2/3
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Strajk Kobiet tworzy Radę Konsultacyjną i

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kolejny dzień protestów na ulicach Warszawy, okolice Sejmu
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Strajk Kobiet tworzy Radę Konsultacyjną i &#034;mapę represji&#034;. Pokaże, gdzie ludzie są gnębieni za udział w protestach
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Strajk Kobiet tworzy Radę Konsultacyjną i &#034;mapę represji&#034;. Pokaże, gdzie ludzie są gnębieni za udział w protestach
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Strajk Kobiet tworzy Radę Konsultacyjną i &#034;mapę represji&#034;. Pokaże, gdzie ludzie są gnębieni za udział w protestach
Komentarze
Bardzo dobry pomysł. Myślałam, że zasób sku...syństwa PIS już niczym mnie nie zaskoczy, ale gnębienie tej 14-latki to prawdziwe pukanie od spodu.
@SoMeh
Postawa i sposób postępowania nazywany sku...syństwem, (w tym przypadku PIS i ZP) tym się charakteryzuje, że nigdy nie rozpoznaje i nie ma granic
już oceniałe(a)ś
10
0
@SoMeh
Trzeba rozliczyć tych policjantów, którzy się tak zachowali. I dopilnować, żeby wszyscy bojówkarze ponieśli kary za rozjeżdżanie ludzi, a nikt z protestujących kary nie poniósł.
To zadanie dla opozycji, niech coś w końcu zrobi.
już oceniałe(a)ś
17
0
@SoMeh
Jak najszybciej pani Lempart, powinna dostać ofertę rozmów ze strony opozycji. Nie powinni się krygować tylko wspólnie ustalić taktykę pozbawienia Pi$u możliwości dalszego niszczenia Polski!!!
już oceniałe(a)ś
15
0
@SoMeh
zapłacą za to pisiory, młodzi to widzą!
już oceniałe(a)ś
10
0
@SoMeh
była jeszcze ta chora sytuacja w pociągu Polregio w Gdańsku, gdy konduktorka wyprosiła dwie studentki jadące na protest, bo miały transparent o paleniu czarownic. Okazuje się, że treść transparentu jak najbardziej trafna.
już oceniałe(a)ś
10
0
@SoMeh
14-latkę zgnębić, kibola-bandytę wypuścić. Jakieś wątpliwości, jakimi "wartościami" kieruje się to mafijne pisowsko-kościelne państwo?
już oceniałe(a)ś
6
0
@SoMeh
Dlaczego te kretynki chcą zlikwidować umowy cywilonoparwne dzięki którym zarabiam 50% więcej?
Nie będę finansował starych feministek i ich lewactwa. Popierałem protesty aborcyjne, a nie partię lewicową. Wypie...ć.
już oceniałe(a)ś
2
7
@korab1
Przeciez ten program to katastrofa większa niż PIS.
już oceniałe(a)ś
1
8
@SoMeh
prawackie miernoty uwielbiają zapasy w gnoju, bluskość dna to ich środowisko naturalne
już oceniałe(a)ś
1
0
@qwerfvcxzasd2
To wypie...j żyć w katotalibanie, grunt, że dostaniesz parę stówek więcej. Akurat będziesz mógł sobie za to kupić różaniec i pas cnoty dla żony.
już oceniałe(a)ś
1
1
@SoMeh
bo alternatywą jest tylko PIS albo Lempart. Jesteście gorszymi durniami od pis.
już oceniałe(a)ś
0
0
@qwerfvcxzasd2
A ja musiałam przepracować na śmieciowkach 8 lat. Pomyśl o ile niższa będzie moja emerytura? W ciągu tych ośmiu lat nie miałam prawa do urlopu, do bezplatnej opieki lekarskiej i tak dalej. Jeszcze wyliczać? Może jesteś młody i nie chorujesz, a emerytura wydaje ci się czyms tak odleglym, że nie ma się o co martwić Ja mam 58 lat. Myślę inaczej, bo musialam placić u lekarza jak zachorowalam...
już oceniałe(a)ś
0
0
@ewkaa
Bo jesteś tępa i nie potrafisz zadbać o siebie. Ja kasę zamiast tracić na ZUS inwestowałem, ubezpieczenie mam państwowe i prywatne, bo sam opłacam. Urlopy mam kiedy chcę.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pani Marto, podziwiam i trzymam kciuki. Ma Pani cojones, jak mało kto!
@rafar
Jajnikones lepsze?
już oceniałe(a)ś
9
1
@smalopolski
Skończycie wreszcie z tymi cojones? Cojones to mają Schetyna, Budka, Kamysz, Hołownia i Biedroń. Marta Lempart ma macicę. Od dziś synonimem odwagi i rozumu jest macica.
już oceniałe(a)ś
20
3
@kaqaka
Skończcie wreszcie z tą śmieszną literalnością!
I tym mega wku*wiającym wymądrzaniem się!!!
już oceniałe(a)ś
9
8
@kaqaka
1. "Cojones to mają Schetyna, Budka, Kamysz, Hołownia i Biedroń". Doprawdy? Na pewno nie w tym kontekście, który mam na myśli.
2. Nie interesuje mnie anatomia ani pierwszo- czy drugorzędne cechy płciowe. I dobrze o tym wiesz, ale przecież się nie powstrzymasz przed pouczaniem.
3. Używam takich określeń, jakich chcę i jakie są powszechnie zrozumiałe, ty możesz sobie tworzyć nowe przysłowia, powiedzenia i związki frazeologiczne.
4. Jeżeli będę chciał o kimś powiedzieć, że jest jest niezwykle odważny, powiem, że ma "jaja" albo "cojones" (żeby mi cenzura nie wycięła). A ty możesz powiedzieć, że ma macicę, jajniki, piersi albo co ci tam przyjdzie do głowy. Na pewno cię nie poprawię.
już oceniałe(a)ś
9
5
@smalopolski
Ja nie pouczam. Ja mam nadzieję, że Ty i inni mężczyźni docenicie to co właśnie robią kobiety. I że przestaniecie w końcu utożsamiać 'niezwykłą odwagę' z męskimi drugorzędnymi cechami płciowymi.
już oceniałe(a)ś
7
2
@kaqaka
Na szczęście jeszcze nie żyjemy w Orwellowskim świecie i można mówić jak nam się podoba, bez nowomowy.
Co do Lempart to ze szczerym zainteresowaniem będę obserwował jej skok ku władzy jaki robi obecnie z Boni-M, Szumlewiczem i z resztą wesołej ekipy.
już oceniałe(a)ś
1
5
@kaqaka
Bardzo doceniam kobiety i wszystko, co robią. I nie raz dałem temu dowód. Uważam, że faceci to kiepska płeć:)
Ale znam kilka kobiet, które przeszły histeroktomię. Więc peace.
już oceniałe(a)ś
2
1
@smalopolski
No widzisz, a ja nie uważam, że faceci to kiepska płeć. Doceniajmy i odważnych mężczyzn i odważne kobiety. Pozdrawiam.
już oceniałe(a)ś
2
1
@smalopolski
Poczytaj sobie o kamienicy pani Lempart/
już oceniałe(a)ś
0
2
Marta Lempart, tworzy Pani historie.
@kadanka
Lech Wałęsa naszych czasów to Marta Lempart naszych czasów.
już oceniałe(a)ś
18
0
@kadanka
nie mozna wpadac w samouwielbienie - tylko wybrac konstruktywnie z tej listy co mozna teraz wygrac. To ze wszyscy tu sie zgodza, nie oznacza nawet w przyblizeniu mozliwosc implementacji wszystkich punktow z listy.
już oceniałe(a)ś
1
0
Wczoraj i dziś rano padały na tym forum pytania, co dalej. No i odpowiedzi zaczynają się pojawiać. Tak trzymać, strajkujące panie!
już oceniałe(a)ś
300
6
Woś, nie strasz, nie strasz bo popuścisz z dwójki.amen

pis wypie...ć
@UtyjeSzarancza
To nasunęło mi myśl że jaśniepan Wójcik już po prostu popuścił. Bo czekam na jego kolejne złote słowa a tu cisza od kilkunastu dni. Ale czy można się aż tak posr...?
już oceniałe(a)ś
19
0
@g96
Może się odwodnił:)
już oceniałe(a)ś
11
0
@UtyjeSzarancza
Widać, że facet się marnował z ministerstwie środowiska, jakieś tam lasy, polowania. U Ziobry to może dopiero rozwinąć skrzydeł. Do odstrzału.
już oceniałe(a)ś
7
0
@UtyjeSzarancza
Posłowie po wyborach zmieniający barwy/czyli partię/ powinni tracić mandat i wypad z sejmu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Moja propozycja dla Strajku Kobiet i w ogólności dla całego młodego pokolenia. Teraz jest bunt, złość i uliczne protesty z trafnymi i nośnymi hasłami. Kolejny krok to program naprawy Rzeczpospolitej Rzeczpospolitej po rujnujących rządach Zjednoczonej Prawicy (poniżej tylko 3 pierwsze punkty):

ZMIANY USTROJOWE
1. Problem ?długowiecznych karier? parlamentarnych jest problemem światowym, ale w tym przypadku można ograniczyć się do Polski. W jaki sposób młode pokolenie ma się angażować w działalność polityczną i dokonywać zmian na miarę dzisiejszych i przyszłych czasów, skoro ławy poselskie w Polsce od wielu lat okupują ci sami starzy pierdziele. Najlepiej widać to na przykładzie wieloletniego, wręcz ?dożywotniego? posła-senatora Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego należy wprowadzić w prawie wyborczym zmianę, która ograniczy liczbę kadencji poselskich. Po dwóch kadencjach musi wystąpić przynajmniej jedna kadencja przerwy, ale nie krócej niż 2 lata (to na wypadek próby kombinowania z tym ograniczeniem). Następnie powinny być możliwe jeszcze maksymalnie dwie kadencje i na tym koniec. Daje to w sumie 20 lat. Jeśli ktoś po takim czasie nie będzie potrafił znaleźć pracy jako ekspert, to znaczy, że zmarnował swój czas lub był poselskim nieudacznikiem.

2. Jednoczesne wybory do Sejmu i Senatu są szkodliwe dla Polski. Betonują scenę polityczną na ?długie? 4 lata. Wybory do Senatu powinny być przeprowadzane zawsze w połowie kadencji Sejmu. Dlatego kadencja Senatu może być wydłużona lub skrócona, w zależności od możliwości skrócenia kadencji Sejmu.

3. Prezydent powinien być przedstawicielem Narodu, a nie partii politycznej. Dlatego należy wprowadzić zakaz finansowania kampanii wyborczej kandydata na prezydenta z funduszy partyjnych i/lub fundacji skojarzonych w jakiejkolwiek formie z partią polityczną. Zakaz posługiwania się symbolami partyjnymi w kampanii wyborczej. Zakaz wspierania kampanii wyborczej kandydata na prezydenta przez urzędników państwowych (premiera, ministrów, wiceministrów, wojewodów i wicewojewodów).
@ja-no-i-ty
Parę miesięcy temu dotarłem do informacji nt. zarobków posłów zjednoczonej prawicy. Pewien poseł z Opola, 35-latek w roku poprzedzającym dostanie się do sejmu zarabiał coś ponad 22 tyś. u kilkunastu pracodawców. Co to oznacza dla faceta w sile wieku. Że nieudacznik. W pierwszym roku kariery sejmowej zarobki poszybowały w górę. Taki poseł bez osobistej mocnej pozycji zawodowej jest zdany na widzimisię swojej partii. Kiedy nie będzie słuchał, wraca do swoich 22 tyś. rocznie i 10 pracodawców.
już oceniałe(a)ś
37
1
@ja-no-i-ty
a przede wszystkim rozdzial tronu i oltarza. Bezkompromisowy
już oceniałe(a)ś
55
0
@ja-no-i-ty
Podwojne wybory to podwojne koszty. Dla podatnikow.
Przede wszystkim zaorac ku...zje.
Zabronic kosciolom partyjnej propagandy. Wysokie kary za lamanie prawa wyborczego.
Minimalne dotacje dla partii. Metoda d'Hondta na smietnik!
już oceniałe(a)ś
33
1
@ja-no-i-ty
tvp zaorać i posadzić drzewka.
już oceniałe(a)ś
16
0
@ja-no-i-ty
Ja bym jeszcze dodał likwidację opcji ?wstrzymuję się od głosu? w głosowaniach. Co to k... jest, albo jesteś posłem i masz psi obowiązek ustosunkowywać się do wszystkich głosowanych kwestii, albo nie masz zdania ale wtedy wyp... z sejmu bo normalnie się obijasz i za darmo bierzesz kasę. Tak samo z nieobecnościami na posiedzeniach - każda nieobecność obniża proporcjonalnie wypłatę za dany miesiąc.
już oceniałe(a)ś
31
1
@ja-no-i-ty
Masz pomysł? To rób!
Uważam na nietakt udzielanie rad osobom, które jako jedyne zdołały przekuć swój wkoorw w konkretne działania. Niech decydują, co i jak robić, kanapowym wujkom dobra rada podziękujmy.
już oceniałe(a)ś
10
10
@ja-no-i-ty
Procedura Impeachmentu! Gdyby była, Dooda miałby pozamiatane już po zaprzysiężeniu dublerów w TK. A tak rozwalał państwo non stop, będąc marionetką prezesa.
Zakaz obietnic kwotowych w kampaniach wyborczych. Żadne 300, 500+!! Zapowiedzi zmian ok, ale ordynarnej korupcji Zakaz!!!!
już oceniałe(a)ś
17
0
@smalopolski
I jak widać wiedzą, co robić.
już oceniałe(a)ś
5
0
@smalopolski
Ale przecież one właśnie zbierają głosy. Jak ktoś ma coś mądrego do powiedzenia, to może niech mówi. Może ktoś inny przeczyta.
już oceniałe(a)ś
10
0
@ja-no-i-ty
Jeśli jakiś poseł czy senator lub radny z samorządu terytorialnego zdradzi to wylatuje a wchodzi następny w kolejności z tej partii.
już oceniałe(a)ś
4
0
@ja-no-i-ty
Postulaty świetne i potrzebne, ale do tego jest potrzebna zmiana Konstytucji. Proszę plusować ten post, bo zmiany o których mowa to istota naprawy państwa.
Od siebie dodam - rozdzielenie funkcji Prokuratora Generalnego z nieusuwalną kadencją np. na 10 lat, być może odpowiedzialność wojska w przypadku łamania powyższych
już oceniałe(a)ś
2
0
@ja-no-i-ty
Dodam :
- kary ustawowe (pieniężne dla zatrudniających i zatrudnianych) przeciwdziałające nepotyzmowi i kolesiostwu
- obowiązkowe oświadczenia majątkowe dla rodzin polityków (niekoniecznie w pełni jawnych)
- nieprzedawnianie kar za łapownictwo w administracji
- wynagrodzenia posłów (i ich emerytur) uzależnione od wzrostu zamożności obywateli (ale nie średnia w państwowych firmach !)
- zakaz procedowania "projektów poselskich" bez zgody 1/2 Sejmu

itd.
już oceniałe(a)ś
0
0
@smalopolski
No i tak kończą się marzenia o WSPÓLNEJ Polsce. A konkretów żadnych na razie nie ma. Lista kilkunastu zdań to jeszcze nie konkrety. Zobaczymy czy jest więcej warta od prezentacji Morawieckiego o polskich samochodach elektr. Wątpię.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tą wojnę trzeba wygrać !
już oceniałe(a)ś
191
2
Cala Polska z kobietami! Razem zatrzymamy pisia zaraze. Czas odstawic tluste pisie koty od koryta
@OINAf
...tłuste świnie.
już oceniałe(a)ś
3
0
@OINAf
Proszę nie obrażać kotów. Nawet tych tłustych .)
już oceniałe(a)ś
2
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka