardowe już zarzucanie mi przynależności do pro-life, bycie katotalibem ect. jest strzałem na ślepo. Jestem apostatą i antyklerykałem, uważam jedynie, że wszelkie skrajności są po prostu na dłuższą metę niebezpieczne.
już oceniałe(a)ś
4
1
@tejot
Jesteś dziadersem i nie ważne ile masz. Nie jesteś ani jakoś wyjątkowo błyskotliwy ani mądry. Zrozum to i zaakceptuj.

1.Decyzję o aborcji podejmuje osoba będąca w ciąży. Oczywiście wspierający partner może mieć wpływ na decyzję, ale nie ma prawa jej podejmować. Ponad 80% mężczyzn opuszcza swoje rodziny, w którym jest chore dziecko. Brawo panowie!
2.Nakłanianie do aborcji może być podciągnięte pod różne paragrafy, chociażby przemoc psychiczna. Większym problemem jest przemoc fizyczna i seksualna w porządnych polskich domach.
3.Aborcja nie jest zbrodnia. Tylko niektórym wydaje się, że jest. Czy ważniejsze są czyjeś przekonania wynikające z wiary w jedną z wielu religii czy ogólne prawo człowieka do samostanowienia? I tak dla przypomnienia, żyjemy w świeckim państwie, więc twój argument jest bez sensu.
już oceniałe(a)ś
6
4
@tejot
ale o czym tu dyskutować. płód rozwija się w ciele kobiety, jest w nim gościem. czasem proszonym, a czasem nie. i to do gospodyni tego domku czyli kobiety zależy, czy chce gościa zatrzymać czy wyprosić.
już oceniałe(a)ś
5
0
@Panna_z_Wilkiem co do punktu 3 - nikt nie twierdzi, że aborcja jest zbrodnią, ale niektórzy twierdzą że jest zła - i nie są to przekonania wynikające z wiary, tylko niezgoda na relatywizm moralny. Aborcja powinna być legalna, ale normalizowanie jej albo posługiwanie się tym prymitywnym argumentem, że prawo do bezproblemowej aborcji równa się wolność kobiety jest intelektualnie miałkie i nudne. Nazywajmy rzeczy po imieniu i miejmy odwagę żyć z konsekwencjami.
już oceniałe(a)ś
2
3
@tejot
No i fajnie, żadna z Pań nie raczyła się odnieść w sposób merytoryczny do podrzuconych przeze mnie tematów do dyskusji, dowiedziałem się natomiast, że jestem niezbyt błyskotliwym i rozgarniętym "dziadersem".

Wot, prawdziwy pokaz tolerancji, poszanowania godności i ogólnie szacunku do drugiego człowieka, a przecież niby m.in. o to walczą panie z OSK.
już oceniałe(a)ś
0
2
@Panna_z_Wilkiem
Ty nie jesteś dziadersem i nieważne ile masz lat. Co nie zmienia faktu, że nie jesteś wyjatkowo błyskotliwa i mądra. Zrozum to i zaakceptuj
1.Jeżeli decyzję ma podejmować wyłacznie kobieta, to dlaczego mężczyzna ma ponosić jej konsekwencje ?
.Przemoc fizyczna nie musi być pod nic podciągana, sa na nią paragrafy.
.Dokładnie takie samo do własnych przekonań maja obie strony. W normalnym kraju prawo jest jakąś wypadkową tych róznych poglądów. Ty proponujesz prawo uwzględniające tylko Twoje przekonania.
już oceniałe(a)ś
2
2
Podobno nikt przy zdrowych zmysłach nie chciał aborcji powyżej 12 tygodnia? No to jak "rzeczowy, rzetelny i merytoryczny" tksiazek? redefiniujemy zdrowe zmysły? Czy prowadzimy jednak dyskusję na "absurdalnym, prowokacyjnym, sprowadzającym rzecz do absurdu poziomie" dopuszczalnej aborcji płodu 38 tygodniowego?
@ciekawe25 .
Nie doczytałeś do końca?
Za artykułem o aborcji w Kanadzie cyt:
***Jak wynika ze statystyk Kanadyjskiego Instytutu Informacji o Zdrowiu (..) ok. 90 proc. aborcji jest wykonywanych przed 12 tygodniem ciąży, a 99,3 proc. do 20. tygodnia ciąży. W 2018 r. aborcję w Kanadzie miało 85 tys. kobiet. Powyżej 21 tygodnia było to 659 aborcji.***
I założę się, ze aborcje powyżej 21 tyg., które stanowią zaledwie 0.8% wszystkich aborcji, wynikają głównie z przyczyn embriopatologicznych.

I dokładnie: kobiety nie są głupie i decydują odpowiedzialnie - nie będą czekały z aborcją do 38 tyg. To jest OCZYWISTE. Więc nie gadaj o dyskusji sprowadzanej do absurdu. Po prostu, nadal chcesz decydować za kobiety i narzucać pozwolenia i zakazy.
już oceniałe(a)ś
5
3
@efce14
"Oczywiste".
Potężny argument - z tych naukowych?
już oceniałe(a)ś
3
2
@ciekawe25 .
Jeszcze nie doczytałeś wyników z Kanady? One właśnie pokazują owo oczywistość. Jakby jeszcze nie dotarło: aborcje powyżej 21 tyg. stanowią zaledwie 0.8% wszystkich aborcji. I założę się, że wynikają głównie z przyczyn embriopatologicznych.
Zatem opieram się na danych statystycznych (argument naukowy), a Ty gadając o 38 tyg. dosłownie bredzisz. Bredzenie to potężny argument - z tych naukowych? Brawo!
już oceniałe(a)ś
4
1
@ciekawe25 .
Może w końcu zaczniecie traktować kobiety jak rozsądne i empatyczne osoby, które wiedzą co robią.
Jak ja mam dosyć takich ludzi!
już oceniałe(a)ś
4
2
@Panna_z_Wilkiem
Naprawdę trudno traktować jako rozsądną i empatyczną osobę kogoś, kto swoją dopowiedź rozpoczyna od określenia adwersarza: "mało błyskotliwym i mało inteligentnym dziadersem".
już oceniałe(a)ś
1
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka