2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Boimy się zakażenia koronawirusem, utraty pracy i pieniędzy. Źle oceniamy działania rządu

Shutterstock

W ostatnich tygodniach zakażeń jest w Polsce więcej, niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Boimy się zakażenia koronawirusem, utraty pracy i pieniędzy. Źle oceniamy działania rządu
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Boimy się zakażenia koronawirusem, utraty pracy i pieniędzy. Źle oceniamy działania rządu
Komentarze
"Dziwi w takim razie fakt, że aż 82 proc. z Was negatywnie ocenia >działania rządu mające na celu walkę z pandemią< a tylko 10 proc. pozytywnie."

A mnie dziwi, że dziwi. W ankiecie wzięli udział wyłącznie czytelnicy Wyborczej, czyli ci, którzy już dawno wybrali. Dla nich (wśród nich ja) rząd ma zerową wiarygodność. W każdej sprawie, a w tej manipulacje są widoczne dla każdego.
@jerjar
Też nie rozumiem tego zaskoczenia. Co więcej:
"Popieracie poziom wprowadzonych ograniczeń, ale jednocześnie bardzo krytycznie oceniacie działania rządu."
Samo wprowadzenie ograniczeń (nawet jeżeli uznamy je za odpowiednie i wystarczające) nie oznacza jeszcze, że działania rządu są odpowiednie i wystarczające. Co z tego, że rząd wprowadza np. obowiązek noszenia maseczek, skoro nie potrafi tego obowiązku wyegzekwować, a wprowadzone przepisy są tak kulawe, że na dobrą sprawę uniemożliwiają jego egzekwowanie? Przypadek ukarania kasjerki, która odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki jest tylko najbardziej znanym dowodem na nieudolność rządowej polityki, spychanie odpowiedzialności na wszystkich (tylko nie na rząd) i pozostawianie społeczeństwa samemu sobie.
już oceniałe(a)ś
6
0
@a.r.c.o
Dokładnie o to chodzi. Wprowadzić można sobie wszystko, tylko co z tego, skoro rząd nie chce/nie umie tego potem egzekwować.
już oceniałe(a)ś
0
0
Badanie pokazuje, trzy rzeczy:
1) czytelnicy Wyborczej bardziej boją się koronawirusa,
2) czytelnicy Wyborczej są za utrzymaniem restrykcji (maseczek itp.),
3) czytelnicy Wyborczej nie ponoszą kosztów ekonomicznych wprowadzanych restrykcji.
już oceniałe(a)ś
9
6
"Prawdopodobnie działa tu jednak drugi mechanizm: osoby lepiej zarabiające są przyzwyczajone, że dzięki pieniądzom są w stanie poradzić sobie z prawie każdym problemem."- co za bzdura... a może osoby które zarabiają więcej zwykłe (oczywiście nie jest to reguła!!) są lepiej wykształcone, znają języki obce i czerpią wiedzę z innych źródeł. Co pozwala myśleć samodzielnie i nie popadać w niezrozumiałą panikę z powodu wirusa z marginalna śmiertelnością (tak tak.. oczywiście wierzę w teorie spiskowe i jestem płaskoziemcą..) ? A wiedzą też, że skutki pandemii będą nieprzyrównywanie gorsze i umrze z ich powodu zdecydowanie więcej ludzi (vide ogromny wzrost samobójstw w Hiszpani etc) ?
@Bara
"a może osoby które zarabiają więcej zwykłe (oczywiście nie jest to reguła!!) są lepiej wykształcone, znają języki obce i czerpią wiedzę z innych źródeł. Co pozwala myśleć samodzielnie i nie popadać w niezrozumiałą panikę z powodu wirusa z marginalna śmiertelnością" - obawiam się, że jest wręcz przeciwnie - i wyniki badania na to wskazują (zakładając, że czytelnicy Wyborczej należą do grupy lepiej zarabiających i lepiej wykształconych).
już oceniałe(a)ś
1
0
problem w tym, ze jak to ze boimy sie koronawirusa powoduje, ze utrata pracy jest bardziej prawdopodobna
@Dobrypan1977
A po polsku ?
już oceniałe(a)ś
3
0
@Dobrypan1977
A co dokładnie chciałeś napisać? Bo z pewnością ci się to nie udało.
już oceniałe(a)ś
2
0
"Wali po oczach"???? Seeeerio...?
już oceniałe(a)ś
0
0
Jak na nieustanna propagandę strachu 62 proc. czytelników GW boi się zakażenia koronawirusem, choć tylko 15 proc. boi się ?bardzo? - to może nie tak tragicznie, ale czy są granice manipulacji ludzkim umysłem?

W kraju w którym umiera średnio w każdym roku 1200 osób DZIENNIE w tym 220-250 DZIENNIE z powodów chorób ukł. odechowego okazuje się, że grypopodobna choroba w przeciągu pół roku (180 dni) spowodowała śmierć nieco ponad 2 tys. osób ( ok. 11 DZIENNIE ) i jest to powodem nieustannie nakręcanej psychozy, lockdownów, zakazów które NIC NIE PRZYNOSZĄ (wystarczy analiza danych z np.: worldometers.info) albo są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia jak podduszanie ludzi maseczkami i paraliżowanie gospodarki kraju.

I większość mających się za racjonalnie myślących czytelników GW wierzy w i popiera ten obłęd.

Schematem infekowania umysłów tą pandemiczną iluzją jest znana propagandystom Goebbelsowska zasada kłamstwa powtarzanego 1000 razy. Każda najbardziej niedorzeczna rzecz powtarzana w nieskończoność przyjmowana zostaje za oczywisty fakt i podstawę "normalności".

Dokładnie podobnie jest w tej globalnie odgrywanej toksycznej pandemicznej farsie. Ofiary nie tylko kupują całą wizję wirtualnego zagrożenia epidemicznego ale pojawia się u nich syndrom sztokholmski w którym ofiary całkowicie powierzają się swym oprawcom a tych którzy chcą ich uwolnić od tych iluzji wyszydzają lub agresywnie zaczynają atakować.

W schemacie tym niezbędne jest uwiarygodnianie najbardziej nieprawdopodobnych rzeczy opiniami tzw "ekspertów" - czyli posłusznych albo zastraszonych czy skorumpowanych ludzi nauki.

Chcę przypomnieć tym jeszcze nie do końca zaczadzonym, że najbardziej upiorne projekty inżynierii społecznej jakimi były państwo marksizmu czyli ZSRR jak i jego lustrzane odbicie hitlerowskie Niemcy mieli rzesze swoich naukowych "ekspertów" popierających ten zbrodniczy obłęd. Jednak nawet z tymi "expertami" nie dali by rady gdyby nie poparcie rzesz zwykłych ludzi zaczadzanych systematycznie tymi obłędnymi wizjami i propagandą.

Czy to coś nowego?
Tacy jak Orwell, Huxlej czy Zajdel przewidzieli i opisali to już dawno temu.
już oceniałe(a)ś
3
3
Biorąc pod uwagę masową Covidową propagandę i wyolbrzymianie zagrożenia (między innymi przez GW), wynik TYLKO "62 proc. spośród Was boi się zakażenia koronawirusem" należy uznać za bardzo budujący. Cóż, ludzie wykształceni i dobrze zarabiający nie boją się zarażenia, bo i nie ma czego. Należy bać się sytuacji ekonomicznej i zapaści gospodarczej spowodowanej przez lockdown, której długofalowe efekty będą dużo gorsze.
już oceniałe(a)ś
8
9
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka